Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mást is zavar ez a jelenség...

Mást is zavar ez a jelenség facebookon?

Figyelt kérdés

Az önjelölt "világközepe"-emberekre gondolok, akik úgy-ahogy jól néznek (vagy tűrhetően), de semmiképpen sem kiemelkedően, mégis teleszórják az üzenőfalat a róluk készített fotókkal, begyűjtenek ötmillió lájkot és 'milyen szépségesen szép vagy' kommenteket, mert valamilyen fura okból kifolyólag olyan a kisugárzásuk, hogy tapadnak rájuk az emberek, pedig süt róluk az önimádat. A másik, hogy közülük a nagy többség nem lájkolja be a szép ismerősük fotóját, ellenben a csúnya ismerős képe alá odaírja, hogy "milyen szép vagy". :D


Gondolom, most néhányan majd azt írják, biztosan bányarém vagyok + miért nem tiltom le az ilyen ismerősöket?

... Hát, nem vagyok bányarém, bár a fényképarcom tényleg nem jó, az ilyen ismerősöket pedig most már száműztem az üzenőfalról, de néha rájuk nézek, hogy mi van velük, és olyankor látom, hogy semmi nem változott.


Engem azért szomorít ez el, mert 26 vagyok és az ismerőseim is nagyjából velem egykorú, átlagos fiatalok, mégis jó páran különlegesnek képzelik magukat és sokan még adják is alájuk a lovat. Sztem ez hosszú távon nagyon káros a személyiségükre, ... és még hosszabb távon a társadalomra is, mert egyre több az ilyen ember.

... Vagy én fújom fel és ezt idővel kinövik az emberek??


2013. jan. 6. 11:07
 1/6 anonim ***** válasza:
24%
Vagy tényleg csúnya vagy, ezért irigykedsz, vagy egyáltalán nincs életed, ezért tudsz magadnak "problémát kreálni" a facebookból, ami egy elfoglalt, életét élő, 26 éves embernél elég gyötrelmes lehet. Nem azzal foglalkozol, amivel akarsz, hanem amivel tudsz, az pedig a facebookra korlátozódik. Menő, divatos szófordulattal: get a life!
2013. jan. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

És mi van, ha mégis van életem és esetleg pszichológia szakos hallgató vagyok, érdekelnek az emberek úgy általában, és a többéves facebookos (mérsékelten aktív)jelenlétem alatt feltűnt ez a jelenség, és most van időm és kedvem ahhoz, hogy másokat megkérdezzek, ők mit gondolnak erről?


(Amúgy nem, nem vagyok pszichológia szakos, de hobbi szinten érdekel a pszichológia... A többi stimmel.)

2013. jan. 6. 11:27
 3/6 A kérdező kommentje:
Mármint, nem a rondaság stimmel. Ahhoz nem kell rondának lenni, hogy vki ellenszenvesnek találja az önfényezést...
2013. jan. 6. 11:29
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy emberről többet elárulnak a kérdései, mint a válaszai, ezt pszichológia nélkül is lehet tudni. Természetesen azt kérdezel, amit akarsz, én meg a fentiek ismeretében válaszoltam.
2013. jan. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A fentiek ismeretében te kreáltál rólam egy képet, ami szted megfelel egy olyan személy képének, aki ilyet kérdez. Eszerint ronda vagyok, és/vagy nincs életem.

Ez sablonos gondolkodásra vall, gyakorlatilag azt feltételezed, hogy csak azt zavarhatja mások nyomulása, önfényezése, aki irigy rájuk. Irigyek pedig a ronda, unalmas életet élőkből lesznek.

A világ ennél árnyaltabb, egy-egy kérdés mögött sok ok meghúzódhat és sokféle személyiség, nem okos dolog egyszerűsíteni, de azért köszi a választ!

2013. jan. 7. 09:22
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nekem nem nagyon vannak ilyen ismerőseim. Igaz, egyszer egy egész tinicsoport bejelölt egy szegről-végről engem is érintő nyári csereprogram miatt, de az ő híreiket, képeiket, akármijeiket szépen sorban kiszedtem a feedemből, ahogy észrevettem, hogy valamelyik nagyon ellepte a felületet. Egyszerűen azért, mert nem voltak annyira fontos ismerőseim, amennyi helyet elfoglaltak maguknak. Én azt látom, hogy az én ismerőseim akkor szokták egymás képei alá odaírni, hogy "szép vagy", ha szeretik az illetőt, _és_ különösen jól sikerült képről van szó, sőt, általában valami minimális kis története is szokott lenni a dolognak.
2013. jan. 26. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!