Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Akinek van 1000 meg 2000...

Akinek van 1000 meg 2000 ismerőse a Facebookon az tényleg ismeri mind ezt a sok embert?

Figyelt kérdés

Kicsit hihetetlen. Ha azt vesszük alapon, hogy az ember mondjuk járt 18 év alatt elvégezte a szakközepet járt mondjuk 2 osztályba max 3 ba és 2 suliba, akkor is szerintem akiket ott osztálytársak, évfolytársak max suliként 70-80 ember.

És van az embernek baráti köre az is olyan 20-30max és rokonok az is max 100-200

Még nem jött ki az ilyen 1000 nagyságú szám.

Akkor ezek is csak jelölgetnek mindenkit divatból?



2013. jan. 9. 21:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Dehogy ismeri.

Bizonyítási kényszere van, meg mindenki bejelöl, aki egy kicsit szebb az ördögnél és frka/pncija van.

2013. jan. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha vki egyetemista, akkor simán meglehet. Jó nem ismeri közelről csak mondjuk 200-at, de a többivel köszönőviszonyb van
2013. jan. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

nem ismeri.


nekem van 2300 ismerős kb, nem tudom pontosan. kollégák a világ minden tájáról, bejelöljük egymást. sok jelentősége nincs, szimpla marketing az egész.

2013. jan. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Annyi azért nekem sincs, de ha azt nézzük, hogy mindkét sulimba 600-700 ember jár/járt és még a gimnáziumot nem végeztem el....,mert mi akiket látásból suliból ismerünk is bejelöljük....nem is beszélve azokról, akik mindenkit bejelölnek, akivel pl. együtt buliztak egyszer de soha nem látták többet. Tehát...nem ismerik mindet. Meg mondjuk ha megnézed a 12-13 éveseket, akik papíron nem is lehetnének fönn facebookon, akiknek pl. 100 ismerősük csak ilyen idióta könyvsorozat elképzelt szereplőinek rajongók által gyártott kamu facebook-figurája....Mondjuk én nem értek ezzel egyet. Pont most terveztem egy ismerős irtást, nem akarok random emberek hülyeségeit olvasgatni facebookon. Szval a véleményem, hogy nem ismernek annyit, bár nálam az ismerés nem azt jelenti, hogy láttam már valahol, hanem, hogy tudok is róla valamit.
2013. jan. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%

Attól függ, hogy érted, hogy ismeri. nekem több száz ismerősöm van, nem tudom mennyi, mivel nem tartom fontos tényezőnek, a múltkor magam is meglepődtem rajta, hogy mennyi van. Nyilván vannak, akikkel nem beszéltem igazán, de, ahogy mondtad, iskolatársak. Nem csak az évfolyamtársakat kell beleszámolnod, de az iskolatársakat is. Ha pl az általános iskolánkba 400-an, a gimibe 600-an jártak, az máris 1000 ember, és nyilván nem jelölök be mindenkit, hanem mondjuk van valamennyi innen is meg onnan is. Főleg, ha az ember anyja tanár.

És nem csak iskolai barátaid vannak, jársz kórusba, sportolni, egyetemre, zenetanárhoz, vagy, pl. időnként be kell feküdnöd a kórházba, mint nekem régen, és egy csomó embert ismersz hasonló problémával. Vannak olaan barátaim, akik nem személyes ismerőseim, pl. ugyanazt a zenekart szeretjük, de ilyen rajongói klubból csak 3-4 barátom van, akikkel tényleg csomót beszélgettem, leveleztünk, dolgokat küldünk egymásnak, ilyesmi. Senkit nem jelölök be divatból, még ebben a klubban is visszautasítom a többi embert, és ha nem világos számomra, honnan ismerek valakit, visszakérdezek. Visszajelölök/bejelölök olyan embert, aki csak iskolatárs volt, de nem sokat beszéltünk, de ezt nem tartom divatnak. Aztán a Facebook néhány nem embert is ismerősként tart számon, pl. velem előfordult, hogy bejelöltem egy zenestílust, vagy egy nem az érdeklődési körnek feltüntetett, de olyan dolgot, pl. van olyan, hogy akik szeretnek olvasni, meg ilyenek, és ezeket sokszor ismerősként jelöli a Face.

Azon kívül én a tanáraimat is bejelöltem, főleg, hogy sokan anyukám kollégái. Azon kívül van, aki iskolát váltott, van olyan ismerősöm, aki nem 2, hanem mondjuk 3 gimibe is járt az évek alatt. Mindenhol szerez mondjuk 200 ismerőst...

Más kérdés, hogy hány emberrel vagy igazán jóban, de ha ez számítana, mindenki csak 10-et jelölne be.

2013. jan. 10. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ja, és azt én is akartam írni, hogy ha az ember egyetemista, akkor pedig valóban végképp megugrik ez a szám. Vagy, ha sok testvére van, és a testvére haverjait is ismeri.
2013. jan. 10. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ja, de olyan ismmerősöre gondolok, akivel ha találkozol utcán, és köszönsz neki egyből beugrik hogy ki vagy, és nem csak bámul, hogy "ki ez? Ja... a suliba jár asszem!'"
2013. jan. 10. 13:23
 8/12 anonim válasza:
De azért az olyan emberek nagy része akiknek annyi sok ismerőse van, biztos nem ismeri mindet. Csak menőnek érzik hogy minden 2. ismeretlent bejelölnek, ami amúgy szerintem szánalmas. Ha engem bejelöl valaki ismeretlen, nem fogadom el.
2013. jan. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
nekem két ilyen ismerősöm van, biztos nem ismerik mindet személyesen, de mindketten zenészek, szóval azért tényleg elég sok embert ismernek. egyikőjük a szülővárosomban nagyon népszerű, meg külsőre is olyan, hogy elég nehéz rá nem emlékezni, mindenkivel beszélget is, ráadásul mellé még középiskolai tanár is, szóval ismer egy csomót volt diákot, suliba járókat, plusz a koncertjeiről, zenésztársakat, stb.
2013. jan. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

5-ös voltam. Most ezen mit kellett lepontozni?


"Ja, de olyan ismmerősöre gondolok, akivel ha találkozol utcán, és köszönsz neki egyből beugrik hogy ki vagy, és nem csak bámul, hogy "ki ez? Ja... a suliba jár asszem!'""


Köszönni köszönök. Mármint most egyetemen egy csomó embert viszontlátok közülök, és megismerjük egymást. Jó, nem egytől egyig mindet, nyilvén van, akit nem. De azt akkor sem gondolom, hogy divat. Aki azt mondja, hogy ezzel vagánykodik valaki, annak biztos igaza van bizonyos emberekkel kapcsolatban, de sztem rohadt vagány leszek, ha egyetemistaként bejelölök pár 10.-est. Nem érzem a vagányságot. Azt pedig én is mondtam, hogy ha nem ismerek valakit, nem jelölöm vissza. Csak olyat, akit felismerek. Még akkor is, ha oda van hozzá írva a suli neve.

2013. jan. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!