Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a magyar...

Mi a véleményetek a magyar tudósok sorsáról?

Figyelt kérdés

2013. jan. 3. 01:45
 1/4 anonim ***** válasza:

???

volt egy kettő magyar tudós, több fajta sorssal. Mire gondolsz?


Az egyetlen, amire gondolni tudok esetleg, hogy egy nagy részüknek menekülnie kellett ebből az országból a 20. században, arról a korszakáról meg állapotáról az országnak meg normális embernek meg van a véleménye - meg azokról is, akik azt a korszakot védik.

2013. jan. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hmm. Akár ez, hogy szerinted miért kellett elmenniük az országból, itt miért nem tudtak érvényesülni.
2013. jan. 4. 17:39
 3/4 anonim ***** válasza:

ezek szerint nem értetted, hogy mire gondoltam.

Konkrétan azért kellett elmenekülniük, mert a 20. század első felében jó részüket konkrétan üldözték itthon zsidó származásúk miatt. A szerencsések időben le tudtak lépni (pl. Teller Ede, Szilárd Leó, Kármán Tódor, Gábor Dénes, Neumann János, Erdős Pál), őket pl. Amerikában egyszerűen Marslakóknak nevezték, mert akkora koponyák voltak (meg valami fura nyelven beszéltek egymás között), hogy csak a Marsról jöhettek.

2013. jan. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

De ez a többi nemzet tudósaira is igaz, hiszen máshol is üldözték a zsidókat.

Igazából azért tettem fel ezt a kérdést, mert házi dolgozatot kell írnom a magyar tudósok sorsáról, csak nem tudtam hogy elkezdeni. Gondoltam majd az itteni válaszokat átgondolom, hátha segít :)

2013. jan. 5. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!