Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Segítség nyújtás az utcán?

Segítség nyújtás az utcán?

Figyelt kérdés
Tegyük fel hogy valaki az utcán egyszer csak összeesik valami miatt. Rondasága miatt hívnátok e mentőt vagy segítenétek e rajta vagy nem? Fiatalok és idősebb korosztály válaszait is várom.

2013. febr. 22. 19:22
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
52%
én mindenképpen hivnék segitséget. kivéve, ha cigány. mert akkor még bele is rugnék :)
2013. febr. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Annyira közönyösek az emberek!

Én voltam pánikbeteg és sokszor attól féltem, ha valahol rosszul lennék, talán ott hagynának az utcán.Az ismerősöm erre azt mondta, biztos segítene valaki, hisz látnák, hogy ápolt, jól szituált vagyok.Még jó, gondoltam magamban...és ha egyszerűbb külsőm lenne,ott hagynának megdögleni?

(Egyszerűség alatt nem azt értem, hogy szakad rólam a ruha és muslincák köröznek a szám körül, olyanhoz én is félnék odamenni felsegíteni).

De aki csak egyszerűen nem szép, vagy idős, vagy csak szegényesen öltözött, azt észre sem kell venni?Attól még lehet, hogy valaki őt is nagyon várja haza!

2013. febr. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Nem annyira a csúnyaság az érdekes itt, hanem az ápoltság és a származás.
2013. febr. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Mi köze ehhez az ember kinézetéhez? Nem értem...


Sajnos már többször is volt "szerencsém" ilyen szituációhoz. Egyik nyáron egy tizenéves lány kapott epilepsziás rohamot a város egyik legforgalmasabb (2x2 sáv)autóútja mellett (gyalogosforgalom nem nagyon van arra, mert egy felüljáróhoz vezető úton történt). Nem tudom, hogy hány autó ment el mellette, mire mi odaértünk. Bár eléggé feltűnő rózsaszín felsőben volt, de szalagkorlát volt az úttest és a járda között. Nekem is a az anyósülésen ülő barátnőm szólt, hogy valaki fekszik a járdán. Gyorsan hívtuk a mentőket, mert eszméletlen volt. Csak egy autó állt meg még utánunk, aki megkérdezte, hogy tud-e valamit segíteni. Illetve időközben egy rendőrautó is odaért, mert feltűnt nekik, hogy szabálytalan helyen állunk (vészvillogót használva). Időközben magához tért a lány és a mentők is megérkeztek. Kb. 5-6 perc volt még odaértek, de nekünk egy örökkévalóságnak tűnt. Gyorsan megvizsgálták és hordágyra tették. Segítettem átemelni a hordágyat a korlát felett, aztán gyorsan el is viharoztak. Persze előtte a mentősök is és a rendőrök is megköszönték, hogy megálltunk.


A második eset télen történt. Haverokkal tartottunk hazafelé a sörözésből, amikor megláttuk, hogy egy eszméletlen férfi fekszik kabát nélkül pulóverban a járdán. Persze a mínuszok röpködtek. Megnéztük, még élt, úgyhogy ebben az esetben is hívtuk a mentőket. Persze ők először nem nagyon akartak jönni, úgyhogy hívtuk a rendőröket. Szerencsére egy percre volt a városi kapitányság, így nagyon hamar odaértek. Próbálták felébreszteni a férfit, de nem jártak sikerrel, így ők is hívták a mentőket. Ekkor már kijöttek.


Nem tartoznak a kellemes emlékeim közé ezek az esetek, de biztos legközelebb is segítenék, függetlenül attól, hogy milyen a kinézete.

2013. febr. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Megkérhetnélek e titeket hogy oda írnátok az életkort, a válaszadásnál, kíváncsi lennék rá hogy melyik korosztályból érkezik a válasz.
2013. febr. 22. 20:03
 16/23 anonim ***** válasza:
14. 19:56 vagyok. 29/F
2013. febr. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Aki direkt nem hívna a csúnyához mentőt, az kötve hiszem hogy máshoz igen, inkább elfordul bármi baj történni, nehogy övé legyen a felelősség. Természetesen segítenék, ebben a kérdésben aztán abszolút nem számít a kinézet.

18/L

2013. febr. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Édesanyám a csövesre is ráhívja a mentőt vagy a rendőrséget, ha szükségét érzi. Én is ezt tanultam tőle, bár, lehet, hogy nem mennék közel hozzá...


26/N

2013. febr. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Volt már, hogy bolond palihoz hívtam ki a mentőt (utólag kiderült, hogy csak részeg volt), elesett a betonon, és szétnyílt a feje. Hozzáérni nem mertem viszont, mert láttam rajta, hogy nem tiszta, és féltem, hogy bánt vagy ilyesmi.


Nyáron egy betonon fekvő lányhoz hívtuk ki a mentőket, akin cipő sem volt, és mivel hason feküdt, így fingom nincs hogy nézett ki.


Szóval nálam ez a legutolsó dolog, amit nézek ilyenkor, hogy az illető hogy néz ki. 22/L

2013. febr. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Most ősszel apukám vitt vhova kocsival szombat reggel és akkor láttuk, hogy egy eléggé forgalmas út melletti járdán, ott fekszik egy fiatal srác, félig lelógott az útra. Elég sokan elmehettek mellette, mi azért megálltunk. Hívtuk a mentőket is, és közben nagyon sok autó elhaladt mellettünk, egyetlen egy állt még meg, egy fiatal nő, hogy mit tud segíteni. Az emberekből hihetetlen módon kihalt a segítőkészség és a tolerancia, de ugyanezek az emberek verik az asztalt, ha nem ér ki hozzájuk időben a mentő, vagy ha rajtuk felejtenek el segíteni az utcán. Nem néztem meg a srác arcát, illetőleg csak annyira, hogy lássam, nem sápadt e, magánál van stb. Hogy csúnya e vagy sem - hát elég érdekes lett volna, ha azt néztem volna meg először. Képzeljük el mi lenne, ha az orvosok is csak a szép embereket gyógyítanák meg...
2013. febr. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!