Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A templomban áldozás után...

A templomban áldozás után milyen imát kell mondani? (Római katolikus)

Figyelt kérdés
2012. aug. 11. 02:54
 1/9 mustafa33 ***** válasza:
"Ez az én testem ami tiértetek adatik, ez az én vérem ami tiértetek ontatik". Mi ez ha nem áldozás? "...Vegyétek és egyétek...,... vegyétek és igyátok..." - mi ez ha nem áldozás? Igaz vannak akik vacsorának mondják, úrvacsorának ez is igaz, áldozati vacsora. Bárhogy nevezik úgy helyes. De az nem , hogy valami tévelyedett ebbe kötekszik. De megteheti, Jézust áldozatát már akkor is gúnyolták amikor véghezvitték.
2012. aug. 11. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Elég elmélkedni és hálát adni Krisztus kegyelméért.

De egy ima:

Krisztus lelke,szentelj meg engem; Krisztus teste,üdvözíts engem; Krisztus vére,tölts be engem; Krisztus szenvedése,erősíts engem! Ó,édes Jézus,hallgass meg engem! Ne engedd,hogy Tőled elszakadjak; a gonosztól oltalmazz engem. Halálom óráján hívj magadhoz,engedj Hozzád jutnom,hogy szentjeiddel dicsérhesselek Téged, Amen.

2012. aug. 11. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Semmi nem "kell", de itt van egy szép ima, igaz a görög katolikusok szokták imádkozni, és áldozás előtt, de ide is passzol:

"Hiszem Uram és vallom, hogy te vagy valóban Krisztus, az élő Istennek Fia, ki a világra jöttél üdvözíteni a bűnösöket, aki között első én vagyok. A te titkos vacsorádnak részesévé fogadj ma engem; mert nem mondom ki ellenségeimnek a titkot, sem csókot nem adok neked, mint Júdás, hanem mint ama gonosztevő megvallak téged:

__Emlékezzél meg rólam Uram, midőn eljössz a te országodba,

__Emlékezzél meg rólam Uralkodó, midőn eljössz a te országodba.

__Emlékezzél meg rólam Szent, midőn eljössz a te országodba.

Ne váljék Uram ítéletemre vagy kárhozatomra a te szent titkaidban való részesülés, hanem lelkem és testem meggyógyulására. Hiszem, Uram, és vallom, hogy ez, amiben most részesülök, valóban a te valóságos és legtisztább tested s a te valóságos elevenítő véred. Kérlek, add, hogy ezeket méltóan vegyem magamhoz bűneim bocsánatára s az örök életre. Amen" (Aranyszájú Szt. János)

2012. aug. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

előtte, amit 3-as ír, az nagyon szép, azt jó imádkozni, az felkészít, tisztít.

Utána: csak érezd a kegyelem áradását szívedben. Ha jön szó, a szívedből jön, imádkozd, ha nem, az is jó, a csend.

'Köszönöm'- lehet, hogy ennyi elég is lenne.

2012. aug. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
7%
Birka vallásos majmok!!! Mind a gyehenna tüzén végzitek!
2012. aug. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Vallási kérdéseket illetően ajánlok mindenkinek egy kis olvasnivalót:


[link]


[link] (elsőre az első három kötetet javaslom)


[link]

2012. aug. 12. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 mustafa33 ***** válasza:
Nem értem miért kellet kiszerkeszteni az eredeti első választ (magát az áldozás fogalmát vonta kétségbe)? Így az én válaszom (most az első), értelmetlen lett.
2012. aug. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
mustafa: no problem- értjük, jó az a válasz, meg ilyenkor már csak pár ember olvas vissza.
2012. aug. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Van, aki saját szavaival imádkozik, van aki a Hozsannában található imák közül választ (Pázmány Péter, Loyolai Ignác imája)


A gyerekekkel ezt szoktam tanítani:


Hozzám jöttél Jézus, ég és föld Királya,

Kicsiny gyermekednek szegényes házába.

Hódolva borulok lábaid elébe,

Hittel, imádással áldásodat kérve.


Köszönöm Jézusom, hogy az enyém lettél,

Kérlek, hogy szívemben örök lakást vegyél.

Maradj mindig nálam, ne hagyj már el soha,

Szeretlek, kincsem nincs, szívem adom oda.


Vagy ezt:


Nálam vagy már édes Jézus,

Megcsókollak, megölellek;

Hogy jól érezd magad nálam

Megígérem, hogy jó leszek.

A rossz és az ördög ellen

Hősiesen küzdök Veled,

Ami szép van szívecskémben,

Mindent odaadok Neked.

Apát, anyát, családunkat,

Jó Jézuska, áldd meg nagyon,

Csókold rám az áldásodat,

Én majd otthon tovább adom.


Nyilván, ahogy nő az ember, értelme fejlődik, s saját szavaival, másképp ki tudja mutatni szeretetét.

2013. ápr. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!