Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nem szeretik sokan a...

Miért nem szeretik sokan a zsidókat? Ez csaknálunk vanígy?

Figyelt kérdés
zsidózás
2013. jan. 9. 13:52
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
100%
A FIFA büntetése azért szerintem nagyon erősre sikeredet.Az hogy büntetést kapót a Magyar foci válogatót azzal még egyet is lehet érteni.Mert valóban volt szidalmazás mondjuk melyik mérkőzésen nincsen:D.De az csak egy barátságos mecs volt méghozzá fél éve.Azóta volt barátságos mérkőzésünk a büntetés időzítése azért nem túl szép.
2013. jan. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
82%

a bolgárok meccse is októberben volt, azt ők is most kapták a büntit.

És nem csak szidalmazás ment azon a meccsen, hanem a 'megy a vonat Auschwotzba' is ment, meg elég sok gyomorforgató dolog - szóval bőven nem a szokásos dolgok mentek.


Én sem örülök a határozatnak, mert én is ki akartam menni, meg ez tényleg csökkenti is az esélyeinket, sőt kifejezetten dühös is vagyok emiatt - azokra a parasztokra, akik ezt művelték a meccsen, és akik miatt most ez van.

2013. jan. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Argloss ***** válasza:
45%

Azért tartottam furának az esetet, mert ritkán szokták címlapra, híradóba belenyomni ha megbüntetnek egy csapatot. Hasonlóan visszásnak tartom azokat a híreket is, ahol külön kiemelik, hogy cigány vagy zsidó az áldozat, fordított esetben meg maximum pár szóban elintézik a dolgot. Szerintem sok emberben ez olyan érzést kelt, mintha a magyarok nem számítanának a saját országukban.

Szerintem ez is oka annak, hogy sokan nem szeretik a kisebbségeket az országban. Bár nyilván nagyon-nagyon sok okot lehetne még felsorolni. Ahol eltérő gondolkodású csoportok vannak ott mindig lesz gyűlölet is. Egyszerűen az emberi természethez tartozik a dolog...

2013. jan. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
0%

"Azért tartottam furának az esetet, mert ritkán szokták címlapra, híradóba belenyomni ha megbüntetnek egy csapatot"


mikor a szerbeket büntették az U21esen, annak is volt nemzetközileg hírértéke, mikor most a bolgárokat, annak is. Mikor Angliában mentek a négerezős balhék, attól meg kifejezetten hangos volt a média.


"Hasonlóan visszásnak tartom azokat a híreket is, ahol külön kiemelik, hogy cigány vagy zsidó az áldozat, fordított esetben meg maximum pár szóban elintézik a dolgot"


akkor merül fel az áldozat származása, mikor a bűncselekményt valószínűsíthetően azért követték el, mert az áldozat zsidó / cigány volt, tehát rasszista indítékból. Tehát amikor ez egy kifejezetten fontos tényezője, az indoka a bűncselekménynek, ráadásul egyben súlyosbító tényező is (aljas indíték). Tehát még jó hogy, amikor voltak a cigánygyilkosságok, akkor ki volt emelve, hogy cigányok az áldozatok, hiszen egy cigányokat célzó sorozatgyilkosságokról volt szó. Mikor zsidókat vertek össze "mocskos zsidók" felkiáltással, akkor is értelemszerű, hogy hírértékű az indíték, miszerint az áldozatok láthatóan zsidók voltak, és ezért verték őket össze.

Fordított esetre is volt példa, mikor egy csapat cigány pl. "halál a magyarokra" felkiáltással esett neki magyaroknak, akkor ott a bíróság ugyanúgy rasszista indítékból elkövetett bűncselekményben találta őket bűnösnek, és mindegyik újság is úgy számolt be a tárgyalásról, hogy cigányokat vádolnak rasszista támadással.

Szóval nincs ebben nagy varázslás, egyszerű józan paraszti logika ez, amibe ha az ember belegondol, akkor természetes.


Csak az van, hogy egyesek csak megbotránkozni akarnak, hogy lehessen mondani, hogy már megint a zsidók / cigányok, és így meglegyen az ürügy egy kiadós zsidózásra, cigányozásra.

2013. jan. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
36%
másik dolog meg, hogy én nagyon szívesen bartellezek bárkivel: ha valaki szerint a mai modern társadalmak "túlérzékenyek" a rasszista uszításokkal és gyűlöletkeltésekkel szemben, úgymond a többségi társadalom rovására, akkor csinálhatjuk azt, hogy most kivételesen lövessük Dunába az ő rokonságát, az ő családját, deportáljuk őt meg a maradék családtagjait embertelen táborokba, csak azért, mert mondjuk épp Kissnek hívják őket, és aki visszatér, azokkal szívesen elbeszélgettek a társadalmi érzékenységekről.
2013. jan. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
22%
Fogalmam sincs.Nekem soha semmi bajom nem volt a zsidókkal és szerintem az sem az ő hibájuk,hogy a világ kezd csődbe menni.Csak egyszerűen rá kell fogni valakire,kell egy bűnbak.Sok nép irigy is rájuk,mert a zsidókat nem lehet butának nevezni.Amúgy egy zsidót sem ismerek.Az is érdekes,hogy az emberek miért utálják a zsidókat,amikor lefogadom,hogy sokan még életükben egy zsidóval sem találkoztak,csak az összeesküvés-elméleteket hallották.
2013. jan. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
86%

Lássuk csak.

