Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek aki felnőtt...

Szerintetek aki felnőtt létére kedveli a Gyűrűk Ura és Harry Potter-szerű történeteket, az a gyerekes, vagy aki szerint ez az egész hülyeség, annak korlátozott a fantáziája, és keseredett meg az élet realitása miatt?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre,hogy a fantasztikus történetek tekintetében nagyjából két féle ember létezik: akinek bejönnek az ilyesmik,és teljesen természetesnek veszi a különböző kitalált figurák létét,és aki csípőből elutasítja,és ostobaságnak titulálja.Vajon mitől függ ez?Van egy ismerősöm,akivel sokat vitatkozok ezen :),mert ő az utóbbi csoportba tartozik,és úgy kritizál,hogy nem is érdekli a másik nézőpontja,egyszerűen baromságnak titulál minden kicsit is meseszerű művet.
2009. dec. 20. 17:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%

Az biztos,hogy korlátozott a fantáziajuk! Jómagam sem tudom átérezni-megkedvelni ezeket a fantasztikus történeteket,de nagyszerűnek tartom, hogy léteznek és vannak,akik szárnyalni tudnak velük/általuk.

Akik leszólják az ilyesmit, rendszerint az élet más területein is rugalmatlanok.

2009. dec. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
egyik se csak gyerekeknek készült, a gyűrűk ura meg szerintem inkább felnőtt film mint gyerek.
2009. dec. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igen,de itt nem is a felnőtt-gyerek ellentéten van a hangsúly,hanem hogy vannak,akik simán beleélik magukat egy fiktív világba,míg mások számára ez teljesen elképzelhetetlen.
2009. dec. 20. 17:54
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem igaz szerintem.Én szeretem a Harry Potteres és az ehhez kapcsolódó filmeket,könyveket,van fantáziám:DD De azt is tudom,hogy ez egy kitalált történet.Szóval nem ezzel fekszek,kelek,erről beszélek,de nem is utasítom el.
2009. dec. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
100%
Én szeretem a fántázia filmeket,könyveket stb. És simán beleélem magam:D Viszont az ismerősőm az a tipus aki bele se akar gondolni mert szerinte baromság. Én ugy vettem észre hogy azok szeretik az ilyen fantáziás dolgokat akikben van kaland vágy és szeretnek új dolgokat csinálni,mint pl. én. És vannak azok akik nem szeretik és ők általában szeretik a megszokott nyugodt,számomra unalmas hétköznapokat ilyan pl.az ismerősöm.Amugy igaz az hogy a felnöttek már ezeket a dolgokat nem nagyon kedvelik(legalábbis körülöttem)de pl. én még általánosba járok és itt mindenki szereti legalább egy kicsit,valaki nagyon valaki kicsit.Nekem ez a véleményem.
2009. dec. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nem tudom látott-e filmet, vagy olvasott-e könyvet, de egyik könyv sem gyerekeknek készült, felnőtteknek is ugyanúgy szól.
2009. dec. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet olyan történetet írni, amit mindenki szeret, mert az emberek különbözőek, eltérő az ízlésük. Én szeretem az ilyen történeteket, de nem nézem le azokat, akiknek ez nem tetszik, nem mondom rájuk, hogy korlátoltak, mert nem azok, csak épp más témák jobban bejönnek nekik. Ha meg valaki engem nevez emiatt gyerekesnek, az nem igazán érdekel.
2009. dec. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Én sem tartom őket mindenben korlátoltnak. :) Úgy mondanám,hogy vannak a gyakorlatias emberek,akik jól értenek pl. a pénzügyekhez,hétköznapi dolgok elintézéséhez,és vannak a hozzám hasonló álmodozóbb hajlamúak :),akik meg szeretnek kreatívkodni,írogatni,vagy zenélni.Én pl. a való élet dolgaiban vagyok korlátolt.Hmm... lehet,hogy egyfajta elvágyódás termékei az ilyen könyvek is,meg a rajongók érzései is...
2009. dec. 20. 19:22
 9/14 anonim ***** válasza:
88%
Gyűrűk Ura az kérlek szépirodalom. Pont mint mondjuk ember tragédiája, Romeo és Júlia stb...
2009. dec. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Ez így van.De van,akinek hiába magyarázom,hogy az egyik legnevesebb nyelvészprofesszor írta,és a fantasy műfaj legnagyobb alapműve,simán lesajnálják egy kézlegyintéssel.Persze nem mintha érdekelne,csak kicsit idegesítő...
2009. dec. 20. 22:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!