Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az osztálytársaim utálnak a...

Az osztálytársaim utálnak a származásom miatt. Mindig piszkálnak, csúnya dolgokat vágnak a fejemhez. Mit lehet tenni? Minden reggel remegve megyek be.

Figyelt kérdés

Sziasztok

14 éves fiú vagyok és 8. osztályba járok. Anyukám teljesen litván,Apukám magyar.Kevés barátom van,visszahúzódó vagyok,nem szoktam beszólogatni a tanárnak órákon,nem szoktam megbántani senkit.

Az osztályomban szinte mindenki úgy viszonyul hozzám ,mint egy korcshoz.Órákon aki mögöttem ül (fiú) rugdossa a székemet,össze keni a kabátomat.Amikor kimegyek a táblához ,mert kihívnak ,a padtársam (egy lány)összefirkálja a füzetemet,de hiába szólok,semmit sem csinál az oszi..

Anyukámmal csak litvánul beszélek,mert most tanulja a nyelvet.

Pár héttel ezelőtt Anya behozott valamit a suliba,mert otthon hagytam,és ugye beszéltem vele.Mire elment mindenki elkezdett gagyogni,és mondják hogy milyen ocsmány egy nyelv,és nekem illik..

Nem tartom magam csúnyának, átlagos vagyok.

Sértésnek veszem ,hogy ócsárolják a származásomat,az országomat.

Mit csináljak ,hogy ne legyen olyan kellemetlen bemenni minden reggel a suliba?

Otthon szóltam,hogy megaláznak minden nap,de azt mondták ,hogy bírjam ki,mert már mindjárt félév ,és nincs már sok hátra a nyolcadikból.

Szinte mindenki ugyan abba az iskolába jelentkezik,mint én,mert a városban csak ez az egy normális gimi van.

Hogyan bírjam ki velük idén,és esetleg még 4 évig?

Tanárokat nem érdekli ez a problémám....:(



2013. jan. 8. 23:18
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Azt szokták mondani, hogy a gyerekek a legaljasabbak. Sajnos ez így van. Ez az élet szemét része, de mindjárt túl vagy rajta.

Fogd fel úgy, hogy te már 2 nyelvet beszélsz tökéletesen, míg azok akik cseszegetnek, csak egyet. Már ebben is túlmutatsz rajtuk. Hidd el később ők fogják megszívni az életet, nem te. Tanulj és ne foglalkozz velük. Ha tanulsz tisztelni fognak előbb-utóbb. Kezdj el valami sportot, küzdősportot, akkor pláne nem fognak csesztetni.

2013. jan. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
96%
Valamikor engem is kipécézett magának valaki az osztályban ,ütögetett sértegetett stb.Egy fejjel magasabb agressziv alak volt.Mikor elegem lett néhány hét mulva a naponta megtörtént vegzálásokból szóltam neki hogy itt az utolsó lehetöség hogy abbahagyja és ezt csak egyszer mondom.Persze nem vette komolyan.A legközelebbi alkalommal ketten voltunk az osztályteremben és megint rákezdte rángatott lökdösött ütögetett.Hirtelen megragadtam egy széket és ami belefért fejbevágtam vele majd mikor elesett adtam az idétlen fejének ami belefért.Láss csodát a cseztetések abbamaradtak igaz még fenyegetett hogy visszafizeti a mórest de biztositottam hogy akkor kórházba küldöm.Vannak emberek akik nem értenek a szóbol diplomácia vagy normális párbeszéd nem lehetséges.Épp ezért elöször beszélnék azokkal akik nem birják elviselni a személyedet,majd mikor nem használ akkor jönne a keményebb lecke.Tudom ez nehéz valaki számára aki alapból békés,de ha nincs más akkor se hagyd magad.Gondold el ha két méteres kigyurt alak lennél akkor is tennének veled ilyent? A litván egy nagyon tiszteletreméltó nép kulturált és nagy hagyományokkal és történelemmel rendelkezik,semmi okod a komplexusokra.
2013. jan. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
93%

Szegény! Nem hiszem, hogy a származásod miatt csúfolnak. Inkább csak az is egy jó ürügy a piszkálásra. Valószínüleg az a bajuk, hogy nem vagy olyan bunkó paraszt mint ők. Nekik nagyon menő téged csúfolni és a sok bírka követi a leghangosabbakat. A legjobb az lenne, ha jól benyomnál egyett a hangadónak, és ezzel vívnád ki a tiszteletet. Tudom az erőszak nem megoldás, meg nem kell lesüllyedni az ő szinjükre, de bizony néha igen!

