Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit gondoltok egy házasságról?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok egy házasságról? Valóban jó ez a gyereknek?

Figyelt kérdés
Adva egy nő és egy férfi akik között soha nem volt nagy szerelem, inkább csak barátság. Hasonló az érdeklődési kör, világnézet, értékrend. Anyagilag is mindkettő átlag felett él. Egyiknek sem jöttek össze a kapcsolatai, így úgy döntöttek, hogy összeházasodnak, gyereket vállalnak (mert már benne vannak az időben). Azóta is jól működik az egyesség, szépen élnek, tényleg normálisan nevelik a gyerekeket. De mindkettő félre jár, a gyerekek otthon nem látnak gyengédséget. Igaz hangos szót sem hallanak. Ez valóban elég egy boldog, kiegyensúlyozott gyerek felnevelésére? Nem rossz példa ez? Nem a megalkuvást tanítják? Illetve, hogy szeretőt tartani "normális"?

2013. febr. 12. 11:42
 1/7 anonim ***** válasza:
A szülő nem is gondolná, de egy idő után megérzi ezt a gyerek úgyis. csak mivel érdeke, hogy jó módban legyen továbbra is, szemet huny fölötte, ha ez jó a szüleinek úgy van vele, akkor hagyja. Neki meg nem esik így baja. De amúgy nem fog jó irányba menni ő sem ez tuti ha odanő.
2013. febr. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én ilyen közegben nőttem fel. A húgom talált ki erre az állapotra egy nevet: fagyos otthon. A legnagyobb probléma az volt, hogy nem tudtuk, hogyan kell egy kapcsolatban viselkedni. Azt tanultuk, hogy a kapcsolat annyit jelent, hogy néha beszélgetnek az emberek. Kiskorunkban még láttunk néha puszit, simogatást közöttük de idővel belefáradtak a színészkedésbe. Közönyösek voltak egymással.

Azt pedig senkinek nem kívánom, hogy a szerető dologra rájöjjön. Összetöri az ember házasságról alkotott képét.

A "miattatok voltam boldogtalan" mondta, pedig előbb-utóbb kicsúszik egy fásult ember száján.

2013. febr. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem meg bőven elég. Én is így nőttem fel. Igaz sokáig nem tudtam, hogy van külön életük, eléggé zokon esett. Mindig azt láttam hogy szépen élünk, sokan irigyelnek, meg van mindenünk. 16 körül voltam mikor apukám lebukott tesóm előtt. Akkor leültettek és elmondták. Pár hétig duzzogtunk, hogy hazugságban nőttünk fel, majd egyik barátnőm ordítozott velem egy sort, hogy milyen hülye vagyok, ő mindennap arra megy haza, hogy az apja fekszik a tv előtt, ugráltatja, cselédnek nézi az anyját. Elgondolkodtam rajta, és rájöttem, hogy tényleg nagyon jó gyerekkorunk volt, nagyszerű szüleim vannak. Ha nem is volt szerelem közöttük, de tisztelet és szeretet igen!

Én szerelemből mentem férjhez. Sajnálom, hogy a szüleim életéből ez kimaradt. De attól még szépen éltek, élnek. A mai napig együtt vannak, már idősebbek, nincsenek harmadikok sem. Mindent megadtak nekünk. Nem csak anyagilag. Semmi károm nem lett belőle.

2013. febr. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem a gyerek előtt kell a szeretővel foglalatoskodni és akkor nincs is semmi probléma. A legtöbb gyerek amúgy sem lát otthon túl sok gyengédsége, de balhét annál többet. Ameddig ezt kulturált keretek között tudjátok tartani addig nincs probléma. A gyerek úgy is azt szeretné hogy a szülei együtt legyenek, így vagy úgy.
2013. febr. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen pont ezt mondom utolsó, hogy ezt csak hiszik a szülők. Ezt csak hiszik, de nem így van. A gyerek csak fiatal, de nem hülye
2013. febr. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Örültem volna,hogy ilyen közegben nőttem volna föl.6 éves voltam mikor rajtakaptam apámat a szeretőjével,egészen a válásig hatalmas veszekedések voltak itthon(amiket apám generált),majd lelépett és itt hagyott minket.

Apám genny természete a fél gyerekkoromat végigkísérte.

Szóval szerintem a ti családotok még mindig jobban jár ezzel amíg a szerető témát nem teregetitek ki előttük.Ha harmonikus egyébként a légkör ez miért lenne probléma?

2013. febr. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintetek a nagy szerelmek év után nem ugyanígy végződnek? Ne legyünk már naivak előbb-utóbb az emberek nagy része kikacsint a házasságból, aztán ahogy itt írta vki, szépen elmúlik ez az időszak is. Ha szépen együtt tudtok élni, tiszteletben,szeretetben, akkor ti nagyon szerencsések vagytok. A nagy szerelemben kötött házasságoknak is csak igen apró hányada marad gyengéd, és ha a házaspár nem toleráns egymás iránt, csak az ordítozás marad...volt benne részem, alig tudtam kiszabadulni belőle, és egy normális, nyugodt kapcsolatra vágytam, ahol nincs ordítozás.

A gyerekek pedig semmi másra nem vágynak, mint biztonságot adó családra, és az igazán nagy kárt azzal tudjuk okozni nekik, ha ezt megszüntetjük. Az elvált szülők gyermekeinek sokkal könnyebben siklik ki az életük, sok esetben elindul a harc értük. Kamasz korukban pedig azon sakkoznak köztetek, hogy ki enged meg többet, az a jobb fej. Szóval maradjatok csak együtt, mert a következő kapcsolatban is jó eséllyel pár év múlva ugyanitt köttök ki, csak ráment a gyermekeitek biztonsága és jövője.

2013. febr. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!