Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egy általános iskolából...

Egy általános iskolából ballagó gyereknek mennyi pénzt szokás adni a mai világban?

Figyelt kérdés
2013. febr. 23. 09:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem 5-20 ezret SZOKÁS, de nem tartom helyesnek.

Inkább tárgyi ajándékra szavaznék: mobil, fényképezőgép, valamilyen felnőttes ruhadarab vagy táska, bicaj... Akár a csaladtagok részéről összedobva az összeget.

2013. febr. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%
2 éve általánosból ballagott egyik rokonunk. Ők megmondták, hogy pénzt gyűjtenek, mert épp akkor volt egy nagyon házfelújítás és a gyerek külön szobába fog költözni. Parkettázás, festés, bútorozás amire gyűjtöttek. Mi annyit adtunk, amennyit nélkülözni tudtunk, 5ezer ft-ot. Volt, aki többet szánt erre. Szóval attól függ, hogy mennyit gondolsz és főleg mennyit tudsz adni.
2013. febr. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
90%
Én 4 éve 5 ezer forintot kaptam, mégsem éreztem magam rosszul emiatt :)
2013. febr. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
57%
Ez sok mindentől függ. Pl. mekkora összejövetel lesz utána. Annyit legalább illik adni, amennyibe a családnak kerül.
2013. febr. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
3%
én most fogok ballagni, és úgy gondolom, hogy ha nincs olyan sok pénze az illetőnek akkor az 5000ft is elég, de ha tényleg majdnem minden évben mennek külföldre nyaralni meg ilyenek akkor azért elvárom, hogy legalább 10000ft-ot kapjak.
2013. febr. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
86%
Unokahúgom tavaly ballagott általánosból. Nem tudom, ki mennyi pénzt adott neki, én semennyit. Kapott egy gyönyörű csokrot, egy pár kristály fülbevalót, egy holland tulipánhagymát, amit Amszterdamból hoztam, mert tudom, hogy a tulipán a kedvence, illetve egy plüss cicát, amit a repülőn vettem neki. Ha külföldön járok, mindig hozok neki valamit, a plüsst Prága felett vettem a repülőn a levegőben, ez ezért különleges. :)
2013. febr. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
65%

5ös vákaszoló, elvárja a 10ezer ftot..


Tudod, vannak gondok a hozzáállásoddal. Nem minden a pénzről szól, de ha mégis kapsz pénzt, akkor légy hálás érte, ne pedig elvárd. Csak és kizárólag magadat segítenéd, ha így állnál a dolgokhoz.


Én spec semennyit nem kaptam, mert egyetértett a család abban, hogy az általános iskola elvégzését nem kell pénzzel jutalmazni. Kaptam sok szép csokrot, volt családi vacsora utána, ennyi.


Mindenki hogy utálja, hogy a pénz kerül forog az életünk, az esküvők, a karácsony, stb.. pedig mindenki generálja, aki pénzt ad és vár el ilyen alkalmakkor.


Szóval kérdező, szerintem ne pénzt adj, hanem annak értékében valami ajándékot. Max 5. ezer ft értékben, de persze attól is függ, ki neked a gyerek, és mennyi pénzetek van.

2013. febr. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
59%

Általános iskola elvégzéséért ajándék, pénz?

Semennyit sem adnék, sem másnak sem a saját gyerekemnek. Alapkövetelmény. Nem is értem miért alakult ez így ki. Szerintem esetleg az érettségi után, vagy főiskola, egyetem után fog kapni egy vacsorát stb. de még az érettségit is meggondolnám, nem azért mert sajnálom, hanem mert az a normális ha befejezi a tanulmányait, önmagáért nem pedig egy ajándékért.

2013. febr. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
64%

én két éve ballagtam és mindenkitől egy 10-est kaptam.

egyébként én is úgy gondolom, hogy nagyjából a családnak annyit kéne visszakapni amennyibe a megrendezés került, vagy közösen venni valami ajándékot

2013. febr. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem itt nem az a lényeg, hogy azért kapja az ajándékot, hogy elvégezte az iskolát, hanem feltehetőleg megvendégelik a rokonokat, és ez bizony pénzbe kerül, amit illik viszonozni. Ha egy kisbaba keresztelőjére mész, oda sem azért viszel ajándékot, mert milyen nagy teljesítmény, hanem a vendégségre.
2013. febr. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!