Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mennyire gyakori, avagy...

Mennyire gyakori, avagy ritka, hogy anyák rendszeresen bántalmazzák a gyereküket?

Figyelt kérdés
Nem arra gondolok amikor valakinek mérgében időnként eljár a keze, és még arra sem, ha valaki részeges és "nem tudja", hogy mit csinál, hanem amikor józanul, hétköznapi, normális nők brutálisan és rendszeresen bántalmazzák a gyereküket fizikailag és verbálisan is. Szerintem ezek egyedi esetek lehetnek, viszont van aki szerint ez nem ritka dolog.
2013. jan. 14. 14:42
 1/4 anonim válasza:
Gyakoribb, mint hinnéd...
2013. jan. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezt miből gondolod? Hallottál ilyen esetekről?
2013. jan. 14. 15:06
 3/4 anonim válasza:
Hallottam ilyenekről, akár Tv-ben, akár máshol, de ha abból indulok ki, hogy az újszülöttet agyon verik és a kútba dobják...meg hát a mai világban kevés dolog van, amin meglepődök!
2013. jan. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
NORMÁLIS nők nem hiszem, hogy brutálisan és rendszeresen bántalmaznának bárkit. Ilyet csak a nem normális nők tesznek. Kérdés persze az is, hogy kinek hol kezdődik a brutális bántalmazás. Fizikai bántalmazás esetében könnyebben behatárolható, de verbális illetve lelki bántalmazásnál szerintem már nem annyira. Biztos akad olyan nő, aki hazaérve a munkából ingerültebb mint kellene így könnyebben mond bántó dolgokat akár a gyermekének is. Nem mondom, hogy szép dolog, de azt lássuk be, hogy elég kevés ember tökéletes. Biztos engem is megbántott annak idején édesanyám, de ki a csuda emlékszik már rá. Viszont itt a környéken lakik egy nő, aki úgy szokott visítani rendszeresen a gyerekével mint egy sakál (mert este 9-kor még nem csinálta meg a házit a kiscsaj). Kétlem, hogy őt bárki normálisnak titulálná, holott lehet, hogy a csettintésre ítéletet alkotók 90%-ának idegei sem bírnák vagy bírják jobban azt a stresszt, melyet az okoz, hogy egyedül kell felnevelned a gyerekedet a csekély jövedelmedből, amelyre este 9 óráig tartó robotolással teszel szert. Az emberek nagy többsége akár volt már hasonló helyzetben akár nem, sokkal elnézőbb saját magával mint másokkal szemben. Félreértés ne essék én sajnálom azokat a gyerekeket, akiket ténylegesen bántalmaznak valamilyen módon, de szerintem az általad felvázolt szitu nem általános, és nem annyira gyakori dolog. Valamilyen módon mentálisan sérült az a nő, akinek ez napi elfoglaltsága. Ha olyan gyakori lenne, akkor zengenének a társasházak rendesen.
2013. jan. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!