Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen társadalmi réteget...

Milyen társadalmi réteget képviselnek azok az emberek, akik a Story4, vagy Story5 csatornát nézik, akár a reggeli időszaktól kezdődően?

Figyelt kérdés

Mindezen túl, milyen nézőpontok szerint, milyen tematikával válasszák ki, ennek a bizonyos célközönségnek szóló, műsor-összeállítást.


* Hosszabb véleményre (ami inkább újságírói szemszögből közelíti meg a kérdést, vagy esettanulmányozás felé hajlik) lenne szükségem.



2013. febr. 22. 12:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Egészen pontosan mihez kell ez a kérdés, és miért pont ez a két csatorna érdekel? Nem tartom specifikusnak egyiket sem, túlnyomó többségében sorozatok mennek rajtuk, néha jobb, néha kevésbé. Objektív válaszhoz kéne egy kis körítés, hogy pontosan mire is gondolsz, van-e konkrét műsor, ami érdekel a kérdés szempontjából, mert sokfélék vannak azokon a csatornákon...
2013. febr. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem van egy-két ötletem hozzá...


Legelőször is azt kellene tudni, hogy kik azok az emberek, akik ennyire ráérnek, főleg reggeli időszakban nézni a különböző tévécsatornákat és kik szeretik ezzel egyetemben a szappanoperákat és az egyéb jellegű sorozatokat. Valószínesíthetőnek tartom, hogy nők nézhetik, azon belül is a tehetősebbek, vagy olyanok, akik esetleg kisgyerekes anyák, vagy azok, akik csecsemővel vannak otthon,gyesen,vagy esetleg kényszerszabadság / munkanélküliség miatt tengődnek otthon. Esetleg az idősebb nők,nyugdíjasok,úgy kb. 60 év felettiek, akik szintén ráérhetnek nézni ezeket a tévé csatornákat. Egy egészen biztos,hogy ezek a csatornák,nem az aktív dolgozóknak és a szegényebb réteget magában foglaló embereknek készültek és nem is azok tartják őket életben. Azért még a nyugdíjasok is kétségesek ebben a kérdésben, hiszen nem is mindegyiknek, főleg nem falun, vagy községben nincs ilyen kábelcsatornájuk. A szegényebb nyugdíjas, vagy idősebb réteget, meg azért nem érdekelheti, mert azok irtóznak a gazdagoktól és főleg attól a "csillogástól-villogástól", kényelemtől, paradicsomi életviteltől, ami ezekben a műsorokban érződik és tükröződik. Ilyen műsorokat, csak olyanok képesek követni és végignézni, akik nem küszködnek anyagi nehézségekkel, esetleg kitartottak, és bőven ráérnek tévézni. Ugyanakkor arra is volt már példa az életemben,hogy besétáltam egy kávéra, egy XIII..-kerületi nívós irodaházba és az aulában található kis étterem- kávézó felett lévő plazma tévén, az ott körülötte éppen üldögélő üzletemberek, irodai alkalmazottak, cigarettával és kávéval a kezükben, elmélkedve és kidülledő szemekkel bámulták az említettek közül az egyik tévécsatornát.


Hogy milyen tematikával válasszák meg ezeket a műsorokat?

Nos erre az a válaszom, hogy akik ezeknél a tévécsatornáknál dolgoznak, vagy azok akik ezeket a műsorokat összeállítják, azok szintén nem szegények az egészen biztos. Olyannyira, hogy Magyarországon ők a janik a piacvezető cégek köreiben. Magyarán szólva ezek a cégek határozzák meg legnagyobb részben a hazai média és marketing ipar működését és ők tartják felügyeletük alatt is őket. Itt a tematika=trend=jólét éltetése és közvetítése függvényében válasszák ki a nekik legjobban tetsző és nekik az életben ötletet, tanácsot és inspirációt adó, műsorjaikat. Ez egy igen szűk, de nagyon tehetős rétegnek készül, amelyből már egyre több ilyen ember van Magyarországon.


Hogy miért?

Azért, mert a Magyar embereknek ebben az országban a hovatartozása, az igencsak megkérdőjeleződni látszik. Ugyanis lassan inkább ott tartunk és ott tart a dolog, hogy több külföldi-magyar lesz ebben az országban, mint magát igazi, honos magyarnak mondható és magát annak tekinthető ember. Hiszen az utóbbi szegényebb emberek, vagy inkább pontosítva középréteg képviselői kezdenek teljesen elszivárogni ebből az országból, az orvosoktól kezdve, az építőipari dolgozókon át, egészen a termelőkig, mindenki.


