Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Rossz anyagi körülmények...

Rossz anyagi körülmények között felnőttek, élők, nektek ebből nincs elegetek? Hogy élitek meg? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Egyetemre járok. Világ életünkben a szegények közé tartoztunk. Most is diákmunkából és ösztöndíjból éldegélek, bár nem albérletben, hanem bejárok. Nem az a baj, hogy kajára nem telik, mert hál istennek az mindig van és ez a fontos, csak annyira jó lenne pl havi szinten ruhákra és egyebekre is költeni. Kicsi korom óta rothadásik hordom a cipőim vagy addig, amíg nem irtó gázak, bár sokszor még akkor is. Most is szétnéztem a szekrényemben és olyan jó lenne venni pár felsőt, nadrágot stb. Ebben a félévben ilyenekre max 4000 ft-ot költöttem, amiben 2 melltartó, 1 olcsóbb póló és pár zokni és fehérnemű volt + egy arckrém (de az is az olcsóbb fajta). Már kezdek belefáradni. Nézem a csinos, csilli-villis kis csajokat és azon töprengek hogy én miért nem? Én mióta tudok diákmunkákat vállalok, de most abból sincs valami sok. Gyerekkoromban is sulikezdés előtt mentünk el vásárolgatni és ennyi. Mái napig nem merek költeni ilyenekre mert lelkiismeret furdalásom van hogy lehet máshol jobb lenne ez a pénz. Van 3 nadrágom amit kb 3-1 éve vettem. Vagy csak nekem hiányzik ez néha? Csak lányból/nőből vagyok, gondolom ilyenkor azért jön ez fel. Jó, ott a turi. Én is szoktam néha betérni de már ott is akkora drágaság ban néhol hogy ihaj.. Meg túl sok sikerélményt még nem nyújtott nekem sajna. Hasonló helyzetben lévők, ti hogy vagytok ezzel? Hogy oldjátok meg?

20l


2012. jún. 6. 14:36
1 2 3
 1/25 Problem? ***** válasza:
100%
Bűn az élet!
2012. jún. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Baromi nehezen. És nekem még van 3 gyerekem is, és munkám is. De lassan felemészt a dolog, és kezd rohadtul elegem lenni :((
2012. jún. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
96%
Túrkálókban vásárolok, és a barátnőimtől kapom a ruhákat, jobb esetben a cipőket is.
2012. jún. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
N ez a másik, hogy lassan végzek és már előre félek a munkanélküliségtől. Mert ez mostanság nem sok pályakezdőt kerül el :S Wáá... lehet már csak önbizalom hiányom van. De azt nem könnyű így növelni. Ráadásul ki vesz fel még a sarki mekibe is valakit, aki tiszta szakadt? Ez olyan csapdahelyzet:(
2012. jún. 6. 14:46
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem manapság elég sokan vannak így. Most én is nagyon megfogom a pénzt, bár én azért, mert másra gyűjtök, szóval az én helyzetem ilyen szempontból könnyebb. (De ne értsd félre, nem nagyon van nekem sem.)

Így most én is igencsak megtapasztalom, hogy milyen az, amikor napi 450,-nél többet nem akarok költeni, ez egyszeri étkezés, és kész. Nem mindig sikerül, de nagyon igyekszem, és közben nekem is fáj néha a szívem, de sajnos ez van. :(

2012. jún. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
95%

Hasonlóan éreztem magam régebben, engem még csúfoltak is az agyonhordott ruháimért. De aztán rendbejött az életem, egész jól keresek, most dícsérnek az ízlésemért. Nincs millió ruhám, de tudom, mit jelent "adni magamra" (ki találta ki, hogy nem a ruha teszi az embert? - az nem Mo-n élt!), milyen jóleső érzés megjutalmazni magam egy-egy jobb darabbal. Hidd el, ha elvégzed az egyetemet, lesz fizud, minndez már csak egy rossz emlék marad.

A sok csilli-villi csajra ne figyelj, nem érdemlik meg, hogy azon felhúzd magad, ki mit "érdemelt" az élettől, a sorstól. Néha bennem is felmegy a pumpa, mikor tizenéveseket hallok, hogy a szüleiket szidják, 15.000-res Tisza cipő van rajta, meg 20.000 ft-s Nike póló, az isten tudja hányezer forintos Converse táskáját veri a földhöz, hogy milyen smucigok a szülei, mert ezt vagy azt nem veszi meg neki.

