Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Segítség nyújtás az utcán?

Segítség nyújtás az utcán?

Figyelt kérdés
Tegyük fel hogy valaki az utcán egyszer csak összeesik valami miatt. Rondasága miatt hívnátok e mentőt vagy segítenétek e rajta vagy nem? Fiatalok és idősebb korosztály válaszait is várom.

2013. febr. 22. 19:22
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Természetesen azonnal segítséget nyújtanék. Ha úgy ítélem, hogy magam is tudok segíteni (pl. elesik), segítek magam, ha nem (pl. ájult), mentőt hívok. A külső megjelenés nem értem, hogy jön ide.
2013. márc. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

21. vagyok megint. Ez lemaradt: 26/N


Még az ápoltság sem számít, ha hajléktalan, akkor is segítek. Ha valamilyen oknál fogva nem merek magam hozzányúlni, akkor mentőt hívok. (Ilyenre már volt is példa, egy vértócsában feküdt egy hajléktalan férfi a Blahánál, mindenki elment mellette...)

Számos betegség okoz a részegséghez hasonló tüneteket (szédülés, támolygás, összefüggéstelen beszéd, elesés, ájulás), így az sem kifogás, ha valaki azért nem segít, mert az illető biztos részeg. Cukorbetegség, epilepszia, és azt hiszem, hogy a pánikbetegség is okozhat hasonló tüneteket.

2013. márc. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

volt egy eset,hogy egy jól öltözött nő ült a földön, mellette a táskája

mindenki elment mellette, mi a barátommal odamentünk, megkérdeztük, rosszul van-e, segíthetünk-e?

de mondta, köszöni, nem, ekkor már láttuk, csak felöntött a garatra

én nem tudnék otthagyni senkit, de tény,hogy a koszos,bödüs csöveseket nem fognám meg szerintem

azokhoz rögtön mentőt hívnék

én epilepsziás vagyok, és eddig még rajtam is segítettek rögtön, mentőt hívtak,amikor rosszul lettem

2013. márc. 27. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!