Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A "nagymagyarok" honnan...

A "nagymagyarok" honnan szedik a hibás történelmi tudásukat?

Figyelt kérdés
pl: Jézus magyar volt, a magyarok találták fel az írást, minden nyelv alapja a magyar, színmagyarok stb.
2013. jan. 9. 09:24
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Kitalálják. Bárki ki tud ilyeneket találni, akinek egy kicsit is nagyobb fantáziája van. Én is be tudnám neked bizonyítani egy videóban azt, hogy valójában Barack Obama magyar (hiszen még a neve is az!).
2013. jan. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Ez körülbelül olyan, mint a "modern" vallások többsége. A recept egyszerű: Kell egy ember, aki hihetetlen képzelőerővel és nagyszerű meggyőzőképességgel rendelkezik, mindezt vegyíti némi tényleges lexikális tudással, amit lehet ferdíteni. Mikor mindez adott, ír egy cikket, vagy előadja magát egy-két helyen, talál egy kisebb markonyi követőt és a hullám elindult. Vannak olyan emberek, akik addig tudnak magyarázni, míg legalább egy ember el nem hiszi nekik, hogy az ég zöld. Ez ilyen egyszerű.
2013. jan. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Robi.88. ***** válasza:
88%
igen tény... mindent meg lehet magyarázni és persze a modszereik koze tartozik az ha vki azt állitja h nem igy van akkor elkezdik szidni pocskondiazni és persze egybol hazaarulonak allitjak be, persze ennek semmi koze magahoz a tényhez h mekkora baromsagot allitanak.
2013. jan. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ezek a "tények" valamilyen hibás kutatáson alapulnak. Azért hibás, mert a módszerük nem tisztán tudományos, olyan értelemben, hogy a forrásokat eleve egy már lefixált végeredményhez igazodva vizsgálják. Vagyis a tények közül csak azokat veszik figyelembe, amik alátámasztják az elképzeléseiket.
2013. jan. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Pietrosol ***** válasza:
100%

Szia!


Elképzelhető,hogy sok a hozzáfantáziált összetevő az elméletekben!


De véleményem szerint a probléma gyökere sokkal mélyebben van!Ugyanis a jelenünk sem igaz!Csupa hazugság,amit politikai korrektségnek neveznek,háttérben folyó gazdasági manipulációk,legális reklámpszichológia az egó kihasználása érdekében,mesterségesen generált ideológiai és politikai megosztottság,stb...!Léthazugságrendszer!


Szerinted a jelen hazugságaihoz az igazságon keresztül vazetett az út?


Persze,hogy keresi az ember a gyökereit,mert tudja.érzi,hogy ami most van az nem igaz!És ebben a pakliban az is benne van,hogy időnként tévúton jár!


Ki a nagyobb csaló,aki kimondja az esetleges tévedését vagy,aki elrejti az igazságot!

2013. jan. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%

Mért kell elhinni mindent?Mért vagy benne biztos hogy nem igaz?Mindenféle feltevés van ki kel szűrni az igazságot,azaz a legvalószínűbbet.


"pl: Jézus magyar volt, a magyarok találták fel az írást, minden nyelv alapja a magyar, színmagyarok stb."


Ezek szerintem is baromságok.

2013. jan. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
13%

Szerintem te is szedtél hibás tudást össze. Először is arról van szó, hogy a nyelv az egyik legősibből ered. Erre pedig rengeteg történelmi emlék, szöveg utal.

Természetesen a Habsburgok rombolni akarták a nemzeti öntudatot a szabadságharc után, ezért tiltottak be bizonyos dokumentumokat és nyelvészeti kutatásokat.

Utána lehet nézni.

2013. jan. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

*Jézus történetének is megvan a magyar verziója, nem pedig Jézus volt magyar.

A magyaroknál Emese-Álmos. Ennyi. Nézz utána szintén. Legalábbis szerintem erre gondolsz. Én még sehol sem ovlastam, hogy Jézus magyar lett volna.

2013. jan. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
20%

Visszakérdezek: Szerinted él Magyarországon olyan ember, akinek nem hibás a történelmi tudása?

és őket ki tanította? Akinek azt sulykolták a fejébe, hogy a Finnek a rokonaink, vagy az, akinek azt, hogy a magyarok Szovjetunióval megbonthatatlan barátságban élnek?

2013. jan. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nyolcadik válaszoló:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__3..


Komolyan kérdezi a kérdező, és nem az Emese-mondára gondolt.

2013. jan. 9. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!