Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nem voltam bérmálkozó csak...

Nem voltam bérmálkozó csak elsőáldozó, hogy tudnék templomban katolikus házasságot kötni?

Figyelt kérdés
úgyértem ha jól tudom aki nem volt bérmálkozó nem házasodhat katolikus templomban, ezt ki lehet kerülni valahogy, esetleg gyorsan lebérmálok vagy ilyesmi? vagy soha életembe nem lehet templomba esküvőm egy gyerek kori hülyeségem miatt?
2013. jan. 16. 21:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Enélkül is esküdhetsz templomban.
2013. jan. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy nem szükséges a bérmálás a házasságkötéshez
2013. jan. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Katolikusoknál elméletben kell a bérmálkozás a házasságkötéshez. (az más téma,hogy vannak papok akik enélkül is megteszik)

Bérmálkozni bármilyen életkorban lehet. Elmész a paphoz és megbeszéled vele.

2013. jan. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem kell (szerintem elméletben sem) Majd amikor megérett benned a helyzet, bérmálkozol.
2013. jan. 17. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Van, aki emiatt külön elsőáldozik. Hidd el, nincs akadálya, vagy ha mégis lenne, elég egy kicsit megkenni a papot.
2013. jan. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
értem köszönöm a válaszokat :) kicsit szégyellném magama párom családja előtt ha miattam nem lehetne katolikus templomi esküvőnk :)
2013. jan. 17. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!