Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek is lenézik a...

Szerintetek is lenézik a Budai oldalon élők a Pesti oldalon élőket illetve a vidékieket?

Figyelt kérdés
2011. jan. 3. 18:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%
Én, mint budai, személy szerint nem nézem le a pesti oldalon élőket, viszont nem szeretem, ha "pestinek" titulálnak.
2011. jan. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%
ÓÓóóóóó...Én nagyon jókat nevetek ezen:DD Én Pesti oldalon élek,de BUDAPESTINEK!! tartom magam:))) Szerintem nincs külömbség emberileg,mindenki azon az oldalt él amit anyagilag megengedhet magának. A Budai oldalon (II.ker) dolgozom,de nem látom jobbnak mint ahol élek Zugló).:))
2011. jan. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%
Ugyan az, mint amit az előző írt.
2011. jan. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
58%
Mármint az első.
2011. jan. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

ma 18:14:

A "pesti" kifejezés kintről általában jelenti a budapestieket. Ha ez téged idegesít, akkor valamilyen szinten mégiscsak lenézed a pesti oldalon élőket.


Egyébként a pesti(értsd budapesti) kultúrsznobok szokták lenézni a vidékieket, függetlenül attól hogy a Duna melyik oldalán laknak. Normális emberek nem.

2011. jan. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Kicsit sarkított a kérdés tudom,de nekem személyes tapasztalatom van,hogy igenis a budai kerületek(2,3,11,12kerület)lakói egy része kicsit különbnek tartja az Ő lakóhelyét a Pesti kerületeknél. És elfogultság nélkül mondom,hogy a Budai kerületek levegője jobb minőségű,több zöld területe,parkja van. Annyira szeretnék pro és kontra véleményeket is hallani,de tényleg őszíntén!!!!!
2011. jan. 3. 18:29
 7/14 anonim válasza:
19%
:) csak a vidékiek nézik kutyába sem a lakótelepi kasztot, ami egy külön állatfaj.:)
2011. jan. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
80%

Van azért némi igazság abban, amit a kérdező kérdez.

Igen, de csak a tősgyökeres budaiak, szóval a "bennszülöttek".

Vidékikeket leginkább a munkaadók nézik le + diszkriminálják a mai napig.Jópár ilyen hírdetést láttam már: Csak pestiek / budaiak jelentkezését várom.

2011. jan. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
61%
3. vagyok. Engem nem azért zavar, mikor pestinek hívnak, mert nem szeretnék az lenni. Egyszerűen csak legyünk pontosak, akkor már inkább Budapest, az teljesen megfelel. :)
2011. jan. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
51%

nem nézem le a pestieket, de semmi pénzért nem költöznék át a Duna túlpartjára, még elitnek mondott részre se.

próbáltam már bizonygatni pár embernek, hogy igenis van különbség, de ők ezt valahogy nem akarják beismerni.

a vidékiek nagy részét meg különösen kedvelem, ők még nem olyan elfajzott taplók, mint a BP-iek nagy része.

szeretek velük dumálni az állattartásról, mezőgazdaságról, az ottani életről. mondjuk az nekem unalmas lenne...

2011. jan. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!