Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan távozzak az albérletből...

Hogyan távozzak az albérletből? (nem értem miért törölte le a moderátor)

Figyelt kérdés

Szóval idejöttem egy albérletbe diákok közé, de ahhoz képest, hogy rendkívül magas a gázszámla meg lehet fagyni a lakásban, az egyik lakótársam egy drogos srác, stb. Azonnal új albérlet után néztem.


A bökkenő annyi, hogy itt vannak a cuccaim, egy hétig itt voltak, de nem használtam a lakást, (3 emberrel vagyunk együtt) és kb 3 napot aludtam itt összesen.


Az összeg amit ki kellene fizetnem kb 30 ezer lenne vagy még több, de egészen biztos, hogy kérni fogják tőlem ezt a pénzt ha távozni akarok és fizetés nélkül nem fognak elengedni, azt is el tudom képzelni, hogy megvernek, főleg a drogos gyerek mert miattam magasabb rezsit kell majd fizetnie, vagy egyszerűen bezárják az ajtót és nem engednek be a cuccaimért amíg nem fizetek.


Én úgy érzem nincs miért fizetnem, 3 napot laktam itt, ez kb 3 ezer ft. Ennyit szívesen kifizetek nekik.


Esetleg csendben távozzak észrevétlenül, vagy közöljem, hogy költözök és mondjam azt, hogy max később fizetek, vagy fizessem ki azt a 3 ezret?


És mi van ha a főbérlő megérti de a drogos gyerek annyira bekattan majd, hogy rámtámad?


Nem akarok ilyen helyzetbe kerülni. Hogyan távozzak?


2013. jan. 22. 12:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs igazad. Ha ott élsz albérletben akkor foglalod a helyet. Azt hogy te csak 3 napot töltöttél ott az a te dolgod. Elvileg töltheted volna az egész hónapot hiszen foglalva van a helyed.

Nem azt kell megfizetni hogy te ott vagy hanem azt hogy kibérelted. Nem 3 napra bérelted ki, hanem 1 hónapra. A cuccaidat tároltad.

Én nem vagyok drogos, de én sem engedném meg hogy fizetés nélkül távozz. Nem fair a többiek részéről, mert akárki mehetett volna a szobádba aki fizetett volna is. Fizesd ki amit ki kell és nyugodt lélekkel menj máshová.

2013. jan. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem az számít, hogy mennyit aludtál ott, hanem hogy mikor költöztél be, és hogy mikor költözöl ki. Sajnos azt az egy hetet ki kell fizetni. :(

Igazából szerencséd van, hogy nincs minimum bérleti idő, különben akár több hónapot is kifizettethetnének veled.

2013. jan. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

mivel kivetted, arra az időre kell fizetned, amennyi ideig kivetted, az a te dolgod, hogy hol alszol.

Egyébként meg vagy rendelsz egy taxit és azzal viteted el a cuccaidat, vagy apránként költözöl. De a pénz jár a tulajnak.

2013. jan. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
ismerősöm is ezt mondta. megpróbálom apránként.
2013. jan. 22. 13:04
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha én lennék az albérlőtársaid helyében, akkor a bérleti díjat alap, hogy kifizettetném veled, az magáért a lehetőségért jár, hogy te ott lakhatsz, nem számít, hogy ténylegesen ott laksz-e. A fűtésszámla rád eső részét is megfizettetném, mert azt ugye mindenki közösen használja, kb. ugyanannyi lenne a számla akkor is, ha te ott laktál volna végig. Az áram kérdéses, pl. a világítást nélküled is, veled is ugyanúgy használják, abból ki kéne venned a részed, de a többiek gondolom laptopot, telefont stb. otthon töltöttek, míg te nem, hiszen nem voltál ott. Lehet, hogy abból elengednék valamennyit. A vízdíj az egyetlen, amit teljesen elengednék, hiszen ha nem vagy otthon, egyáltalán nem használod a vizet.
2013. jan. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 TappancsMancs ***** válasza:

A bérleti szerződés számít. Ha azt úgy kötötted meg hogy csak egész hónapok szerint akkor egész hónapot kéne fizetned. De csak talán mert szerintem ez napokban mérendő. A jogszabályokat kérdezd meg mondjuk a jogi fórumon. Vannak ilyen jogi oldalak.


Szerintem a szállás az napi dolog. Fél hónapért nem jár egész havi bérleti díj. A rezsi szintén a tartózkodás napjai elosztva a bérlők számával, vagyis a ténylegesen rád eső részt fizeted.


[link]


Azt nézd meg hogy határozott vagy határozatlan időre írtál alá szerződést. Ha határozott időre akkor vállaltál egy időszakot, amit idő előtt felbontva is jár ezzel azzal.


Ha bérled az már lényegtelen tényleg hogy ott tartózkodsz e. Ez ugyan is a te dolgod. Ha pl külföldre mennél egy hónapra nyaralni és nem vagy ott, akkor is bérled és fizeted.

2013. jan. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 TappancsMancs ***** válasza:

Ha meg olyan cikis egyének laknak ott hogy problémás lehet akkor inkább egy új hely és taxival mindent egyszerre. Drogosoknál én nem hagynék semmimet sem. Pár napra sem.


Amúgy ha határozatlan időre kötöttél bérleti szerződést akkor bármikor távozhatsz, jogod van hozzá. Se a tulaj se a többi bérlő semmit se várhat el tőled. Tehát általános esetben jogod van távozni és a többi bérlő ezért nem szólhat. Ugyan is a bérlőkkel nem vagy egy kasszán. Ott mindenki önálló egyén.

2013. jan. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 TappancsMancs ***** válasza:
Egyébként a bérlet kezdetétől addig a napig kell majd fizetned, amikor már ténylegesen távozol, felmondod a szerződést. Tehát nagyjából úgy mint egy szállodában is tennéd. Én a helyedben néznék gyorsan másik helyet, fizetés, pakolás és taxival mindent...
2013. jan. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 TappancsMancs ***** válasza:

"Esetleg csendben távozzak észrevétlenül, vagy közöljem, hogy költözök és mondjam azt, hogy max később fizetek, vagy fizessem ki azt a 3 ezret? "



Nem távozhatsz csendben. Legfeljebb a többi bérlőre étve csendben, de a tulajnak mindenképpen szólnod kell és kifizetned neki ahány napot ott tartózkodtál, annak a rád eső rezsi hányadát is. Később fizetés? Ha belemegy a tulajdonos akkor lehet de erre nem kötelezhető.

2013. jan. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Távoztam végül, 5 ezret kértek. Korrekt (és naív) volt a srác. Taxival hoztam át a cuccaim, lányok között vagyok új helyen. Mintha álmodnék.
2013. jan. 23. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!