Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy ne izgulja...

Mit csináljak, hogy ne izguljak annyira?

Figyelt kérdés

Néhány hét múlva elkerülhetetlen, hogy kiselőadást tartsak az osztály előtt. Engem már az is zavarba hoz, ha csak kiállok és mindenki engem néz. Megszólalni is alig tudok, dadogok, kiszárad a szám. Mindig megalázónak érzem ezt a helyzetet, hogy a többiek látják mennyire izgulok. Sőt van egy nagyhangú társaság az osztályban, akik mindenkit kicikiznek, meg röhögnek rajta.

Mit tegyek?


2013. jan. 18. 21:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Hány éves lány/fiú vagy? Mi lesz a témája az előadásnak?
2013. jan. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne érdekeljen semmi! Egy jó nagy adag közömbösséggel menj ki , mosolyogva! Minden osztályban van nagyhangú társaság ne törődj velük, hiszen nem az ő véleményükre kell adnod, mindig mindenhol vannak ilyen emberek. Az egyik füleden be, a másikon ki. Ne törődj velük. Ők sem jobbak mint te, csak a szájuk, és az önbizalmuk a nagyobb. Semmivel se többek mint te. Kiállsz magabiztosan és elmondod!!! Szuper lesz, csak higgy magadban! :)
2013. jan. 19. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is rettenetesen izgulós vagyok, szédülök, dadogok, remegek, még a szám is remeg, a kezem is annyira hogy nem látom ha lapról kell olvasnom, annyira izgulok. Egyszer nyugtatót vettem be a kiselőadásom idejére, és az igaz, hogy bevált mert nem érdekelt semmi, de olyan voltam végig mint a mosott sz.r, úgyhogy nem mutathattam valami jól. Szóval ezt ne csináld!

Amikor máskor kellett előadást tartanom, akkor meg végig arra gondoltam, hogy 10-15 perc, ezt bőven ki lehet bírni, arra gondoltam mi volt olyan dolog ami sokkal rosszabb volt, és azt is kibírtam. Pl egyszer több mint fél órát át csinálta a fogamat a fogorvos, és eszembe jutott az mennyire fájt, és simán kibírtam, akkor egy ilyen hülye kis előadást miért ne bírnék ki?? Sokkal több rossz dolog történt már az életben, és simán kibírtam, akkor ezt miért ne?

Amikor pedig már kint álltam az osztály előtt, akkor megpróbáltam kizárni őket, arra gondoltam, hogy otthon vagyok és magamnak mondom fel. Nem néztem senki szemébe (pedig tudom hogy úgy kéne), hanem nézelődtem, de csak a falat, az emberek között, néha a tanárnőre is azért ránéztem, meg a kivetítőre. Elmondtam, megpróbáltam nem hadarni, és tök gyorsan elrepült az idő.

Arra gondoltam, ha beégek, hát ez van, 1 nap alatt elfelejtik.

Ha kicikiznek, az nem az én szégyenem, hanem az övék, hogy ilyen óvodás módon viselkednek.

Sok sikert, menni fog! :)

2013. jan. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget, jó tippeket adtatok, remélem sikerül is véghezvinni. :)
2013. jan. 20. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!