Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Keleti származású magyarok,...

Keleti származású magyarok, válaszolnátok nekem néhány kérdésre?

Figyelt kérdés
Mennyire őrzitek családon belül azt a távoli kultúrát? Otthon beszéltek kínaiul? (vagy más nyelv) az írást is megtanultátok? Szoktatok még családdal ellátogatni abba az országba ott maradt rokonokhoz? Ti, vagy a bevándorló szülők, nagy szülők, milyen problémákkal találkoztatok, amik a kulturális különbségekből adódnak?

2013. jan. 4. 23:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Bocsi, de kikre gondolsz? A kinai kisebbségre, akik itt élnek? Csak mert akkor rossz a kérdésfeltevés, ők ugyanis kinai bevándorlók, nem keleti származású magyarok..
2013. jan. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
én a kínai bevándorlók itt született gyerekeire gondolok, akik közül már olyan is akadhat, akinek a nagyszülei voltak a bevándorlók. Magam futólag egy mongol családdal ismerkedtem meg egyszer, sajnos rövid ismeretség volt. Ott a gyerek anyanyelveként ismerte már a magyart de családon belül még őrizték a szülők nyelvét is. Ők keltették fel az érdeklődésemet, hogy is megy ez? a keleti kultúrák amúgy is érdekeltek már gyerekkorom óta.
2013. jan. 4. 23:57
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát erre sajnos nem tudok válaszolni, viszont nagyon érdekes kérdés, engem is érdekel :)
2013. jan. 5. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Akikről én tudok, ők otthon kínaiul beszélnek, meg az utcán is egymás között.
2013. jan. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!