Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A "szegények" kb. egy nap...

A "szegények" kb. egy nap alatt mennyi élelmet és folyadékot fogyasztanak el?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy változó, de érdekel, hogy ti mit gondoltok erről!

Ha szegénynek hiszitek magatokat, akkor mennyit fogyasztotok élelmiszerekből?



2013. febr. 20. 19:29
 1/7 zabmester ***** válasza:

Hát ez tényleg változó, és erre nem is lehet igazán válaszolni. Ki számít a te értelmezésedben szegénynek? Ennek azért vannak fokozatai.

Nyilván vannak olyanok, akiknek a napi ételük egy negyed kiló kenyér, meg olyanok is, akik rendesen esznek napi háromszor mondjuk, még ha nem is minőségi ételeket, viszont nagyjából ez minden, amire futja a bevételükből a lakhatási költségek mellett, és ők is szegénynek számítanak.

2013. febr. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szerintem nem a mennyisége annyira a különbség, hanem, hogy mit. gyümölcs, hús nagyon ritkán. kenyér, krumpli, hagyma, káposzta stb olcsó alapanyagok.
2013. febr. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

első olvasatban felháborítónak tartottam a kérdést...aztán...gondolkoztam...tulajdonképpen érdekes...gondolkodóba ejtő...


most csak röviden: van olyan, akinek van pénze, de zsigerből spórol..mág a hasán is..mégis kövér, mert silány minőséget, csak tésztát eszik variálva az zesítést..


aztán ha öreg valaki, és cukros, stb, akkor is más az étrendje, és bizony a havi nyugdíjához képest sokba kerül..ha fiatal, és egészséges, ráadásul keményen sportol, akkor példul hozzám képest többször annyit eszik, iszik...

és lehetne folytatni..


a kérdés egészen pontosan mennyiségről szól, és nem minőségről, illetve az áráról..


ha szegény, ha gazdag, van egy szint amit az egészséges embernek tartani kell..két liter folyadék, hús, zöldség, gyümölcs...


ez a kérdés itt megválaszolhatatlan...több száz oldalas tanulmány lenne.

2013. febr. 21. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nagyon szór a kép. Van, aki fejenként napi ezer forintot nagyon kevésnek tart, más szinte dőzsöl belőle. Függ a környezettől lehetőségektől is. Van, aki sokkal kevesebből kénytelen kijönni.

Van aki annyit eszik naponta, amennyit a kukákból össze tud szedni. És kis településen, ahol ez nem lehetőség, annyit, amennyit el tud és mer lopni.

Elképesztő helyzetek vannak.

2013. febr. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A "szegénység" gyakran csalóka. Sokan épp attól lesznek, maradnak szegények, hogy nem hajlandók alább adni az életszínvonalukat. Elveszti a munkáját, adósságokba keveredik, de ő továbbra is a plázában vásárol ruhát, és az éjjel-nappaliban élelmiszert.

A valóban szegények csapvizet isznak, abból eleget, mert közintézményekben ingyen van. Egy ismerősöm, aki önhibáján kívül egy darabig nagyon nehéz körülmények között élt, azt ette, amit tőlem kapott, amikor az nem volt, azokon a napokon semmit.

2013. febr. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5. vagyok megint. Az említett illetőnek én jó kajákat adtam, mindig azt, ami az itthoni főzésből megmaradt, tehát a minőségük jó volt, a mennyiségük meg néha több, néha kevesebb.

Az "álszegények", akik nem hajlandók alább adni az életszínvonalukból, és többek között ezért szegényednek el, pizzát rendelnek, gyrost vesznek, mekiben esznek, vesznek Coca Colát, Chio Chipset, Milka csokit, cigit, piát, aztán még csodálkoznak, hogy nincs miből kifizetni a számlákat...

2013. febr. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#3 így van és mivel nem tartja a szegény ezért nem is egészséges és hamarabb hal meg.
2013. febr. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!