Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Jó cigánynak lenni a mai...

Jó cigánynak lenni a mai világban? Unokatesóm magyar, de úgy néz ki, mint egy cigány. Nem tudja, hogy cigánynak mondja-e magát vagy nem.

Figyelt kérdés
2009. aug. 30. 11:06
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
47%

Milyen megható... A cigány ne szégyellje származását, mert a cigányság között is vannak rendes emberek?


Hát szép az a népcsoport, amelyet azzal magasztalnak, hogy vannak közöttük rendesek is.

2009. aug. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
63%

ma 12:32


:DD

2009. aug. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
58%

:-D


Igen, mindenkinek van egy ilyen "én ismerek rendes cigányokat is" története.

De hogy ez mit jelent, azt döntse el ki-ki maga.

2009. aug. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 baranyi kálmanné ***** válasza:
20%
12:32 szerinted minden cigány egy forma? Hát nem az én zenetanárom is cigány a zeneiskolába .Járok hozzájuk kűlőn orákra nagyon rendes tiszta család.
2009. aug. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
49%

13:43

Én vagyok az üzeneted címzettje.


1 - Vesszők alkalmazásával nagyban megkönnyíthetnéd a mondandód értelmezhetőségét (bár ilyen egyszerű gondolatmenetnél ki tudom venni, mit akarsz közölni). Továbbá elsajátíthatnád a ragok használatának módját is. Na meg a rövid és hosszú magánhangzók helyes leírása sem megy nagyon.


2 - Úgy látom, nemcsak a gondolataid megfogalmazásával és leírásával van gondod, hanem szövegértelmezési problémákkal is küszködsz.


Én pusztán annyit mondtam, hogy szép az a népcsoport, amelyet azzal magasztalnak, hogy a tagjai között vannak rendesek is.


Gondold át még egyszer, ha az után sem érted, jelezz. :)

2009. aug. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
69%

Igen, az elmúlt és az elkövetkező sok év Magyarországában cigánynak lenni főnyeremény!

Mindent megkapsz. A hátsódat is kinyalják, ha van egy kis gógyid hozzá.


(Nagyon sajnálom, hogy túl "ária" vagyok hozzá, hogy cigánynak mondhassam magam!)

2009. aug. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
87%
Igen. Megéri ma ciganynak lenni. Mert azoknak csak jogaik vannak, kötelességük egy szálse. Nem kell dolgozniuk, mert úgyis megkapják a segélyt.
2009. szept. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 bibi05 ***** válasza:
48%
Vannak rendes cigányok igen, sajnálatos dolog ez, hogy egyes emerek nem látnak a tv-n és interneten kersztül, nem is akarod a normálisakat megérteni, elfogadni, ne akarj felsőbbrendű lenni mert nem leszel több. A munkát nem kereső, segélyen élő cigányokat énis elítélem pedig bennem is van egy negyed vér. De én tanultam, dolgoztam és most 3000 km-re vagyok Magyarországtól. Hál Istennek.
2009. szept. 4. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 bibi05 ***** válasza:
Utolsó voltam, a kérdésre a válaszom annyi, hogy ha nem cigány, akkor ne mondja magát annak.
2009. szept. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Én még sosem hallottam, hogy valakinek ilyen célból bizonyítania kellett volna cigány származását. Láttatok már olyat, hogy valaki okiratot vitt arról az iskolába, hogy cigány felmenői vannak?
2009. szept. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!