Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Haverokkal nyaralás Amerikába?

Haverokkal nyaralás Amerikába?

Figyelt kérdés

1 hónapig

California

17-8 évesen

Mi kell hozzá? Vízum ha jól tudom akkor már nem kell... de van valami más ami igen, az micsoda, és mennyibe kerül?

Milyen programokat ajánlotok olcsón?



2012. júl. 29. 15:42
 1/9 anonim ***** válasza:

ESTA kell, 14 dollár. Neten megcsináltatjátok, rögtön megkapjátok.


Útlevél kell, ami legalább 6 hónapig a hazautazást követően még érvényes.


Repjegy legyen meg oda-vissza, és szállásfoglalásról tudjatok a határon bemutatni papírokat.


Azt ne felejtsétek viszont el, hogy kinn kiskorúnak számítotok 21 éves kor alatt, így nem fognak titeket bulizni beengedni, nem ihattok, stb. Valószínűleg autót sem bérelhettek, mert bár vezetni ott már korábban is lehet, mint nálunk, viszont szerintem a bérlést nem biztos, hogy engedik - de igazából tévedhetek.


Én most Kalifornián belül San Franciscót és Los Angelest fogom meglátogatni, mindkettő olcsóbb, mint pl. New York. Az ÁFa-kulcs is kevesebb. De azért jó sok pénzbe kerül egy ilyen nyaralás.


Programot akkor lehet ajánlani, hogy meg tudod mondani, hova akartok menni, mivel Kalifornia óriási, ezért nagyon nem mindegy.

2012. júl. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
uh. köszönöm. :) los angeles vagy annak a környéke azthiszem... és hogyha ismerőshöz mennénk lakni, arról nem tudok papírt felmutatni. :O
2012. júl. 29. 16:49
 3/9 anonim ***** válasza:

De, tudsz. Küldhetnek meghívó-levelet.


Los Angeles környékén: Madame Tussauds Hollywood, Kodak Theatre, Hollywood Museum, Grauman’s Chenese Theatre with the Forecourt of the Stars, Walk of the Fame, Universal Studios, Warner Bros Studios, Movie Stars Home Tour, Sunset Blvd, Hollywood Sign... Kicsit odébb: Disneyland Anaheim, Queen Mary, Santa Monica... Csak pár példa, persze rengeteg dolog van még.


Nézd meg a Go Los Angeles Card-ot, szerintem nagyon megéri: [link]

Ötletet is ad, hogy mik vannak benne.

2012. júl. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszi. :)
2012. júl. 29. 21:38
 5/9 anonim ***** válasza:
nem kell vízum?
2012. júl. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem, ESTA kell, mint, ahogy azt már írtam is.


Vízum a munkavállaláshoz kell, ESTA-val turistaként max. 90 napig tartózkodhat kinn az ember.

2012. júl. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

expedia.com

kivalasztod a datumot, az utazni vagyok szamat es honnan-hova

a kovetkezo oldalakon pedig bongeszhetsz hotelek es repcsijaratok kozott, kocsit nem ajanlom, mert kulfoldinek 21 alatt NEM adjak oda ugysem.


En ugy tapasztaltam, hogy az expedia csomagok (hotel es repjegy egyben) mindig egy picit olcsobb mint kulon-kulon venni ezeket.


A legolcsobb Budapestrol valszeg LAX-re erkezni (Loszi nemzetkozi repulotere). De nezd meg meg SFO-t (Frisco).

Californian belul pedig a Jetblue es a Southwest legitarsagok "fapados" jaratait ajanlom.

2012. júl. 31. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! :D
2012. júl. 31. 11:54
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha már az ÁFA szóba jött. A jenkiknél az a szokás, hogy a boltokban a nettó árakat írják ki, és erre jön még majd rá az ÁFA, ami minden államban más kulcsú.
2012. aug. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!