Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért háborít fel egyeseket...

Miért háborít fel egyeseket ha valakinek nem okoz gondot egy abortusz?

Figyelt kérdés

sec nem értem ezeket ....

volt túléltem lezártam ennyi volt

meghoztam egy döntést és utána nem nyafogtam h jajjaa meg nem bántottam a páromat miatta nem zárkóztam el nem lettem depi stb.....


valaki magyarázza már el h ez miért baj ?????


2013. jan. 24. 17:33
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
53%
Azért, mert életről és halálról kell ilyenkor dönteni. Ha valakit ez nem ráz meg, annál komoly baj van......
2013. jan. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
23%

Egyetértek az első válaszolóval. Ott tényleg komoly gondok vannak!

Én megértem ha valakinek összejön egy tervezetlen baba, esetleg tényleg annak ellenére, hogy megtesz minden tőle telhetőt, hogy ne legyen terhes az illető, de valahogyan becsúszik és az abortusz mellett kell, hogy döntsön...Ez egyszer belefér. Mindenki hibázhat, én úgy vélem a tetteinkért vállalnunk kell a felelősséget, de nem mindenki gondolkodik így. Vannak szív -és vannak észérvek is. Én is elvetettem volna a lányom 20 évesen ha az eszemre hallgatok, de a szívemre hallgattam és megtartottam.

Ez a téma nagyon sok vitát gerjeszt én úgy vélem nem szabad ítélkezni senki fölött, hiszen még én is kerülhetek olyan helyzetbe ahol egy élet fölött "kell" dönteni. Nem tudhatom előre, hogy mindig úgy döntenék ahogyan a lányom fogantatását követően döntöttem ... Vannak szélsőséges esetek, mint például amikor valaki évente vetet el magzatokat, arra azt mondom elítélendő dolog. De ez a másik véglet ...

Nem akarom tovább boncolgatni a témát, mert én egyébként abortusz ellenes ember vagyok az esetek többségében, de manapság már inkább az abortusz pártolók vannak többségben. Sajnos... Nehéz kérdés ez, azt mondom, ahogyan az előbb is mondtam, ítélkezni nem szabad.

Viszont az, hogy Téged cseppet sem rázott meg elgondolkodtató. Azért bárhogyan is legyen, mindegy miért menjen valaki abortuszra, szerintem a nők 90%-át azért megrázza az eset...Sokat elárul rólad ha ez Veled nem így történt. De a Te dolgod, a Te lelkiismereted.

2013. jan. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
74%
Nincs gond.Nem a gyengébbik fajta nőből vagy,mint a többség,akik mindenen hisztiznek.Nagyobb a lelki erőd.Akkor biztos sajnáltad,de túltetted magad rajta.Örülj neki,hogy ilyen vagy.
2013. jan. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
73%
Mindenki máshogy dolgozza fel az őt ért eseményeket . Ezért senkit nem lehet hibáztatni,előttem szólók ezen azért elgondolkodhatnátok.. semmi mélyremenő következtetést nem vonnék le ebből a kérdezőről.Ez nem árulja el róla valójában miylen ember,rossz vagy jó,hogy tanult az iskolában,mennyire segítőkész,mennyi az iqja stb.. egyszerűen se többet se kevesebbet ,mint amit leírt.
2013. jan. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:

3iknak köszi ez így is van :-)


inkább az zavar ebben h : meghozta a döntés, elment, túl van rajta, és még 1 év múlva is siránkozik.....

HA meghozok egy döntést akkor nem kéne ezen utána rágódni nem ?

2013. jan. 24. 18:15
 6/44 anonim ***** válasza:
82%
Mert lételemük, hogy mások dolgába ártsák magukat. Ha volt egy abortuszod, csakis rád tartozik, hogy hogyan élted meg, hogyan dolgoztad fel; és senkinek semmi joga beleavatkozni, kérdezősködni. Ha így érezted helyesnek, akkor jó döntés volt, és tényleg nem kell rágódni miatta.
2013. jan. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
11%
Látod vannak olyanok is,akik bár megszületnek ,de egy magzat sejtcsomó értelmi szintjén maradnak.
2013. jan. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
28%

Hát én meg azt látom, hogy vannak akik megszületnek de szív nélkül ... Én nem vetem meg azt aki rákényszerül az abortuszra de nem tudom hová fajult a világ, hogy már tényleg valami rutinműtétnek számít ... Nem véletlenül osztja meg ennyire az embereket ez a témakör! Ami teljesen átlagos és hétköznapi, NORMÁLIS dolog, az nem kelt nagy érdeklődést, nem szít vitát, nem botránkoztat meg senkit. Valamiért az abortusz mindhárom dolgot maga után vonja.

Én meg azt a nőt (ha nő vagy) nem igazán nevezem nőnek aki egy magzatot sejtcsomónak titulál. Bár ez örök vita marad. Én azért több tiszteletet és értéket adok egy magzatnak mint, hogy egy kis jelentéktelen sejtcsomónak tartsam. Lassan már állatnak is tekinthetnék nem? Vagy valami tárgynak ...

2013. jan. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
71%

Először is ,akinek címeztem az írásom,azt már törölték.nem gondolom,hogy ilyen hangnemben kellene válaszolni a kérdezőnek . Senki nem kérdezte a véleményeteket az abortuszról,hanem azt ,hogy miért olyan felháboritó,hogy valakit megráz,valakit nem. Komolyan,miért háborodtok fel? Nekem nem volt abortuszom,és rmeélem nem is lesz, addig engem baromira nem tud felidegesíteni,hogy valakinek volt.. Az ő teste az ő élete,az ő magzata,sejtcsomója,gyereke,nevezzétek aminek akarjátok . Senki nem élő inkubátor,hogy kihordjon egy gyereket amit nem akar (ilyen olyan okokból,amit ti egyáltalán nem tudhattok,mi van a háttérben,de nem is tartozik ránk ) .

Szüljetek annyi "emberpalántát" ,amennyit jónak láttok,de szálljatok már le a magas lóról . Ebben az országban ha jól tudom 12 hétig el lehet vetetni a magzatot,tehát nincsenek jogai,nem bűncselekmény,és innentől kezdve mindenkinek az egyéni ,privát véleménye ,hogy mit gondol a dologról és mit tesz a SAJÁT TESTÉVEL ,és saját életével . És ha nem erről a beavatkozásról kérdezik a véleményeteket,jó lenne már ha abbahgynátok az értelmetlen fröcsögést meg álszentséget. Bármikor kerülhettek nehéz helyzetbe és senkinek nem ismeritek az életét (ahogy én sem ) .

2013. jan. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
80%
Ja és még valami,rendben adjál több tiszteletet és értéket a magzatnak,de lassan már azt akarjátok minden abortusszal kapcsolatos kérdésnél bebeszélni másoknak,hogy annak a magzatnak több joga van egy élő ,hús-vér felnőtt embernél ,és kötelező kihordani és megszülni . Idegesitő ,költözzetek olyan helyre ahol tilos,és ott majd nem kaptok szivinfarktust ha ilyenről hallotok.
2013. jan. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!