Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ez igaz a férfi-barátságról?

Ez igaz a férfi-barátságról?

Figyelt kérdés
[link]
2009. szept. 6. 19:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nők


A feleség nem tölti otthon az éjszakát. Másnap reggel azt mondja a férjének,hogy az egyik barátnőjénél éjszakázott. A férj felhív a legjobb barátnők közül 10-et, de egyikük sem igazolja az állítást.


Férfiak:


A férj nem tölti otthon az éjszakát. Másnap reggel azt mondja a feleségének, hogy az egyik haverjánál éjszakázott. A feleség felhív a legjobb haverok közül 10-et, ebből 5 igazolja az éjszakát, a másik öt pedig szilárdan állítja, hogy még mindig ott van.


Tanulság: A férfiak barátsága erősebb.


ez poénnak íródott, de szerintem halálosan igaz, mindkét verzióhoz volt szerencsém többször is. :)

2009. szept. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

marhaság. Egyrészt nem tudom, mi alapján ítéli meg a cikk írója, hogy a felsorolt tényezők telesülése az IGAZ BARÁTSÁG.

A férfiak barátsága más természetű, mint a nőké. Lehet, hogy nem beszélgetünk egymással intim dolgokról, meg hogy nem csókoljuk szájon egymást (kivétel az oroszok ugye), de szerintem nem ez teszi a barátságot. Én vagyok rá az élő példa, több olyan barátom is van, akikhez szoros kötelék fűz, tudom, hogy mellettem állnak a bajban, jókat tudunk beszélgetni, meg együtt nevetni, meghívjuk egymást egy-egy italra... sőt, olykor még érzelmes dolgokról is beszélgetünk. Kiállunk egymásért, ha valamelyikünk nehéz helyzetbe kerül, és egyszerűen jól érezzük magunkat egymás társaságában. Lehet, hogy egy nő számára ez felszínes kapcsolatnak tűnhet, pedig csak más dolgokon van a hangsúly.

2009. szept. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ez igaz
2009. szept. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok.


Azt még elfelejtettem írni, hogy a cikk állításai hamisak. Úgy állítja be a férfiakat, mint valami jellemtelen alakok, akik ha tehetik elárulják egymást, visszaélnek a másik helyzetével. Hamis állításokat bizonyít hamis érvekkel. Kb olyan, mintha azt mondanám, hogy "nincs gravitáció, mert amit eldobunk, az nem esik le".

2009. szept. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ki írta ezt a baromságot? Előrebocsátom hogy kivételek mindig akadnak, de éppenséggel úgy tapasztaltam hogy a nőknél hangsúlyosabb inkább a rivalizálás, és a barátságaik is felszínesebbek. Igaz hogy van legjobb barátnőjük, néha több is (!) de olyat is láttam már hogy minden hónapban más az. Férfiaknál ha előfordul a legjobb barát elnevezés, az általában húsz év múlva is a legjobb barátja lesz az illetőnek. Én személy szerint nem szívesen állítok fel rangsort. Három-négy olyan srác van akikről mindről bebizonyosodott már többször is, hogy akkor is a barátaim ha nincs egy fillérem sem, mellettem állnak akkor is ha meghülyülök, és elindulok a lejtőn, és akkor sem futnak el ha huszan állnak hármunkkal szemben (megtörtént) Nincs 'legjobb' barátom, mert egyikükért sem tudok legjobban meghalni, de bármelyikért megtenném ha kell. Igaz az is, hogy sok férfinak van ún. gyerekkori jóbarátja, de szinte biztos hogy az nem az erősebb kölök aki széttaposta a homokvárát.Sokkal inkább a másik srác akinek szintén széttaposták, aztán a páros közösen bosszút forralt (esetleg meg is valósították) és azóta az első közös balhé óta barátok. Lányoktól ha hallottam is óvódai, iskolai 'legjobb' barátnőről, bizony általában hozzá van téve hogy sajnos azóta megszakadt a kapcsolat, de lett új 'legjobb' a gimiben akivel ballagás után max két évvel szintén meg fog szakadni, de lesz megint valaki az egyetemen/munkahelyen...és így tovább. Nálunk annó volt a gimiben egy kiscsaj aki szó szerint halmazokba rendezte a többi lányt, voltak 'egypuszis' 'kétpuszis' és 'hárompuszis' legjobb barátnői (igen MIND a legjobb volt, és nem volt olyan aki ne fért volna be legalább az egypuszis kategóriába) De ha kiröhögtük mi voltunk a gonosz pasik akik mit sem tudnak az igazi barátságról. Hát lol.
2009. szept. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Na tessék! Még egy női okoskodós cikk a férfiakról!

Igen is van igaz barátság! Nők! Higgyétek el, úgyanúgy szájjal eszünk, szemmel nézünk, tüdővel lélegzünk mi is. Nem kell kitalált hülyeségeket alaptörvényként feltüntetni.

30f

2009. szept. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Na igen...
2011. jún. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!