Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Indítanátok ebből hosszas...

Indítanátok ebből hosszas pereskedést!?

Figyelt kérdés

Édesanyámat január első napjaiban megműtötték, amely egy egyszerű rutin beavatkozásnak indult. Laparoszkópiás műtétnek indult, de a beavatkozás során az orvos hibázott és édesanyám májában kárt tett. Belső vérzés alakult ki, azonnal felnyitották.

Pontosan a mai napig nem volt hajlandó egy orvos sem elmagyarázni, hogy mi is történt azon a napon, ami méginkább kiakaszt!

Édesanyám utána napokig intenzív megfigyelés alatt feküdt, amikor bementem hozzá annyit mondtak, hogy "bármi lehet".

Mostmár hála istennek jobban van, de valószínűleg gyógyszerekre fog szorul a mája miatt örökre.


Mérhetetlenül felháborít az egész. Rendben, az orvosok is emberek és hibáztatnak, de amikor ez egy szerettem életébe kerülhet, akkor valahogy nem nyugtat meg a dolog! Ami duplán kivágja nálam a biztosítékot, hogy szinte az eset után azonnal más orvos vette át anyut, ez az ember azóta a szemünkbe sem nézett legalább annyira, hogy elmondja mi történt és bocsánatot kérjen.

Gondolkodom, hogy rábeszélem anyut, hogy tegyen feljelentést, viszont azt sem szeretném, hogy évekig húzódjon és ne tudjon megszabadulni ennek a borzasztó időszaknak az élményétől!

Ti mit tennétek?



2013. jan. 16. 15:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem is anyukám járt igy egy rutin szemmütétnél. Azt mondták, 5 ezerből egyszer előfordul. Fel voltunk háborodva. Miért pont mi? Végül is anyu lát - ugyanúgy szemüveggel, mint a műtét előtt, tehát felesleges volt a rossz műtét.. mi nem pereskedtünk.
2013. jan. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nálunk egy gerincműtétet rontottak el anyunál!

Az a baj,hogy a kórház szinte minden esetet ki tud magyarázni, még azt is, ahol meghal valaki. Évekig meg járkálni bíróságra,hogy aztán azt hozzák ki,hogy nincs hibás, felesleges.

Most ha minden igaz, újraműtik!

2013. jan. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Lehet pereskedni, de általában védve vannak az orvosok.

Én ilyen kórházi lapokat csinálok és a nyilatkozatokban nagyon sok minden benne van ami az orvost védi. És ezeket alá is iratják! Az összes kockázati tényezőt felsorolják és felmentik ezek alól a dokit. Igazából a zárójelentésben benne kellett volna lennie mindennek?? Ha átvettétek és aláírtátok akkor sztem halott ügy.

Sajnálom anyukádat. :(

2013. jan. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem indítanék. Nekem a nagymamám orvosi műhiba miatt halt meg. Akkor nagy családi vita volt, hogy pereskedjünk-e, de arra jutottunk, hogy nem éri meg, őt visszahozni már úgysem tudjuk, az meg hogy esetleg kivasalunk százezret a kórháztól, nem enyhíti a gyászt.
2013. jan. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Zárójelentést egyelőre nem vettünk át, anyu még kórházban van. Szimplán azért vagyunk elkeseredve, mert nagyon ráakarták beszélni erre a műtétre, ő vonakodott, de a doki megnyugtatta, hogy mennyire kicsi az esélye, hogy bármi is történjen... (egyébként vesekő műtétnek indult, azért én csúnya hibának érzem, hogy a mája bánta) Legalább egyszer a család szemébe nézne a doki és annyit mondana, hogy bocs. Nem segítene anyukámon, de egy gesztus lenne, hogy érzi, hibázott és legalább kicsit is bánja.

Akárhányszor összefutottam az új dokival rákérdeztem arra is, hogy pontosan mennyire sértették még anyu máját, még is mi történt? Belevágtak, vagy kompletten átszúrták? Esetleg egy darabot lenyestek belőle? Erre sem kapok/kapunk választ, mert az orvos, mindig "rohan" valahova. Már elegem van az egészből!

A zárójelentést el fogom olvasni, bár fogalmam sincs annak mit kell tartalmaznia, de ha mossák magukat, szerintem rábeszélem anyut a perre. Nem azért, mert ez bármin is változtat, egyszerűen csak valamiben nyugtot kell találnom!! Komolyan azt érzem, hogy képes lennék egy bocsival elintézni, de ha ez nem történik meg, akkor nem tudok elmenni mellette. Anyu is gondolkodik egyelőre... Sokkal rosszabbul is alakulhatott volna!

2013. jan. 16. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!