Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Van közületek olyan aki...

Van közületek olyan aki Olaszországban él? Azért kérdezem, mert marha kíváncsi vagyok, Olaszországban az emberek fogyasztanak szaloncukrot karácsonykor?

Figyelt kérdés
2011. dec. 11. 21:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Szaloncukor csak Magyarországon van,kűlföldön nincs.,
2011. dec. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nem, itt nincs szaloncukor...
2011. dec. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs, anno gimiben mi vittünk az olasz lektornak szaloncukrot, mert nem értette, hogy mi az a sok csomagolt bigyó a boltokban. :)
2011. dec. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az előttem szólók már megadták a választ. Hadd egészítsem ki annyival, hogy az olasz családok hagyományos karácsonyi édességként (a bejglivel egyenértékű süteményként) a PANETTONE-t és/vagy a PANDORO-t teszik az asztalra. Mindkettő kalács-forma és ahhoz hasonló tésztából is készül. A panettone Magyarországon is ismert: a vásárlók hamar megszerették. Nem véletlenül! Ha jó minőségű, a tésztája könnyű, finom és citrom-illatú; "klasszikus" formájában telis-tele kandírozott citrom- és narancshéjjal, mazsolával...mmmm.."megélnék rajta". Ma már mindenféle egyéb változatban is készül: csokoládéval, krémekkel töltve, bevonatolva, stb. stb. - de ezek (szerintem) poros nyomában sem járnak az eredetinek. A pandoro hasonló az előzőhöz, csak síma kalácstészta. Mindkettőnek saját "szurkolótábora" van; Karácsony környékén "komoly" tv-riportok taglalják, ki mit vásárol, mit szeret, és miből mennyi fogy.
2011. dec. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2011. dec. 12. 13:34
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szaloncukor csak Magyarországon van? Szerintem ezt meg kéne mondani a cseheknek, a szlovákoknak, románoknak, sőt, a franciáknak is, mert bizony szemtelenül árulják a boltban, sőt, meg is eszik :)
2011. dec. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!