Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » ÉRTELMES! Hívők, válaszolnátok...

ÉRTELMES! Hívők, válaszolnátok néhány kérdésemre?

Figyelt kérdés

Nos lenne néhány kérdésem, elsősorban a legelvakultabb keresztényekhez, hogy ezeket ők hogy magyarázzák.


1. Ha Isten hajlandó megelőzni a rosszat, de nem képes rá, akkor nem mindenható. Ha képes rá, de nem hajlandó, akkor gonosz. Ha nem képes és nem is akarja, akkor miért mindenható Isten?

2. Ha Ő a szeretet istene, akkor miért kell a "bűnösöknek" örökkévalóságig szenvednie a pokolban? Hol itt a szeretet, a megbocsájtás?

3. A legvadabb kreacionisták, akik 7000 évvel ezelőttre teszik a Föld teremtését, hogy magyarázzák pl a dinoszauruszokat?

4. Mi a helyzet a földönkívüli élettel? Isten az egész univerzum teremtője, vagy csak az emberek Istene?Tekintsünk el most attól, hogy "de nincsenek földönkívüliek", ezt Istenre is ráhúzhatjuk, a végtelen(és táguló) világegyetemben a csillagok és bolygók megszámlálhatatlan ezermilliárdjai közt elég nevetséges feltételezés, hogy mi vagyunk az egyetlen értelmes életforma.

5. Ha Isten az egész univerzum teremtője aki mindenható és tökéletes, miért törődik olyan pitiáner, emberi dolgokkal mint pl a paráznaság, lopás, stb? Nincs jobb dolga mint ezeket jegyzetelni?

6. Ha nem csinálhat az ember faragott képet, bálványt Istenről, miért kell a templom? Hol említette Jézus bármikor is, hogy emeljenek templomokat?

7. Ha csak egyetlen Isten van, kik azok a "mi" akinek Isten a képére az embert teremtette?Ha Isten egy, kik azok rajta kívül, akik tudják a rosszat és a jót?

(1 Móz. 1,26 "És monda Isten: Teremtsünk embert a mi képünkre"

1 Móz. 3,22 "És monda az Úr Isten: ímé az ember olyanná lett, mint mi közülünk egy, jót és gonoszt tudván." )


Hirtelen most ennyi, kérem értelmes emberek válaszoljanak csak, az ilyen "pokolra jutsz" meg hasonló válaszok nem érdekelnek. És félreértés ne essék, én nem vagyok ateista, hiszem hogy a világmindenséget egy értelmes erő teremtette és tartja fenn, minden egyes részével együtt, de ő nem ítélkezik, nem büntet, nem áll bosszút, nem szeret, csak egyszerűen VAN.


2011. aug. 8. 16:20
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:

1: Abból sose tanulsz, ha nem szívod meg néha.

2: Hogy példát statuáljon. A legerősebb emberi ösztön a félelem...

3: Nem tudom, ez baromság, sehol nem írják, hogy egy Bibliai nap egyenlő egy földivel...

4: Én csillagászatból érettségiztem, és úgy hiszem, hogy Isten az egész mindenséget teremtette.

5: Ha egyszer az Ő képére lettünk teremtve, akkor logikus, hogy meg van rá az esély, hogy teljesen olyanok legyünk mint Ő. Ez a magyarázat az általad felvetett többesszámra.

6: Ezért nem járok templomba.

2011. aug. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 yuda ***** válasza:

1.erre érdemben nem válaszolok, mert még világiak szerint is okoskodásnak.

2.mert Ő az igazság Istene is, és nem lehet a jónak és rossznak ugyanaz a jutalma.

3.Mélyen vallásos hívő vagyok és mégsem teszem 7000 évre. Vannak keresztények között is tudatlanabbak, akik a föld teremtése és ember teremtésének ideje közé egyenlőség jelet tesznek időben, de a biblia ezt abszolut nem így írja.Bőven belefér tehát a dínó és sok más egyéb a bibliába.

4.Biblia szerint vannak földönkívüliek.Pl. Jézus is a mennyből jött és oda ment vissza. Az sem a föld igaz?

Modern szóval Jézus is földön kívüli létforma és az angyalok mind.

5.Isten teremtette az embert és Ő Úr. Felelősséget vállalt értünk és törődik a teremtményeivel.Mivel tudja mi számunkra a jó, ezért tiltja a gonoszságot-a bűnök cselekvésétől "meghibásodunk" :)

6.Jézus valóban nem ilyen értelemben említette a templomot, mint ahogyan most használják.

