Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Jó cigánynak lenni a mai...

Jó cigánynak lenni a mai világban? Unokatesóm magyar, de úgy néz ki, mint egy cigány. Nem tudja, hogy cigánynak mondja-e magát vagy nem.

Figyelt kérdés
2009. aug. 30. 11:06
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
73%
De utálom a kamukérdéseket...
2009. aug. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
96%

Ha nincs benne cigányvér, akkor miért mondaná magát annak?:) Bár az igaz, hogy valószínűleg mindenki azt gondolja róla, hogy az...


A kérdésedre pedig elég nehéz válaszolni, nekem az anyukám cigány, egyetemre járok, normális munkám van, kreol bőröm, hosszú fekete hajam..nem beszélek orrhangon.. ÉN sosem éreztem annak hátrányát, hogy roma (is) vagyok.. DE ez egy elég kirívó példa..


Persze biztos lesz olyan, aki azt mondja, hogy Magyarországon mindenki magyar... szerintem inkább magyar állampolgár.. azt mondanám, hogy mindenki az aminek mondja magát.. vagy sajnos ahogy mások gondolják...lásd a rokonod példáját.

2009. aug. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
52%
lehet, hogy kamu..de a kérdés érdekes..
2009. aug. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
96%
Elképzelhetetlen, hogy egy magyar azon gondolkozzon, hogy cigánynak vagy magyarnak mondja-e magát!
2009. aug. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

nem kamukérdés!

azért gondolkozik ezen a kérdésen, mert holnaptól középsuliba megy, koleszba, és a cigányokat általában nem érik atrocitások a magyarok által!

2009. aug. 30. 11:35
 6/22 anonim ***** válasza:

ha kisebbségi (roma=cigány), akkor még kedvezményt is kap, ingyen tankönyv stb, de azt bizonyítani is kell, hogy az.


szóval szerintem magyarnak mondja magát ha az.

2009. aug. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
a tankönyv, ebéd stb. alapból ingyen jár neki
2009. aug. 30. 12:12
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki úgy néz ki, mint egy cigány, és ráadásul kiderül, hogy az élete bizonyos szakaszában cigánynak vallotta magát, akkor magyarázkodhat egy életen át, úgy sem fogják róla elhinni, hogy nem az.
2009. aug. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
93%
ha cigányul néz ki, mindenképp mondja magát cigánynak! akkor plusz ösztöndíjakat fog kapni, na meg az ingyen tankönyv, kaja sem elhanyagolható!
2009. aug. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 baranyi kálmanné ***** válasza:
71%
Sose tagad le hogy cigány vagy magyar.Cigányok kőzt is van rendes emberek.Szerinted a tanárok nem veszik észre rajtad a származásodat?
2009. aug. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!