Más megoldás nem nagyon van, mert a szép szóra nem fognak hallgatni. Minél gyengébbnek éreznek, annál jobban fognak piszkálni, mivel nem félnek a megtorlástól. :(

2013. jan. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Már csak fél éved van,ezt fél lábbal is kibírod.Utána úgyis értelmesebb emberek fognak körülvenni,ha gimibe mész,ott nem fognak szekálni.
2013. jan. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 Tom Benko ***** válasza:
100%
Elsősorban próbálj meg a tanáraiddal, de főleg az osztályfőnökkel négyszemközt beszélni. Nyugodtan elmondhatsz mindent nekik. Ha erre nem reagálnak, nem segítenek megoldást találni, mehetsz tovább az igazgatóhoz. Másrészt az osztálytársaidat is meg lehetne kérdezni, hogy ugyan, mégis, mi a franc bajuk van veled. Lehetőleg egyszerre egyet, hogy ne érezze a többiek támogatását Nyugodtan megteheted mindegyikkel, egymás után, kikérdezve őket. Addig kérdezd mindegyiket, amíg kielégítő választ nem ad, vagy szemmel látható módon kényelmetlenül kezdi érezni magát. Az értelmesebbjével még akár egyfajta fegyverszünetet is köthetsz, ami a többiek támogatottságát is csökkentheti. Egyvalamit ne tegyél: a verekedést. Jó eséllyel pont ezt próbálják, lehet, hogy öntudatlanul, kihozni belőled. Ez az, ami nem csökkenti, hanem inkább növeli a támadásokat.
2013. jan. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az első és harmadik válasszal. Bizonyos mértékig a másodikkal is, csak a módszerem más.

Igen, számukra ez a minta, ettől érzik jól magukat, mert másra nem képesek. Ne beszélj tanárral, az eddigiekből látszik, hogy a kontraszelektált iskolában nekik más a problémájuk. Ha még lenne bennük tartás, már rég észrevették volna maguktól, hiszen ez a hivatásuk (papíron).


Azért vegzálnak, mert az eredményes. Sikerre van szükségük nekik is. Ennyiben igaz a második megoldása. A vegzálásnak ott súlyos következményei voltak. Válaszd a látszólag nehezebb megoldást, nézd levegőnek őket. A firkáló kislánynak (fejben még úgy öt éves), mosolyogj kedvesen a szemébe, hogy észrevegye. Ez hamarosan nagyon rossz lesz neki. A rugdosó számára készíts egy kis deszkát egyik felén álljon ki néhány szög. a másik felén legyen egy kampó, hogy a cipődre tudd akasztani. Feltűnés nélkül helyezd el az óra elején. Ha felszisszennek mögötted, mosolyogj kedvesen és együttérzőn hátra. Ha kikezdenek veled, menj odébb. Aki megsért, mosolyogj rá, és hagyd ott. De ha van egy jó szava, feltétlenül viszonozd, akár öt perc múlva. A kutyákat is így tanítják be, az is hosszan tart. De eredményes, ha a másik fél önálló személyiségnek tapasztal, aki képes minden helyzetet kezelni. Ez tiszteletet parancsol, hiszen csak kevesek tulajdonsága az önállóság. A többség falkaszellemű. Tömegben nincs felelősség, amit véletlenül sem mer vállalni. Te vállald, akkor is, ha megvernek. Aki a sikerért ver, abbahagyja, ha közben nem érzékeli a félelmet a másikban. És tanácstalan lesz. Egy bizonyos idő után akár vezér is lehetsz, ha akarsz. Persze addig sok megaláztatás érhet, de tudnod kell, hogy nagyon sokaknak sikerült. És te miért lennél alávalóbb náluk?

2013. jan. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Gimnáziumban azért már sokkal normálisabbak, de ha jó tanuló vagy, szerintem érdemes valamelyik budapesti gimnáziumba is jelentkezned, sokkal nyitottabbak a fővárosban és nagy valószínűséggel nem te lennél az egyetlen nem (csak) magyar háttérrel rendelkező az osztályban.
2013. jan. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
81%

Az a baj, hogy ilyen esetekben a tanárok elintézik annyira, hogy ez a gyerekek magánügye, sőt, még az áldozat magatartásjegyét is rontják, ha esetleg visszaüt.


Nem hiszem, hogy a származásod miatt.

2013. jan. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, arra a néhány hónapra már éppen semmi értelme új sulit keresni, átmenni, beilleszkedni stb.


Engem az érdekelne, hogy egészen biztos vagy-e abban, hogy ugyanabba a középsuliba szeretnél menni, ahová az osztályod nagy része. Anno én is ugyanebben a cipőben jártam és a helyi legjobbnak mondott gimit választottam, mint az osztályom jó része. Utólag visszanézve rossz döntés volt: ritka rossz tanári kart fogtunk ki az érettségi tárgyakból (mármint szakmailag) és az osztályommal ugyanúgy utáltuk egymást, mint addig. Ellenben, ha vállaltam volna, hogy koleszos leszek másik városban, akkor tiszta lappal kezdhettem volna, önállóbb lettem volna stb (később, egyetemen ezt pótoltam).

Nem azt mondom, hogy egy másik gimiben 100% biztos jobb lenne neked, csak megosztom a tapasztalatomat.

2013. jan. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon szomorú. :/ Ha ez számít valamit, szerintem elég szemét osztályod van.

Nálunk például van egy mongol srác, de őt nem piszkálja senki, inkább mindig a társaság középpontja.

Idén még mindenképp ki kell bírnod, már csak egy fél év, el fog repülni. Továbbtanuláshoz esetleg megjelölhetnél egy kicsit távolibb gimit/szakközépsulit, ahova nem mennek az osztályból. Ez megoldás lehetne, hisz' új lappal indulsz, és az osztálytársak nagy valószínűséggel elfogadnak. :D Sok sikert. :)

Egyébként pedig a litván nyelvtudással csak több leszel. Magyarországon iszonyú kevesen beszélik, simán nyelvvizsgázhatsz is belőle. Nagy előny akárhol. :)

14/L

2013. jan. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!