Egyik említés maga a Jeruzsálemi templom, másik templom pedig jelképesen az embernek a teste. Más templom valóban nem biblikus.

7.A "mi" :Atya, Fiú (ismertebb nevén Jézus) és Szentlélek

2011. aug. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 A kérdező kommentje:

Ha ő a SZERETET tökéletes mindenható Istene, miért kell hogy büntessen és példát statuáljon? Miért nem teremtett oylan embert aki tökéletes és nem követ el bűnöket?

Tényleg azt hiszed, hogy az univerzum teremtője ember kinézetű? Ha az összes többi életformát is ő teremtette, akkor miért pont ránk hasonlít, vagy miért mi ő rá?

Mi értelme az élvezeteket és különböző cselekedeteket bűnnek beállítani? Mi értelme élvezni a "paráznaságot" ha bűn? Mi alapján ítéli meg Isten, hogy mi a bűn? A mi kultúránkban lopni és ölni bűn. Másokéban nem.

Valamint félre érted az utolsó kérdést. Isten mondja: Teremtsünk embert a MI képünkre. Tehát nem a mi(mi emberek) képére, hanem az Ő (isten/istenek) képére. Akkor most többen vannak?

2011. aug. 8. 17:03
 4/50 A kérdező kommentje:

A válaszom a 16:57-nek ment.


Az azutáni válaszoló:


A földönkívüli létformák alatt kérlek ne a "démonokat" meg "angyalokat" értsük, hanem vegyünk egy bolygót a világegyetemből, és az azon élő létformákat.

2011. aug. 8. 17:06
 5/50 A kérdező kommentje:
Tehát akkor a "mi" az az Atya( szakállas bácsi a felhőkön) a fiú (Jézus) és a Szentlélek (?), ami valójában egy, és ez Isten. Aha. Ez nem kielégítő válasz.
2011. aug. 8. 17:08
 6/50 yuda ***** válasza:

17.02 es vagyok. A menny az egy bolygó. Tessék.

Nem kevesen élnek rajta.


Látom kifogytál a vitatkozásból én meg már azt hittem egy tökös ateista jön é majd mond valamit, erre csak elintézed ilyen silányan, "Ez nem kielégítő válasz."

Máskor jobban kösd fel a gatyeszt, ha kihívod a keresztényeket, vagy szólj néhány havernak, mert egyedül megeszünk reggelire :D

2011. aug. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:

Miért büntet? Hogy kiszelektálja a hulladékot. Te se szereted a kenyeres zacskót... Azért teremtett így, hogy megtanuljuk értékelni a munkát, mivel a semmiért semmit se adnak.


Mi zárná ki, hogy emberkinézetű legyen? És mi zárja ki, hogy nem-e mások is hozzánk hasonlóan néznek ki? És másokat miért kellett volna olyan kinézetűre teremteni, mint Ő?


"Mi értelme az élvezeteket és különböző cselekedeteket bűnnek beállítani? Mi értelme élvezni a "paráznaságot" ha bűn?"


Hogy fegyelmet tanulj és önuralmat. És hogy mi alapján? Azon az alapon, hogy Ő a Teremtő. Ahol meg a lopás el van tűrve, ott nincsenek emberek, ergó kultúra se.


Ha neked nem kielégítő a válasz, használd a wikit:


"A Szentlélek (latinul: Spiritus Sanctus) a kereszténységben a Szentháromság harmadik személye, az Atya és a Fiú kölcsönös szeretetének végpontja, áradása."

2011. aug. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
53%

Mert a mint az Atya feltámasztja a halottakat és megeleveníti, úgy a Fiú is a kiket akar, megelevenít.

1: "Mert az Atya nem ítél senkit, hanem az ítéletet egészen a Fiúnak adta;

Hogy mindenki úgy tisztelje a Fiút, miként tisztelik az Atyát. A ki nem tiszteli a Fiút, nem tiszteli az Atyát, a ki elküldte őt."


2: Pokol = héber seol=sír görög hádész=sír Mi voltál 246 évvel ezelőtt? Mit éreztél, gondoltál, hol voltál? Sehol. Ez az élet utáni pokol, melyből nincs visszaút, ez a második halál, melyben Isten "elfelejti" az embert, mintha soha nem is lett volna...Az örök gyötrelem helye, hol nincs ott Isten, mert akit Isten elfelejt, annak jobb, ha meg sem született volna.