2012. jún. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Én addig voltam így, nagyon szenvedtem, míg egyszer tévedésből (elkeveredtek az adatok) azt hitték, rákos vagyok. Később kiderült, csak vitaminhiány, de összekeverték egy másik majdnem épp olyan nevű beteg adataival. Le kellett ültetni, rosszul lettem. Elmondtak mindent, hogy kemo, stb... de lehet, ez sem segít majd, mert rosszak az adatok nagyon. Elbúcsúztam, kimentem a férjemhez (friss házasok voltunk, pont babát szerettünk volna köv. évben), hát, sírtunk. Rögtön átértékelődött bennem, hogy nem számít, mennyire nincs pénz, többet nem panaszkodnék soha, jaj, csak ezt éljem túl...

Még szerencse, hogy ott keseregtünk, és nem indultunk haza, mert csengett a telefon, hogy azonnal vissza a rendelőbe!!! Hót ideg voltam, azt hittem, még nagyobb baj van. Ott ezer bocsánatkérés után mondták, hogy nem az én adataim voltak, és kérték, kezeljem bizalmasan a dolgot, és hogy nekem csak enyhe vitaminhiány lett az eredmény, itt a recept.

Azóta is jött pár buktató az életben, ha ahányszor nem tudok megvenni valamit, vagy jön az irigykedés, eszembe jut, hogy élek, azóta van egy kisfiam is, szóval örülnöm kell minden napnak.

2012. jún. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
47%

Biztos nem vigasztal, de vannak olyanok, akiknek nem az a legnagyobb problémájuk, hogy nincs pénzük divatozni, hanem hogy nem futja ennivalóra se. Csak épp az ilyen emberek nem járnak ide panaszkodni, mert internetre se telik nekik.

Egyébként lehet, hogy én vagyok defektes, de én lány létemre nem vásárolok havonta új ruhákat, nem telne rá, de ha telne, akkor se akarnám. Amik megvannak nekem ruhák, azok tetszenek, kényelmesek, szívesen hordom őket, minek vegyek másikat, amíg semmi bajuk a mostaniaknak? Csak akkor veszek újat, ha a régi tönkremegy.

2012. jún. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Huh, 7-es válaszoló ez már nekem is volt hogy megfordult a fejemben, hogy mi lenne ekkor. Csak hát néha kell más is és ha nincs.. És azért 20 év alatt ebbe enyhén már egyrészt belenőttem másrészt belefáradtam. Meg se merem kérdezni anyukámat, hogy ők mennyire.. Bár mind a ketten dolgoznak, így csak a saját pénzük és költenek belőle ilyenekre is. Hát, azért nem lettem volna a helyedben.. :S
2012. jún. 6. 15:05
 10/25 anonim ***** válasza:
81%

Mi akkor éltünk nagyon nagyon jól amikor még fel sem fogtam a világot. Jelen pillanatban ha nem lenne munkám szerintem mehetnék az utcára. Akkor kezdtem észrevenni, hogy nagyon nincs amikor 3 éve albiba mentem. Első év 2. felében már luxus volt a kaja.. Néha napján tudtam csak dolgozni. A tanulmányaim is félbe kellett szakítanom mert fizetőssé vált a szakom..


Lényeg a lényeg, most van munkám, mivel csak magam tartom el és 4-en fizetünk egy albit így elég jól el vagyok, de ha ez a munka megszűnik vmi okból kifolyólag nem tudom mi lesz velem! Mert spórolni nem nagyon lehet ennyiből. Amúgy nekem nagyon kevés ruhám van, cipőm még kevesebb. Sose értettem minek halmoz fel vki annyi ruhát/cipőt holott sokszor fel se veszi. Nekem ami van azt imádom is, ami nem kell eladom! Meg persze él a csóró felfogás, jobb lesz az a pénz máshova. Amikor nem volt munkám csak úgy tudtam venni 1 új ruhát ha eladtam 2 régit, amit nem használtam. Egy IKEA-s ruhaállványon elfér minden ruhám, alatta pedig a kőkemény 3 pár cipőm, amiből kettő halálán van!


Ja és pályakezdő voltam mikor ide felvettek fél éve. Konkrétan semmi közöm nem volt ehhez a szakmához amit csinálok, de mégis vannak részei amihez kellett a kreativitásom és tudásom. Imádom a munkám, jó fej a főnök, elélek a fizuból. Fel a fejjel.


23/l

2012. jún. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!