Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A legjobb barátnőm elég...

A legjobb barátnőm elég büdös, hogy mondjam meg neki?

Figyelt kérdés
Mostanában mindig leizzad, és nem érzem rajta a dezodort vagy valami. Sokan észrevették az osztályban, és beszélnek róla, de nem tudom, hogy hozzam szóba, hogy ne sértődjön meg.
2013. febr. 16. 19:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
márpedig, ha a legjobb barátnőd, akkor négyszemközt mondd el neki, hogy már az osztálytársaidtól hallottad vissza
2013. febr. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nagyon kulturáltan el lehet mondani, attól még nem lesztek rosszban.
2013. febr. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
16%
mondd ezt neki: Figyeljé vazze, büdös vagy! - szerintem ebből érteni fogja, ha mégsem vegyél neki szülinapjára egy dezodort. hátha érti a célzást.
2013. febr. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
csak olyan kellemetlen belekezdeni, mert szerintem ő nem veszi észre magán :/ tényleg a legjobb barátnőm szóval kötelességem megmondani neki, de nem tudok hozzákezdeni :/
2013. febr. 16. 20:00
 5/13 anonim válasza:
49%

Gyakran mondjad neki, hogy "olyan büdös van, te nem érzed? :S"

Volt egy büdös osztálytársam, én ezt csináltam.

2013. febr. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
19%

Ha elmondod neki hogy büdös akkor onnastól kezdve már nem lesztek barátok,mert ő ezt nagyon súlyos támadásnak fogja venni


Születésnapjára vagy névnapjára vegyél neki szappant,dezodort stb hátha elkezdi használni

2013. febr. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, meg kell mondanod neki szembe és meg is fog sértődni, viszont más út nincs.

És lehet bőrgombája ami miatt büdös, sőt ha csak mostanában van ez nála akkor valószínűleg ez lehet az oka.

Ha a lehelete büdös, az már bajt is jelenthet, akkor irány az orvos.

2013. febr. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt kell megkérdezni, nincs-e olyan betegsége, ami izzadással jár. Nem bizos ugyanis, hogy a higiénia hiánya az oka.
2013. febr. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
kedves baratnom, hol lehet ilyen honaljszagu parfumot kapni?
2013. febr. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Két dolog.


Nem tudom, milyen korúak vagytok, de az ember 12-17 éves kora között "érik meg" igazán fizikailag, nagyfokú hormonváltozások vannak, ilyenkor természetes az erősebb, vagy erősebb szagú izzadás. Ez az egyik.


A másik, hogy van egy hiperhidrózis nevű betegség, ez tulajdonképpen túlzott izzadást jelent. Sajnos ez nekem is van, szerencsére szaggal ritkán párosult, de a fürdés után 15 perccel is már kezdett nőni szépen az izzadságfolt a ruhámon, hát még akkor suliban, ahol ugye nem nagyon volt lehetőségem sűrűn cserélni, vagy fürdeni. Elképesztő önbizalomhiány alakult ki emiatt nálam, és a ruháknak az ötödét tudtam csak normálisan használni, amiken nem látszik a nedvesség... egy szer segített, Solutio Antisudorica a neve, patikában 300-400 Ft körül kapható. Erős alumíniumtartalmú szer, tehát nem egészséges, nem is szabad rendszeresen használni, nekem mostmár csak 3-4 havonta kell egy 2-3 napos kezelés vele. Sokkal kevésbé izzadok.


Az emberek sokkal nagyobb része küszködik ezzel, mint gondolnánk... ha valóban jó barátnőd, négyszemközt hozd fel neki ezt, beszélgessetek róla, és ezt a betegséget is említheted. Persze lehet, hogy nála csak a hormonok, vagy a nem megfelelő tisztálkodás az oka.

2013. febr. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!