Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el az anyámnak,...

Hogy mondjam el az anyámnak, hogy terhes vagyok, de nem tartom meg a babát?

Figyelt kérdés

9 éve vele élek,az apukámmal havonta 3-4 alkalommal találkozunk,de akkor is csak 1-2 órára.Szóval csak anyával kell ezt megbeszélnem...Nincs vele jó kapcsolatom,nagyon vallásos és ezt rám is akarja erőltetni,pedig én nem akarom.Ebből már rengeteg vitánk volt és abból is,hogy nem kedveli a barátomat,szerinte semmi értelme járnom valakivel,kapcsolat nélkül is lehet boldog az ember.


De terhes vagyok és nem tudom megtartani a babát,egyszerűen lehetetlen.Nem tudom,hogy mondjam el ezt az egészet az anyámnak,amikor azt sem tudja,hogy már régen lefeküdtem a barátommal.Elég valószínű,hogy anya nem menne bele az abortuszba,biztos,hogy ki fog akadni.



2012. júl. 28. 16:52
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
82%
Ha közös felügyelet van az apukáddal, akkor ha anyukád nem megy bele kérd meg apukád, hogy írja alá a papírokat.
2012. júl. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
65%

hát attól függ hány éves vagy?

ha 14 körül akkor érthető (lesz) a kiakadása, de ha már olyan 17 körül vagy, akkor ezt a helyzetet jobban fogjátok tudni kezelni

2012. júl. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 A kérdező kommentje:

Úgy tudom,hogy a felügyeleti jog nem közös.Ez baj?Így nem írhatja apa alá a papírokat?

16 leszek szeptemberben.

2012. júl. 28. 17:07
 4/45 anonim ***** válasza:
67%

Gratulálok gyermekem. Ilyenkor mondom azt, hogy valóban nincs sok értelme járnod valakivel, ha még arra sem tudtok ügyelni, hogy ilyen baleset ne történjen meg. Szegény gyerek nem tehet róla, hogy megfogant... Csak akkor kezdj el szexelni, ha tudod, hogy az mivel jár.


Próbálj meg apukáddal beszélni. Hátha ő tud neked ebben segíteni.

2012. júl. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
57%

Ha apukád nem írhassa alá a papírokat,akkor is beszélj vele,és ketten talán meg tudjátok győzni az anyukádat,mert szerintem te még túl fiatal vagy a babához.

Én nem akarok neked "papolni",de biológia órán biztos hallottál a fogamzás gátlásról.Gyerek nőgyógyászhoz egyedül is elmehetsz,ha anyukád nem akar veled menni(a gyógyszer kiváltásában meg kérheted a fiúd vagy apukád "segítségét")

2012. júl. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
61%
Hallgatnod kellett volna anyád vallásos nevelésére.. El kell neki mondanod valahogy mert megy az idő...
2012. júl. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
61%

Jobban kellett volna vigyáznod, hogy ne történjenek ilyen balesetek. Sajnos én azt mondom, hogy ez nem csak a te hibád, ha idáig fajultak a dolgok, akkor abban anyukád is hibás. Persze a szigorú vallási neveléssel úgy gondolta, hogy elég, ha megtiltja, a fogamzásgátlásról meg arról, hogy mikor is veszíti el a kislánya a szüzességét már nem kell beszélni. Beszéld meg vele, nem lesz boldog, de a lánya vagy, szeret, melletted lesz.

Egyébként ezt mindig, minden korban nehéz elmondani az anyukádnak, nem csak akkor, ha el akarod vetetni. Elég büntetés az most neked, hogy ez így történt, ezután gondolom feliratsz majd tablettát, ezt beszéld meg anyukáddal. Elmondhatod azt is, hogy ez azért sem történt meg, mert féltél neki elmondani, hogy nem vagy szűz már.

Sajnálom amin most keresztülmész!

2012. júl. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
62%

Valami mániás abortuszellenző folyamatosan lepontozgat mindenkit.Szánalmas...

Szerintem először apukáddal beszélj,nem árt az erősítés,hogy közösen elmondjátok anyukádnak.De ez attól is függ,hogy apukáddal milyen a viszonyod.Előbb vagy utóbb anyukád úgyis megtudja,és akkor kész a probléma.

De ha apukáddal meg tudod beszélni,akkor titokban intézzétek el úgy,mintha azokra a napokra nála aludnál.Tudom,hogy nem megoldás a hazudozás,de ha rossza a viszonyod anyukáddal,akkor úgysem igen tudnátok ezt normálisan elintézni.

U.i:Nem a kötözködés kedvéért írom,de ilyen korban még minek így elkapkodni a dolgokat?Aztán meg csodálkoznak a fiatalok,hogy így jártak.És tudod a gumit is kitalálták.Tudom,hogy nem 100%-os,de nem árt ha van.És a gusztustalan nemi betegségektől is megvéd.Gondolom nem akarsz AIDS-ben meghalni.

2012. júl. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 A kérdező kommentje:
Szinte mindig védekeztünk(óvszerrel),csak egyszer voltunk együtt anélkül.Nem kapkodtuk el a dolgot,másfél éve együtt vagyunk és szeretjük egymást és eddig még sosem történt ilyen.
2012. júl. 28. 21:09
 10/45 anonim ***** válasza:
100%
Most az a lényeg, hogy minél hamarabb beszélj anyukáddal, mert az idő ketyeg. Mióta késik a mensid? Mennyi idős terhes lehetsz?
2012. júl. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!