Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » "Csak elöre nézz, nyomj le...

"Csak elöre nézz, nyomj le mindenkit, ha lenyomtad rúgd félre, te vagy a legjobb" Ezt egy munkahelyen hallottam. Van ilyen máshol is? Más is találkozott már ilyen inspirációval?

Figyelt kérdés
2013. jan. 6. 18:51
 1/8 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Én még ilyennel nem találkoztam!


Úgy tűnik az emberi evolúció bizonyos dimenzióiban retrográd irányba halad!

2013. jan. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
"felfelé nyalni, lefelé taposni" Pontosan ezt jelenti, amit mondasz. Amíg te alkalmazod, jónak tűnhet, ha viszont egy tanárod alkalmazza éppen rajtad, és te vagy alul, rájössz, hogy ez a hozzáállás aljas, embertelen, egocentrikus. Talán ennek a mottónak révén előbbre jutsz a karrierben, a barátaid viszont elveszíted közben.
2013. jan. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Fényévekre áll tőlem ez a felfogás.
2013. jan. 6. 19:23
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mostanában ez megy az iskolákban, munkahelyeken. Az én munkahelyemen is vannak ilyenek, sajnos. Csontig benyalnak, hízelegnek, piszi-puszi mindenkinek, ők az éldolgozók, minden lében kanalak, közben hátad mögött kipletykálnak, rosszindulatuak, mószerolják a többieket. Azt veszem észre, hogy manapság sajnos ezeknek áll a világ. Csak nem mindenkinek van természete és legfőképp gyomra az ilyen viselkedéshez.
2013. jan. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
És ezzel hosszú távon hova lehet eljutni?Ha eltünnek a régiek az újakkal már nem lehet ezt csinálni.Akkor a nyalónak is bizonyítania kell.
2013. jan. 6. 19:46
 6/8 yuda ***** válasza:
79%

Én ezt úgy ismerem és szerintem más is inkább azt a verziót ismeri, hogy farkastörvények vannak.

Erősebb győz alapon.

Vannak a ragadozó tipusok, akik gátlás nélkül előre, következmények kit érdekelnek, csak legyen eredménye...

Másik oldalon a bárány=áldozat tipusok, akik jóhiszeműek, kihasználják, porig alázzák őket. Szelidek, első szóra mindent megcsinál alapon....Szívják a vérüket.


Persze sokan szeretnének középutat, de az a legnehezebb: vagy farkas, vagy bárány vagy.

vagy te diktálsz és ha szerencséd van olyan főnököd van aki még nem kapott vérszemet, vagy olyan munkatársaid...de biztos fogsz sok ilyennel találkozni életed során. nem egyszerű esetek, de látszólag működik nekik. Sokszor vagyonokat halmoznak fel, de milyen áron?

Közben elveszti az emberségét, eladja a lelkét... erről ennyit.

Ebből nem tudom vissza lehet e jönni?!

Nem biztos.

2013. jan. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én már dolgoztam pár helyen, de szerencsére ilyennel még nem találkoztam, pedig nem vagyok egy elnyomható ember, de nem is szoktam másokat alázni, bántani.

Véleményem szerint lehetsz erős, határozott, céltudatos anélkül is, hogy másokat aláznál. Sőt, az az igazi erő jele, ha csak magadra számítva éred el a céljaidat. Én az ilyen embereket becsülöm.

2013. jan. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Állami szektorban ez nem ritka!
2019. szept. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!