Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van, hogy a pesti...

Miért van, hogy a pesti anyukák lenézik a vidékieket?

Figyelt kérdés
Persze tisztelet a kivételnek!!! De nagyon sokszor találkoztam már olyannal mikor én mondtam valamit,vagy nem úgy tettem valamit ahogy ők és megszóltak érte! Pl.: Nem viszek a játszótérre vagy a bevásárláshon fertőtlenítős kéztörlőt! Majd megmosom otthon én így vagyok vele! Mit gondoltok erről? Tapasztaltatok ilyet?
2013. febr. 2. 17:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
7%
Ez nem csak az anyukáknál van így, a pestiek mindenben lenézik a vidékieket. Nem kell velük foglalkozni.
2013. febr. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
32%

Figyeld meg ha pesti a kérdező azt olyan egyértelműnek veszi, hogy ki sem írja még ha a kérdés szempontjából lényeg. Fel sem tűnik neki, hogy nem csak ők olvassák az oldalt.

Pl; Mit szóltok Kováts Viktória doktornőhöz?

2013. febr. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Sem az ő sem a más véleménye nemérdekel. Ugy is ugy csinálom ahogy én jónak látom!
2013. febr. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
60%

Én pesti anyuka vagyok, sosem néztem le egy vidékit sem, én is vidékről költöztem anno Pestre.

Viszont ha lemegyek vidékre, ott kapom az ész osztást rendesen.

Na ennyit erről.

2013. febr. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
73%

Ez fordítva is így van. Engem totál hidegen hagy, hogy ki hol él. Játszótéren még pl. soha nem merült föl ez témaként.

Viszont eddig akár hányszor voltam vidéken, mindig kaptam a beszólásokat, hogy mi csak Pestiek vagyunk, ezért nem értünk semmihez. Kiröhögték a 2 éves gyereket, ha nem ismert fel valami állatot, mert náluk már az 1 éves is tudja mi az. Mi mindig csak puhány városiak voltunk, ha a 8 kilométerre lévő boltba kocsival mentünk. Tök mindegy milyen ruhában voltunk, szerintük kiöltöztünk és nagyzolunk. (sima kínai melegítő is baj volt)

Minden mondatomat kiforgatták, csak, hogy megsértődhessenek. Ha kérdeztem valamit, mindig odabiggyesztették a válasz végére, hogy "mert ez ám nem Pest".


Sokszor tapasztaltam továbbá, hogy Budapesti vendéglőkben a vidékiek fennhangon szidják és kritizálják a Pestieket.


Kisvárosi barátnőm vérig sértődött, amikor megkérdeztem, hogy segítsek e neki megtalálni egy Pesti címet, amit láthatóan nagyon nem talált a térképen már jó ideje, mert szerinte bunkó vidékinek nézem, aki még a térképhez sem ért.


Szerintem sok vidéki alapból feltételezi, hogy lenézik őt a városiak, és onnantól kezdve azok csinálhatnak bármit, ők mindent sértésként élnek meg.

2013. febr. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hát lehet a pestiek is érezhetnek így! De ezt én még nem tapasztaltam pedig már pesti vagyok! Ha vidékre megyünk akkor már pestinek számítunk de ezt még nem tapasztaltam!
2013. febr. 2. 18:14
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó akiről te írsz az egyszerűen bunkók.

Én nem Pesten élek egy kis városba, talán az állatkerten kívül soha nem láttam állatokat és 15. éves is voltam mikkor egyáltalán egy faluba betettem a lábam. Az szerintem teljesen más, játszották az eszüket.

2013. febr. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Vannak mindenhol jobb és rosszabb természetű emberek. Mi csak évente egy-egy alkalommal jutunk fel Budapestre egy nagyon pici faluból, még nem volt rossz tapasztalatom.

Viszont a vidékről felköltözöttekkel már annál inkább...

Aki vidékiből lett hirtelen budapesti, ott már 10 esetből 8 ismerősnél a jelleme vett egy 180 fokos fordulatot, és nem jó irányba...

2013. febr. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
90%
Én tősgyökeres budapesti vagyok és én ennek pont az ellenkezőjét tapasztaltam eddig. A "pestiek" le vannak nézve kb. mindenért és nem értenek semmihez a vidékiek szerint.
2013. febr. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tűnik, mindenki lenézve érzi magát, legyen az pesti vagy vidéki :-)
2013. febr. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!