Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Eper termesztése magról?...

Tapsi82 kérdése:

Eper termesztése magról? Tapasztalatok vélemények érdekelnek. Rujana

Figyelt kérdés

2013. febr. 2. 10:13
1 2
 1/12 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Ezt a fajtát nem ismerem,de feltételezem a magok igénylik a hidegkezelést.Nézz utána,mert ha így van akkor cserépbe vetés után hűtőszekrénybe kell tenned a cserepeket és csak a csírázás után szabad kivenni!


Egyébként a magról való termesztés inkább kertészeti precíziós technológia.Házi körülmények között ritkán jár sikerrel,emiatt inkább a palántázás terjedt el.Gyakran,ha a csíráztatás sikerül a termés a tökéletlen hidegkezelés miatt apró marad.Persze lehet szerencséd.

2013. febr. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Miért kell hideg kezelni ??
2013. febr. 2. 15:57
 3/12 Pietrosol ***** válasza:
A növények magjában vagy a maghéjában csírázásgátló anyagok vannak,amelyek,általában hideg hatására bomlanak le.A természetben is ez történik.A magvak,többnyire ősszel lepotyognak a talajra és a téli hideg hatására a csírázásgátló anyagok lebomlanak,így mire a környezeti feltételek optimalizálódnak a mag képessé válik a csírázásra.Ez tulajdonképpen egy természetes védekezés az idő előtti csírázással szemben.
2013. febr. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
[link] eszt vettem nem írja hogy kell
2013. febr. 2. 16:07
 5/12 Pietrosol ***** válasza:
Ha nem írja a hidegkezelés szükségességét,akkor valószínű,hogy megkapta azt a csomagolás előtt.
2013. febr. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
akkor oks neked sikerült már magról ???
2013. febr. 2. 16:37
 7/12 Pietrosol ***** válasza:

Igen,egyetemi laborban,de ott a hidegkezelést is magunk végeztük!


Háztájiban palántáztam,azóta is azokat gondozgatom!

2013. febr. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
akkor szerintem nem igazán fog összejönni. akkor miért árulják a magot ?
2013. febr. 2. 17:01
 9/12 Pietrosol ***** válasza:

Nem akarom elvenni a kedved,de az a helyzet,hogy az szamócatermesztés,-házikertben- majdnem 100%-ban palántázással történik!


Felezd el a magokat!Az egyik felét vesd el és tartsd normál körülmények között,míg a másik felét rakd a hűtőbe,majd ha csírázik kiveszed!Jó alkalom ez kísérletezésre,csak azért írtam,mert a biztos módszer a palántázás.

2013. febr. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
és mivel foglakoztok még ??
2013. febr. 2. 17:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!