Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Lekéstem a fiatal korom? Hogy...

Lekéstem a fiatal korom? Hogy tegyem túl magam a múlton?

Figyelt kérdés

Nem rég lettem 19 éves (fiú vagyok). Úgy érzem, hogy az egész tinédzser korom elsz@rtam. Kiskoromtól kövér vagyok. Most kb. olyan 140-150 kg vagyok. 1 hónapja kezdtem bele a fogyókúrába, de mostanában folyton azon agyalok, hogy hogy tudtam így elszarni az életem. Képtelen vagyok ezen túltenni magam, tiszta depressziós lettem. A fogyókúrát is abba hagytam, mert csak evéssel tudom elterelni a gondolataim.

Nincsenek barátaim, a szüleimmel nem tudok beszélgetni.

Egyszerűen szétroppant ez a tudat és képtelen vagyok továbblépni. A fogyókúrát is csak halasztgatom évek óta.

Sokáig a szüleimet okoltam az elhízásom miatt, de 13-14 éves koromtól már felelhettem volna magamért.

Most fogok érettségizni. Utolsó évemet levelezőn kezdtem, mert a középiskolában rossz tanuló voltam, de most sem tanultam még semmit.

Nem tudom mit csináljak. Egyszerűen nincs már semmi életkedvem, mindenhez lusta lettem. Csak alszok, gépezek és persze eszek. Tudom, hogy sajnáltatom magam, de képtelen vagyok továbblépni hiába vagyok ennek tudatában.

Hogy lépjek tovább a múltamon, hogy törődjek abba bele, hogy vége van a tinédzser koromnak?

Amíg mások szórakoztak, barátkoztak addig én ettem. Ez hihetetlenül fáj és teljesen felmorzsolt a tudat, hogy ezt hagytam. Nagyon fáj, elegem van.



2013. febr. 15. 13:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem vagyok pszihológus
2013. febr. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A fogyókúrát ne add fel,a jövőre gondolj!Ha az változik,minden más is fog,hidd el.
2013. febr. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem vagyok pszihológus,de szerintem az egy nagyon nagy lépés,ha beismered a hibáid.A második lépés a változtatás lenne,ehhez csak akaraterő kell.Persze könnyű mondani,tudom,de az önsajnálatnál jobb,ha kezdesz valamit magaddal.


Ne add fel,sosem késő megváltozni(19 évesen pedig végképp nem,nem olyan borzasztó nagy életkor ez még).

2013. febr. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Az első választ elküldte,mielőtt befejeztem volna véletlenül,elnézést érte.

2013. febr. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem árt tudni, hogy a túlzott evés és elhízás nemcsak lustaság és zabálás kérdése, hanem orvosi probléma is. Vannak emberek, akiknek olyan a hormonösszetételük, hogy a levegőtől is híznak. Ezért mindenekelőtt orvosi kivizsgálást javasolnék, és az orvos majd beszél a diétázás módjáról is.

Nem rontottál el semmit. A felnőtt, döntéshozó életed még el sem kezdődött, nem a múlton, a jövőn érdemes rágódni. Emiatt nem kell depressziósnak lenni, még vagy 60 évig akarsz siránkozni? Helyette inkább légy céltudatos.

2013. febr. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nehéz, de neked most kezdődik az életed. 19 évesen még nem csúsztál le semmiről, a tanulógépek sem éltek többet mint te. A fogyókúrához érdemes orvoshoz fordulni, támogatókat keresni, sajnos én is reménytelenül küzdöm, de jön a tavasz lehet sétálni, biciklizni.
2013. febr. 19. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
1. válaszoló nem vagy pszihológus de egy büdös paraszt igen
2020. febr. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!