Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindenhol szokás a gyereknek...

Mindenhol szokás a gyereknek ajándékot adni a szülőknek házassági évfordulóra? Mi köze ehhez a gyereknek? Ez csak a szülők "ünnepe" szerintem!

Figyelt kérdés
2013. jan. 22. 18:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
én még soha sem adtam szüleimnek, de ők se várják el, nem is hangoztatják, max ha kérdezem, hogy hol voltak, akkor mondják, hogy étteremben megünnepelni az X-ik házassági évfordulót, én gratulálok és ennyi
2013. jan. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem nem kell. Én sem szoktam. De majd tervezem meglepni őket a következő kerek évfordulón. 30. 40. vagy 50.-re szerintem nem árt valami meglepetés. A többire nem kell.
2013. jan. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%

A gyerekeknek semmi közük a szüleik házassági évfordulójához.

Ilyenkor a szülők ajándékozzák meg egymást.

2013. jan. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%
Mi nem szoktunk minden évben, de a 30. évfordulójukra titokban sütöttünk nekik egy tortát a nővéremmel, amíg boltban voltak.
2013. jan. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%
Mi sem adtunk soha ajándékot a szüleinknek a testvéremmel házassági évfordulójuk alkalmából. Nálunk nem volt divat. Ellenben a férjeméknél például igen, amit én is furcsálltam mindig is, de hát ez van. Ahány ház...
2013. jan. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk sem volt ez soha divat.
2013. jan. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%
Én még soha nem adtam nekik semmit, pontosan nem is tudom mikor van nekik, a napot mindig elfelejtem, csak a hónapot, és hogy annak az elején, valamikor. Persze majd ha aranylakodalom, meg ezek lesznek, és esetleg ők szerveznek valami bulit, ott lesz ajándékozás, de amúgy ehhez semmi köze egy gyereknek. Ők sem adtak még nekünk ajándékot sose, pedig 3 éve házas vagyok. Kb. annyira nincs közük ehhez nekik, mint fordítva.
2013. jan. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
74%
Én kb. 20 éves koromig nem is tudtam, hogy mikor esküdtek, aztán valahova kellett és megjegyeztem, de sose tartották, így ajándékot se kaptak tőlem és a testvérimtől. A nagyszüleim is csak az 50 és a 60 éveset tartották meg, akkor volt ebéd és kaptak virágot.
2013. jan. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk a családban ez mindig ilyen "édes kettes" nap volt. Elmentek vacsorázni, vagy otthon romantikáztak anyuék kettesben úgy, hogy ez nekünk fel sem tűnt. Egy film, finom vacsora, egy üveg bor... Ez kettejük ünnepe, sosem volt szokás, hogy a gyerekek meglepjék őket valamivel.

A 25. házassági évfordulójukon volt egy nagyobb családi meglepetésvacsora, bár pár nap késéssel emlékeim szerint. :)

2013. jan. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
80%
Én se adtam a szüleimnek... soha nem is tudtam mikor házasodtak össze, csak az évet. Mindig veszekedtek, ők maguk sem tartották soha az évfordulójukat :(
2013. jan. 23. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!