Izrael miniszterelnöke olyan kijelentést tett hogy:"Felvásároljuk Magyarországot , Lengyelországot , Manhattant."


És senki nem mert a zsidóknak visszaszólni hogy na most ez mi volt.


Egy ilyen mondat a legtöbb emberben dühöt vált ki.

2013. jan. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem konkrétan a zsidó embereket gyűlölik, hanem a cionistákat, a kártékony, nagy befolyással bíró zsidókat. Az anticionisták között zsidók is vannak, csak róluk hallgatnak, hogy lehessen antiszemitázni, nácizni. Én ismerek zsidókat, velük semmi bajom, mert normálisan viselkednek, nem gonosz zsarnokok, csak egyszerá kisemberek, mint én vagy bárki más, aki az "igát hajtja".
2013. jan. 14. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
32%
látod még a nevüket sem mondtam ki és azt a hszt is törölték..
2013. jan. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
47%

Had meséljek el valamit saját kútfőmből a zsidókról.


A zsidó (judaizmus) csak egy vallás a 3 Ábrahámi vallás egyike a keresztény és az iszlám közül. Semmi több. Csak egy vallás tagjai ugyan úgy emberek,mint mi. Se nem csaló,hazug szemetek,se nem terroristák.


Krisztus előtt több száz évvel az ókori Rómaiak lerohanták és földig rombolták Jeruzsálemet Izrael fővárosát, amit a zsidók és palesztínok (akik egymás ellenségei) lakják. A Rómaiak több ezer zsidó gyereket és nőt,férfit lemészároltak és lerombolták a védtelen zsidók városát,aminek a megmaradt maradványit ma siratófalnak hívjuk Jeruzsálemben. A zsidók természetesen menekülni kényszerültek s ez után Izraelből szétszóródtak a világ egyes tájaira. Ma legfőképpen az USA-ban (akivel szövetségben állnak) és Izraelben ugye az anyaországukban található a legtöbb zsidó származású ember. A szétszóródást követően a középkorban a zsidók folytatták saját vallásuk gyakorlását,szabályok betartását,öltözködést. A keresztények és a muszlimok eleinte megtűrték őket,de később a keresztények valamilyen oknál fogva megvontak pár jogot a zsidóktól. PL zsidó nem birtokolhatott saját birtokot,rabszolgát. És a Római katolikusok kitűzték a "tiltott pénzváltás" néven ismert foglalkozást,hogy minden egyes zsidó csak ezzel a munkával foglalkozhat. A hülye keresztények természetesen nem is ismerték (ahogy ma sem ismerik) a zsidókat,akik igen okosak,rafináltak,trükkösek és jól bánnak a pénzzel.


A keresztények meg akarták fosztani a zsidókat a munka lehetőségétől ezért is csak 1 munka lehetőség volt kiszabva a zsidóknak,de ezt a lehetőséget a zsidók a saját javukra fordították és a keresztények a saját csapdájukba estek. Rengeteg zsidó meggazdagodott ebből a munkából,ami irigységet váltott ki a környező népekből s Közép és Kelet Európában megkezdődtek a zsidó üldözések.


A mai napig egy rakás embernek baja van a zsidókkal pusztán az irigységből. Persze a sok hülye keresztény rájött,hogy a judaizmus egy más vallás a kereszténytől (más szabályok stb.) így belekapaszkodtak a zsidók vallásába s a vallásukon keresztül különítették el egy alsóbbrendű fajba a zsidókat.


Sokan nem szeretik a zsidókat. A pénzükre fáj a foguk,amit a keresztények szerint csalásból,lopásból szereztek meg a zsidók,de mivel a keresztények nem képesek bevallani irigységükből adódó gyűlöletüket így a vallásuk mögé bújnak,hogy "mi a miatt nem kedveljük őket"


Olyan nincs,hogy van az emberi faj és vannak a zsidók.

Van az emberi faj és az emberi faj attól,hogy valaki nem a Pistikében hisz,hanem a Lacikában az nem azt jelenti,hogy gyűlölködnünk kell,mert ők nem olyanok,mint mi. Ők is csak egyszerű emberek,akik a saját vallásukat akarják gyakorolni. Szép tulajdonság az irigység mi? Az emberek ahelyett,hogy segítenék egymást és békében élnénk,fejlesztenénk egymás országait helyette mi okos emberek inkább gyűlölködünk és ilyen baromságokon akadunk fent,hogy ki miben hisz. Szép. Megnézném,hogy hol tartanánk 500-1000 év múlva ilyen felfogással. Nem a természet fog minket megölni,hanem mi egymást vagy magunkat.


Egyébként kérdező az a primitív,tudatlan,buta ember zsidózik,aki le akarja minősíteni a zsidókat és "menőnek" éreztetni magát. Az a hülye lúzer zsidózik,aki az életben fele annyit nem ért el,mint egy zsidó.

És nem. Nem csak nálunk nem tudják sokan elfogadni őket máshol is így van ezért is van ennyire kevés zsidó vallású ember a Földön.


Mondjuk a keresztény magyarok még egymást sem szeretik nem,hogy egy teljesen más vallásból származó embert.

2014. nov. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!