Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit csináljak, senki sem...

Mit csináljak, senki sem fogad el, és senki sem szeret?

Figyelt kérdés

Én ezt érzem.. úgy viselkedem ahogy jön aztán megkapom, hogy idegesítő vagyok... Csak arra van szükségem, hogy szeressenek és törődjenek velem, ehelyett mindig kapom a támadásokat, hogy ilyen meg ilyen vagyok, ami idegesítő. Így már nem tudom miylen legyek, mert ha egy képre akarok hasonlítani, akkor meg az a baj, hogy nem vagyok önmagam. Folyton önmagam keresésével vagyok elfoglalva, meg a pszichológiával, de közben teljesen el vagyok veszve, azt érzem senki nem ért meg, és nem vagyok emberek közé való..

15L


2013. febr. 23. 17:18
 1/6 anonim válasza:
Pont így éreztem magam 15 évesen! ÉS nem a jó irányt választottam sajnos. Szóval most az ellenkezőjét fogom javasolni neked! Ha idegesítőnek tartanak, tudd meh, hogy miért. Ha Te magad is megérted, miért tartanak annak, akkor próblj rajta változtatni. Viszont ne akarj másoknak megfelelni semmiképpen se! Legyél Te magad. Képre meg ne akarj hasonlítani, mert úgyse fog menni, és igazuk van, nem vagy önmagad. Tarsd meg azokat a barátokat, akik úgy szeretnek a hülyeségeiddel együtt, ahogy vagy és szard le a többi embert magasról. Igenis emberek közé való vagy, élvezd a fiatalságodat! :)
2013. febr. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Egyszer ezt írta itt valaki elmentettem, mert fontos megállapításnak éreztem magamra nézve is.: "Itt az a baj, hogy nagyon MEG AKARSZ FELELNI az embereknek, míg nem kéne ezen igyekezned. Így tudnád önmagadat adni. Fogadd el saját magadat, úgy, ahogy vagy. Aki szeret, az így is szeret, aki meg nem, azzal nem érdemes törődni, hogy mit hisz v mit mond...
2013. febr. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy nekem kell elfogadnom és szeretnem magam. Volt, hogy sikerült, hetekig boldog voltam, aztán mindig beleesek abba hogy megkérdőjelezem magam, és akkor megint beleesekebbe a gödörbe. Van, hogy én vagyok a megmagabiztosabb ember, és van ilyen is, nagyon szeszélyes és befelé forduló vagyok, uyganakkor nagoyn igénylem a társaságot és az embereket, sokmindent hamar feladok és újrakezdek, de most úgy érzem, hogy nincs erre erőm.. ha már elfogadtam magam, akkor tényleg önmagam vagyok és nem érdekel senki véleménye, de nem értem miért kell ennek is hullámzania...

Igen, mindig, folyamatosan éjjel-nappal azon vagyok, hogy megértem magam, ki mit gondol és miért de vannak olyan tulajdonságaim, amik ha idegesítik az embert akkor csak az embert tudom okolni, hogy nem normális, akkor miért foglalkozik velem vagy vesz komolyan, ha már a legeredetibb dolgaimat se tudja elfogadni? Most azt érzem, hogy akármilyen vagyok mindig meg kell felelnem.. az a fajta vagyok aki lázad a nyílt önmegjátszás ellen, meg a társadalmi elvárások ellen, és őszinte vagyok, és ezt tartom egyedinek magamban, meg nagyon különlegesnek atrtom magam, akit senki sem ért meg, de most nagyon erőtlen vagyok,.

2013. febr. 23. 17:35
 4/6 anonim válasza:

Csak azokra az emberekre koncentrálj, akik szeretnek és elfogadnak így is, ennek a tulajdonságodnak az ellenére is, biztos vannak ilyenek is, hiszen Presser Gábornak is van egy dala, hogy nem szerethet mindenki. Vagy ha ez nem megy, akkor változz meg, ha tudsz, vagy mondogasd ezt magadban:

Értékes és fontos ember vagyok.

Életem alapvetö építököve a világmindenségnek. Pótolhatatlan vagyok.

Életemnek értelme van.

Magabiztosan haladok elöre utamon.

Azt az életet teremtem meg, amire vágyom.

Becsülöm és szeretem magam. Örülök, hogy az vagyok, aki vagyok. Tudom, kivételes, egyedi személyiséggel rendelkezem.

Nincs, nem is volt és nem is lesz senki a Föld kerekén, aki ugyanolyan lenne, mint én.

Lelkesült izgalommal gondolok képességeimre, és lehetöségeimre.

Becsülöm és szeretem magam.

Ismerem képességeimet és jó tulajdonságaimat.

Használom öket.

Segítségükkel szeretetet adó és kapó, boldog, eredményes ember vagyok.

Becsülöm és szeretem magam.

Ismerem gyengeségeimet, hibáimat is. Ök is hozzám tartoznak. Szeretettel elfogadom öket. Hibát elkövetni emberi dolog. Megbocsátok magamnak.

Tudom, képes vagyok napról-napra egyre jobbá válni.

Napról napra, minden szempontból, egyre jobbá és jobbá válok.

Szeretem magamat és az emberek is szeretnek engem. Szeretetre méltó vagyok.

Türelmes, megértö, és együttérzö.

Tudom, ha másnak segítek, azzal magamnak is segítek.

Tudatában vagyok annak, hogy bensömben, mélyen, legbelül egy tiszta szeretetforrás él.

Ez az én belsö, igazi, hiteles eröm.

Az erö, amely irányít, gyógyít, ha kell, vigasztal, felemel és helyes útra terel.

Igen. Ez az én igazi, hiteles, mindenre képes, belsö eröm.

2013. febr. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem fogadják be, aki más, mint a többiek. Ezt a kérdést tehát két irányból kell szemlélni: milyen vagy te, és milyenek a többiek? Ki a jó, és kivel van a baj?

A legtöbb esetben a "többiekkel". Ha azért nem fogadnak be, mert nem jársz minden hétvégén bulizni, nem szeretsz berúgni, nem szereted az Alkonyatot és nem szexeltél még, aggodalomra semmi ok, mert velük van a baj, nem veled. Persze attól még kellemetlen, hogy nem fogadnak be, de vigasztaljon az a tudat, hogy pozitív irányba lógsz ki a sorból, és semmiképp se süllyedj le a szintjükre.

Ha azért nem fogadnak be, mert - ne haragudj, általános példákat fogok írni és nem bántásnak szánom - kéthetente tisztálkodsz, köpködsz és lopsz, akkor viszont fel kell ismerned, hogy melyek azok az egyértelműen negatív tulajdonságaik, amelyek miatt a társadalom egésze nem fogad be, és amelyeken szükséges változtatnod.

Elsősorban és mindenek előtt meg kell találnod a különbségeket, hogy melyek azok a dolgok, amelyekben különbözöl a többiekből. Utána ítéld meg, hogy ezek jók vagy rosszak-e, és ha az utóbbi, akkor változtass rajtuk.

2013. febr. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
vannak barátaim velük nagyon jóban vagyok és az osztály többsége kedvel de úgy érzem hogy nem érdemlem meg a szeretetüket, mert nincs miért és hogy csak hazudnak azzal hogy megjátsszák hogy szeretnek
2013. febr. 25. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!