3: Dínó=nagy gyík/ Pl. Ádám több, mint 900 évig élt, majd az életkorok hanyatlottak, a vízözön után drasztikusan a megváltozott ökológia miatt - valószínűsítem. Mi lesz mondjuk a komodói varánuszból, ha 570 évig él? Vagy mondjuk 2000 évig??? A Biblia alapján az emberek között is voltak óriások Noé napjaiban (bár belemagyarázhatjuk, hogy ez a többi ember szemében voltak nagyok).


4: "És monda Isten: Legyenek világító testek az ég mennyezetén, hogy elválaszszák a nappalt az éjszakától, és legyenek jelek, és meghatározói ünnepeknek, napoknak és esztendőknek." Nem azért vannak, hogy földönkívüliek cikázzanak.


Nemsokára folytatom....most mennem kell:)))


üdv: én lászló

2011. aug. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 eric_one ***** válasza:
34%

Ha Isten a szeretet akkor miért büntet???


Azért mert Isten igaz bíró is, másrészről a szeretet ezt nem zárja ki. Ha van egy gyermeked és ki akar szaladni az úttestre, akkor nem szólsz rá? és ha mégis megteszi nem vágsz a fenekére? De igen mert szereted és meg akarod óvni a bajtól. Erre Te most azt mondod kedves kérdező! --Micsoda szülő vagy! Rászólsz a gyerekre? és rávágsz a fenekére?? Nem is szereted a gyerekedet!!!

2011. aug. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
51%

5: Ez nem csak nenked jutott eszedbe, de a zsoltáríró azért ha nem haragszol szebben kérdezte az Urat:


"Mikor látom egeidet, a te újjaidnak munkáját; a holdat és a csillagokat, a melyeket teremtettél:

Micsoda az ember - mondom - hogy megemlékezel róla? és az embernek fia, hogy gondod van reá?

Hiszen kevéssel tetted őt kisebbé az Istennél, és dicsőséggel és tisztességgel megkoronáztad őt!

Úrrá tetted őt kezeid munkáin, mindent lábai alá vetettél;

Juhokat és mindenféle barmot, és még a mezőnek vadait is;

Az ég madarait és a tenger halait, mindent, a mi a tenger ösvényein jár.

Mi Urunk Istenünk, mily felséges a te neved az egész földön! " 8. zsoltár


6: Az egyik szöget a fején találtad. Maga Dániel és a Jelenések könyve is említi ezt a "fajta hitet", de ebbe most nem szeretnék belemenni, és akaratlanul is felpiszkálni bárkit is.


7: Ennyi, hogy eddig egyes számban szerepelt a teremtő, az ember teremtésénél többes számban.


Nézzünk Krisztusról egy "jellemrajzot", már bocsánat a szóhasználatért...

"A ki képe a láthatatlan Istennek, minden teremtménynek előtte született;

"Mert Ő benne teremtetett minden, a mi van a mennyekben és a földön, láthatók és láthatatlanok, akár királyi székek, akár uraságok, akár fejedelemségek, akár hatalmasságok; mindenek Ő általa és Ő reá nézve teremttettek;

És Ő előbb volt mindennél, és minden Ő benne áll fenn. "

Ez csak az egyik. Krisztus által lett teremtve minden, de nem a képmására. Hogy milyen az Atya, hiszen ezek szerint úgy kell "kinéznie", mint Krisztus.

"Monda néki Filep: Uram, mutasd meg nékünk az Atyát, és elég nékünk!

Monda néki Jézus: Annyi idő óta veletek vagyok, és még sem ismertél meg engem, Filep? a ki engem látott, látta az Atyát; mimódon mondod azért te: Mutasd meg nékünk az Atyát? "

Teremtsünk ... magunk képmására... (Mégha itt nem is feltétlen az arci vonásokat gondolhatjuk, akkor is az Atyáról és a fiúról van szó valószínűleg) Bár miután nem láthatjuk a teremtés leírásánál, hogy a mennyei seregek mikor lettek teremtve, így akár a mennyei seregekre is asszociálhatnánk, de mindez vitatéma, hiszem Isten igéje nem mond többet, de az én véleményem az Atya és a fiú, a szabadító felkent az Atyának EGYszülött fia, ki által teremtetett minden, ki mindenkinél hatalmasabb, ki ura mindeneknek. Ő az, ki az Atyától minden hatalmat megkapott mennyen és földön.


Üdv: én lászló :)))

2011. aug. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!