Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ti nem éreznétek magatokat...

Ti nem éreznétek magatokat gáznak, ha 27 éves felnőtt férfi létetekre, soha nem dolgoztatok, egy szakmátok nincs és egész nap a "Hotel Mama" kényelmét élveznétek?

Figyelt kérdés

Nyáron diákként dolgoztam egy turisztikai helyen. Akkor került oda egy munkatársam, ugyanolyan munkakörbe, mint én. Tehát igazából ilyen kasszások voltunk, na. Kiderült a srác 27 éves, élete első munkája, eredetileg villanyszerelőnek tanult, de persze azt ott hagyta, semmilyen papírja nincs, se szakmáról, se érettségiről. Anyukájával lakik. Terve a jövőre mindössze annyi, hogy ki akar menni "németbe" (ki nem állhatom, ha valaki nem képes kimondani, hogy Németországba, na mind1), mert ott biztos kolbászból van a kerítés... mondjuk papír nélkül, nyelvtudás nélkül nem tudom, hogy gondolta ezt, de úgy látszik ez már afféle urban legend, hogy külföldön 8 általánossal is elmehetünk cégigazgatónak.

Persze, tudom tudom mi közöm hozzá. De mégis. Én azért úgy eléggé szégyellném magam az ő helyébe. És tényleg az, hogy semmi terve a jövőre nézve... annyit kérdeztem tőle, hogy akkor esetleg valami szakmában gondolkodik e, annyi volt a felelet, hogy nem.

Egyébként azóta megint nem dolgozik semmit.


2013. febr. 18. 16:08
 1/5 anonim ***** válasza:
33%

Én nem szégyelném magam.

Minek is vagy büszke arra, hogy jó dolgos vagy---semmire nem mész vele..

Én azon szerencsés hülyék közé tartozok, akik keveset dolgoznak mégis jó pénzért..

2013. febr. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, az én szememben az nem férfiember, aki mereszti egész nap a hátsóját a mama főztjére várva, 0 ambícióval. Egyébként meg pont az volt a lényeg, hogy nem dolgozik, nem csinál semmit. Most volt életében egy munkája 5 hónapig, de amiatt is napi szinten csak hisztizni tudott, hogy milyen egy sz@r, milyen unalmas. Nem tudom mit vár ilyen "végzettséggel".
2013. febr. 18. 16:15
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem
2013. febr. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
60%
Akad jó pár olyan férfi, aki nem, hogy nem érzi gáznak, hanem sőt! Ez az utóbbi időben elég nagy trend, hogy kihúzzák a gyerekkort a felelőtlenség éveit a harmincas évekig. A férfiak egyre inkább anyám asszony katonájaként viselkednek.
2013. febr. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
76%
Mintha unokatesómat írtad volna le.. szintén 27 éves, az anyja otthonában van. Nincs semmi igénye ill a "minimum" kielégíti: meleg van, kaja van, gép és net van az orra előtt. Ennyi. Nincs barátnője.. nem is kell neki. A fősulit már 10 (!!!!!) éve csinálja... és most bejelentette büszkén, hogy már van szakdolgozati témája. A család szégyene... Én már 14 évesen melóztam... és így is ég a képem ha valami tárgyam nem sikerül az egyetemen, hisz szüleim fizetik az albérletet ahol élek. Hihetetlen emberek vannak. Mondanám, hogy nevelés kérdése.. de a tesója pont nem ilyen... ő is hamar munkába állt, van már szakmája, és most kezdte el az egyetemet. Szóval fogalmam sincs, hogy mi játszódik le az ilyen lusta emberek fejében...
2013. márc. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!