Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Belegondoltatok már abba,...

Belegondoltatok már abba, hogy régen az emberek micsoda förtelmes bűzt áraszthattak?

Figyelt kérdés
Hiszen nem sűrűn váltottak tiszta ruhát, és ritkán fürödtek. A nőknek nem voltak normális betétjeik, de nyilván menstruáltak, plusz még szőrösek is voltak, persze a pasik is bűzlöttek nyilván alul-felül, mindenütt. Hogy tudták elviselni egymást? A parasztházak ráadásul kicsit voltak, össze kellett húzódniuk, hogy nem fordultak fel a szagtól? És általában nem ketten-hárman laktak egy házban. Hogy volt gusztusuk szexelni?
2013. jan. 17. 20:57
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
És még kalapot is hordtak, amit nyilván nem sűrűn mostak, ha egyáltalán lehet mosni egy kalapot, inkább vegytisztítani szokták gondolom. Az alatt is jól bebüdösödhetett a fejből, pláne ha még nem is mosták.
2013. jan. 17. 20:59
 2/15 anonim ***** válasza:
70%

Már én is belegondoltam ebbe, én biztos elhánytam volna magam.


Amúgy azt kifelejtetted, hogy fogat sem nagyon mostak és minden parasztház mellett trágyadomb és udvari WC volt. Emellett a házakban sokszor még az állatok (tyúkok, kacsák) is bementek, amelyek kisebb nagyobb dolgaikat is ott végezték. Viszont ezek alapján az is lehet, hogy fel sem tűnt nekik a bűz, annyira hozzászoktak.

2013. jan. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Tényleg, még az is. :/ Meg a kisgyerekek is, mikor még pelenkások voltak, milyen húgyszag, meg egyéb szag lehetett a házban is.

Én tuti felfordulnék, ha ilyen körülmények között kéne lennem akár csak egy hétig is. :D Ha ne adj isten valami háborús helyzet lenne, én elsők között nyúvadnék ki, az biztos.

2013. jan. 17. 21:04
 4/15 anonim ***** válasza:
67%

Tudod a szegények, azok fürödtek. A gazdagabbaknál nem volt divat a fürcsi.


És el sem tudod képzelni, milyen ügyes praktikái voltak az akkori nőknek, hogy ne legyenek szagok, és kosz. Na jó, volt egy szint ami természetes volt, és ma is az lenne, ha nem tolnák annyira a szuperhigiéniát.

2013. jan. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
64%
íme az ember :D
2013. jan. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
77%

"plusz még szőrösek is voltak"

:DDDDDD

2013. jan. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
96%

Ma is vannak, akik szőrösek és nem büdösek. Még a parasztházakban is megmosakodtak szappannal mindennap. A lakást pedig szellőztették is.

Az,hogy mit tartunk büdösnek, megítélés kérdése.

A mai emberek is "büdösek", attól a sok vegyszertől, amit fürdéskor magukra kennek, Vagy a kozmetikumoktól. A ruháik nem friss szagúak, hanem az öblítőtől büdösek. Ráadásul a különféle illat együtt kellemetlen hatást kel.t Vagy a lakások is büdösek a különféle illatosítóktól.

Nincs mivel dicsekednünk az elődeinkkel szemben.

2013. jan. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Pietrosol ***** válasza:
75%

Szia!


Biztos büdösebbek voltak,de a lekük szerintem tisztább volt!Hány olyan ember van ma,aki kívül illatos,jól öltözött,de a megnyilvánulásai olyan belső mocsokról és enyészetről árulkodnak,hogy nincs az az illat,ami ezt eltüntetné!

2013. jan. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

6.

A szőrt nem a látványra értettem, az sokadlagos tényező, hanem hogy iszonyúan felerősíti a szagokat.

Menstruáció alatt egy mosatlan, szőrös p., háát, fel lehet fordulni a szagtól. :D

Amúgy én nem hiszem, hogy a parasztok mindennap mosakodtak. Lehet, hogy megmosták a kezüket, arcukat, de még 60-70 éve sem volt általános mindennap fürödni, ahol nem volt fürdőszoba, de még ahol volt, tán ott se, nemhogy évszázadokkal ezelőtt.

2013. jan. 18. 05:34
 10/15 anonim ***** válasza:
69%
Ismertem egy csajt a suliban:D azt azzal dicsekedett hogy sima a p.nája de olyan büdös volt elment melletted érezted a vér szagát XD Igazából nem a szőr kérdése ez-
2013. jan. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!