Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Népszámlálás albérletből?

Népszámlálás albérletből?

Figyelt kérdés

Ha nem hivatalosan bérlem valakinek a lakását, de nem vagyok bejelentve, akkor lehet-e neki baj, ha erről a címről töltöm ki? Nekem nincs bejelentett lakcímem, így máshova biztos, hogy nem leszek beírva.

A másik kérdésem, hogy ha valakinek van bejelentett lakcíme, de már másfél éve nem ott lakik, hanem albérletben, akkor őt hova kell beírni? A bejelentettbe, vagy az albérletbe?


2011. okt. 6. 23:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ott kell kitölteni, ahol életvitelszerűen élsz. Nem lehet baj, mivel a törvény szerint titkosan kezelik az adatokat!
2011. okt. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Nálam tegnap voltak és én is kérdeztem, de azt mondta a nő h mindenhol kitöltik ott is ahol életvitel szerűen élek és ott is ahol be vagyok jelentve és majd a számítógép kiszűri az egyezéseket
2011. okt. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
Nem hivatalos bérlésnél necces a kérdés. Az albérleti díj 39%-át le kellene adózni (EHO, forrásadó), ezt a legtöbb tulaj nem fizeti be. Ha a lakáscímhez albérlő kötődik, a tulaj rosszul járhat.
2011. okt. 7. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

nálunk is ez a helyzet, itt volt a számláló, és azt mondta, hogy itt töltsük ki, ami az állandó lakcímre jön, azt meg ott :D nem lesz elméletileg duplikáció.


én nem hiszem, hogy ezt vizsgálgatják majd, hogy ki fizeti az adót vagy nem, ez a népszámlálás nem erről szól. statisztikát csinálnak és csókolom....max ha kérdezik, majd azt mondjuk, hogy baráti alapon ingyen lakom itt, aztán bizonyítsa be valaki, hogy a főbérlő kezébe adtam a pénzt havonta

2011. okt. 7. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%
Ez pont erről szól, és ha anonim honnan tudják hogy máshol is kitöltöttem?
2011. okt. 7. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
67%

Nálam az a helyzet h albérletbe költöztünk bár nem mondta a tulaj hogy hivatalosan e de az biztos h ide nem vok bejelentve még mert csa 3 hete sikerült végeznünk és ilyennel még nem foglalkoztunk.

De anyukám viszont nem irt be a családi körbe h ott legyek legalább bejelentve Na itt most mit tegyek ? Köszi a válaszokat mert én nem tok már semmit ja és munkahelyem sincs már eddig sem voltam bejelentve a páromm "tart el " mondjuk inkább így mert kisebb munkáim vannak de őt viszont az anja már bejelentette :D

ÖRDÖGI KÖR PAsszolom az én helyzetem SOS

2011. okt. 7. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
anyukádnak is be kellett volna írnia otthon, hiszen "hivatalosan" ott laksz, de nem baj, majd az albérletben mindenképp mondd ezt el a számlálónak,velünk is ugyanez a helyzet. majd ő ott megszámol, ahol vagy :D
2011. okt. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Mindenkinek ott kell kitöltenie, ahol október 1-én lakik. Akár hivatalos, akár nem.
2011. okt. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!