Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Jó cigánynak lenni a mai...

Jó cigánynak lenni a mai világban? Unokatesóm magyar, de úgy néz ki, mint egy cigány. Nem tudja, hogy cigánynak mondja-e magát vagy nem.

Figyelt kérdés
2009. aug. 30. 11:06
1 2 3
 21/22 Kankalin ***** válasza:
51%

Ez szép, ha cigánynak mondod magad nem bántanak, de ha magyar vagy, kapsz a cigányoktól... így lesznek inkább cigányok a magyarokból is...


Nesze neked MAGYARország!


Jobbikosok, csapjunk már oda könyörgöm!!!!!

2009. szept. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát már nem azért hogy sajnáltassam magam, de anyám cigány(apám nem) és nem kaptam ingyen ebédet, sem ingyen tankönyvet, csak valami kedvezményt mert elváltak egymástól.

Ezt a segély dolgot sem értem teljesen, mindenki ezeket írja, bejelentem a polgármesternek hogy cigány vagyok és adjanak havonta x ezer forintot és tényleg adnak?

Nem azért írom mert nem hiszem el hogy ilyen van, hanem csak nem tudtam hogy az 'etnikumomban' ilyen potenciális lehetőségek vannak:D


A kérdésre válaszolva, miért akarod ilyen feketén fehéren látni a világot? Mi az hogy JÓ? Ha a 1 cigánygettóban vagy és látszik rajtad hogy agyatlan balhés cigány vagy, talán jelent némi előnyt, de ha egyszerű stílusosan öltöző fehér ember, nos tudjuk milyen sors várna arra...

Viszont ha 1 cigány megy rocker kocsmába, neki ott nincs garantálva a biztonsága, sőt egy igényesebb discoban látszik hogy 'kilóg a sorból'. Én nem szeretek cigánynak lenni, nem vagyok rá büszke. Nehogy cigánynak vallja magát attól hogy kreol a bőre.

2009. szept. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!