Remélem elég kielégítő válaszokkal szolgáltam :-)

2013. febr. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A Story4-en néha egész jó krimiket adnak, és mivel itthon vagyok Gyesen, sokat megy nálunk a tévé. Néha mesecsatornát nézünk, ha viszont én nézek valamit, akkor az gyakran a Story4. A kedvencem a Gyilkos sorok, amely reggel 7-kor van, és egy elég színvonalas és szórakoztató krimi. Amolyan retro, a CSI meg a többi mai szemét a nyomába sem érhet.

Nem rég minden este adták a Columbót, azt is néztük, klasszikus és remekmű. Délelőttönként Poirot is szokott lenni, annak már minden részét vagy háromszor láttam, de néha azért belenézünk. Régebben reggel 6-tól 7-ig adták a San Francisco utcáin-t, amely gyakorlatilag a Kojak folytatása, és egy szintén nagyon színvonalas és szórakoztató krimi, azokból az időkből, amikor még a minőség is cél volt a filmsorozatok gyártásakor. Kár, hogy már levették a műsorról, most valami idétlen vígjáték van helyette, amelyet nem nézünk.

Aztán adják még a Dallast, amelyből egyszer elég volt ugyan (amikor anno a '90-es években ment, néztem), de szintén beleillik a csatorna profiljába: a maga nemében klasszikusnak számító retro filmsorozat.

Meg aztán néha van Miss Marple, az is klasszikus, Agatha Christie könyvei alapján készült ugyebár, bár szerintem a színvonala messze elmarad a Poirot mögött.


A Story5 ezzel szemben a közép- és dél-amerikai telenovellák csatornája, ergo nem nézem. Tévéműsort viszont néha nézek, így tudom, mik mennek rajta. Hogy milyen társadalmi réteg nézi, arra vonatkozóan csak elképzeléseim vannak. Ha a Story4-et a 20. század-végén készült, színvonalas bűnügyi sorozatokat kedvelők csatornájaként identifikáljuk, akkor mondhatjuk, hogy a Story5 a romantikára és intrikára vágyók, kulturális színvonalra viszont nem vágyók csatornája. Mivel általában azok néznek egész nap, vagy a nap folyamán sokat tévét, akik gyesen vannak, munkanélküliek vagy nyugdíjasok, így a konklúzióm a következő:


A Story4-et a valamivel műveltebb, krimikedvelő anyukák, munkanélküliek és nyugdíjasok nézik (mivel Columbóhoz, Mrs. Fletcherhez és a többiekhez azért kétségkívül szükséges némi sütnivaló); a Story5-öt pedig azok az kevésbé művelt vagy alacsonyabb szinten iskolázott anyukák, munkanélküliek és nyugdíjasok, akik szeretnek guvadt szemekkel bámulni valami agybutító sületlenséget.

2013. febr. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

az előző előttinek üzenem,hogy elég korrektül körülírta a kérdésre a választ.a hazai médiát,trendet,kultúrát, divatot,kozmetikát,marketinget,promóciót és reklámot meghatározó cégek legnagyobbja pedig nem más,mint a sanoma zrt.A legnagyobb kereskedelmi tévék,rádiók és divatlapok is az ő kezükben vannak és a felügyeletük alá tartozik.ők adnak teret,indentitást,ötletet,inspirációt,tehát maga az egész hazai kultúra jelenlegi szájízét ebben az országban ők határozzák meg és ők irányítják.sajnos kezd egy kicsit afelé tendálni a dolog,mint amit az alábbi filmek linkjein találhatsz. Amennyiben ez bekövetkezne,hát akkor MAGYARORSZÁG eltűnik létezni teljesen egészében,az biztos.Lesz helyette eubitch, vagy celebcity, :-( vagy bármi elnevezés,de hogy itt már igazi vérbeli magyar embert és egykori magyar hagyományt nem fogtok találni,az egészen bizonyos.


[link]

[link]

[link]

[link]

2013. febr. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ja és a márkaimázst lefelejtettem. :-)
2013. febr. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Miért mi van vele?
2013. febr. 22. 14:10
 7/9 anonim ***** válasza:
ja semmi,maximum csak az,hogy abban is kitűnően remekelnek és élvonalban vannak,mármint az előző írásomban megemlített cég. :-) csak úgy lazán uralják e téren is a piacot.
2013. febr. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2013. márc. 6. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nekem félig meddig egy kérdésem lenne, mi értelme van a kb 3 éve állandóan ismételt angol sorozatoknak? Láttam szinte mindet, tetszettek is, de évek óta folyamatosan ismételni, hát, ezért utálom ezt a csatornát.
2013. máj. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!