Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ilyen hülyék a fiatalok?...

Miért ilyen hülyék a fiatalok? Tényleg ők lesznek a jövő? A mai értelmes (ebb) felnőttek is hülyék voltak régen, csak megkomolyodtak? Vagy mi?

Figyelt kérdés

Én is fiatal vagyok, és nem állítom, hogy 200-as az IQ-m, de az ismerőseim, osztálytársaim zöméből a legegyszerűbb józan paraszti ész is hiányzik. Mert az csak egy dolog, hogy alap-alap-alap műveltségük nincs, de hogy olyan kérdésekre nem tudnak válaszolni pl. egy irodalom órán, amiből ordít, hogy mi a válasz az egyszerűen megdöbbentő, és felháborító. Gyerekes gondolkodásúak, korlátoltak, alap fogalmakkal nincsenek tisztában, és semmi nem érdekli őket ami értékes.


Ezzel nem magam akarom fényezni, mert nálam ez alap dolog, de ha pl. irodalmon valami olyat tanulunk aminek van (vagy kellene, hogy legyen) hatása, akkor én az egész órát átszellemülve hallgatom végig, míg az osztálytársaim kb. mintha a wc-pucolásról beszélne a tanár. Néha már sírhatnékom van, hogy ennyi hülyével vagyok körülvéve.

Nem a személyükkel van bajom, kedvelem őket, és nem akarok lenéző lenni, de az nagyon fel tud idegesíteni, hogy valaki ennyire sötét.


Mégis hol vannak az értelmes fiatalok, akikből értelmes felnőttek lesznek?


2012. dec. 13. 21:33
 1/5 anonim ***** válasza:
21%

Ha te legalább olyan értelmes vagy, mint ahogy előadod magad a kérdésedben, akkor nem kéne mással foglalkozni bizonyos mértékig, mert nem Ők tanulnak neked, hanem mindenki magának, embere válogatja hogy kit mi érdekel


Engem sem érdekel egy-két dolog, akkor most kövezzen meg engem és vessen ki a társadalomból a rám eső környezetem?


Soha ne legyen nagyobb problémád, mint hogy afelől aggódni, hogy kikből lesznek így értelmes felnőttek

20/F

Csók

2012. dec. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
14%
Aki ennyire fényezi a tudását, általában csúnya. Így kénytelen vagy tanulni, mert nehezebb dolgod lesz az életben, mint egy vonzó embernek. Ha szép vagy, és még okos is, akkor nyugodtan tojhatsz a többiekre, remek életed lesz. Ha meg mégis az lenne a problémád, amit az elején sejtettem, hogy nincsenek barátaid, akkor szállj le a magas lóról, hidd el, hogy nem vagy különleges, és ne félj a többiektől, nyugodtan beszélgess velük. A középsuli jó, ne rontsd el a zárkózottsággal, mert bánni fogod.
2012. dec. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek veled kérdező.

Még csak csúnyának se kell lenni ahhoz, hogy valaki értelmes legyen és többet akarjon az élettől, mint, amit az én osztálytársaim is produkáltak...

Üvöltöztek órán, nem figyeltek, dobálóztak, a legjobb az volt, ha be se jöttek, nem lehetett tanulni... és ezek már 20 évesek is voltak... szánalmas a világ sajnos, remélem valahogy összekapják magukat...

2012. dec. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Jézusom. Egyrészt nem fényeztem a tudásom, és még csak azt se állítottam, hogy én tanulok, azt meg pláne nem mondtam, hogy én azt várnám el az osztálytársaimtől, ismerőseimtől, hogy tanuljanak. Én a veleszületett paraszti intelligencia hiányáról beszéltem, ami úgy érzem, bennem meg van, és nem azért mert annyira okos lennék, hanem mert egy átlagos képességű ember vagyok. Ennyi önbecsülést azért megengedhetek magamnak, ugye?

De persze én képzelem magam megnemértett különcnek, amiért gáznak tartom, hogy egy 18 éves, érettségire készülő gyerek ne tudja felfogni a legegyszerűbb Petőfi versnek a mondanivalóját.


Azt meg nem is tudtam, hogy csúnyának kell lenni ahhoz, hogy valakit értelmes dolgok érdekeljenek :)

2012. dec. 14. 19:08
 5/5 anonim ***** válasza:

Az otthoni környezetnek is hatása van az emberre, pontosabban az, hogy kivel mennyit foglalkoztak. Amúgy nem gondolkodó, érdektelen emberekkel rengeteg mindent meg lehet csinálni anélkül, hogy észrevennék, befolyásolva vannak.


Szerintem a baj az, hogy sokan képtelenek hétköznapi dolgokat elintézni, pl. csekk feladása, időpontkérés hivataltól vagy az orvostól, jegyfoglalás repülőre, stb.-re, jelentkezni vizsgára. Egy felnőtt emberhez ezek is hozzátartoznak, az alapműveltség mellett.


Szerintem ne vedd magadra az ő milyenségüket, majd meglesz a böjtje a dolognak.

2012. dec. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!