Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tippek a külföldi élet "elvise...

Tippek a külföldi élet "elviseléséhez"?

Figyelt kérdés
külföldön vagyok párommal kb egy éve. sajna a nyelv még csak alapszinten megy (nem tanultam sohasem csak mióta kijöttünk, akkor is csak egyedül). én tipikus pörgős nő vagyok, aki mindig is egyszerre több dolgot csinált (munka, iskola tanulás, háztartásvezetés, sport, programok, család, összejövetelek). most meg külföldön még semmi.. párom dolgozik, elég jól keres, jól megvagyunk anyagilag. én sajna még nem találtam az alapszintű nyelvtudás miatt, pedig sokat tanulok de nekem nehezen megy. már van azért egy-két ismerős akikkel nagyritkán összejárunk (magyarok természetesen). de mivel családcentrikus vagyok és a család is igen nagy, így nehéz nélkülük.. kb 4-5 haovnta találkozunk mert messzire lakunk. és itt nem tudok semmit sem csinálni. kerestem már klubbokat aerobikot ilyeneket de nem igazán tudtam barátkozni, meg sokba is kerül így abbahagytam. szomszédokkal próbálkoztam beszélgetni de nem túl kedvesek. ha elmegyünk vásárolni mindeki és minden idegen. nem úgy mint otthon, sok ismerős, beszélgetés, stb. otthon is elvoltunk anyagilag, csak épp félrerakni nem tudtunk.. itt lehet. de ilyen áron? tudom hogy nem jól gondolkodok hiszen itt jó a megélhetés, de nem vagyok boldog egyáltalán.. mit tegyek hogy másképp lássam a dolgokat? vagy ne legyek ennyire boldogtalan? vagy hogyan gyorsíthatnám meg a nyelvtudásmat hogy legalább barátokat találjak itt? tanfolyam nem jó, drága. valaki hasonló cipőben? egyébként párommal jól megvagyunk, csak sokat dolgozik keveset találkozunk. van egy kutyám, vele sokat sétálok, de nem túl jó beszélgetőtárs :) nehéz külföldön hiába van az embernek egy kicsivel több pénze :(
2013. febr. 25. 12:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

1 év alatt rengeteget lehetett volna már fejlődni a nyelvben, csak tanulni kell – erre az egyre nem lehet sajnálni a pénzt. De ha tévét nézel, könyveket olvasol, nyelvkönyveket bújsz, akkor is lehet fejlődni. A szavaidból azt veszem ki, hogy időd lenne, tehát tényleg csak az elhatározás szükséges.

Amúgy meg rengeteg olyan klub van, ahol ingyen összejárnak az emberek beszélgetni (language clubs, expatriate events, stb…). Én is egyedül mentem ki Németországba, és ilyen eseményekre jártam, és mindenki nagyon nyitott volt, hisz a többiek is ugyanebben a helyzetben volt, mint én. De rákereshetsz, hogy vannak-e magyarok a városodban is.

2013. febr. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 bumbi02 ***** válasza:
100%

Sokszor le kell mondani dolgokról, azért hogy előrébb léphess. Magam is otthon meg tudnék élni, de épp 0-ra jönnék ki hónap végén, idekint tudok előrébb lépni. Én teljesen egyedül jöttem ki, erre aztán ráment a kapcsolatom is, de sajnos a karrierépítést 19 évesen kell elkezdeni, nem 40 évesen..

Vedd úgy az egészet mint egy befektetést. Most lemondasz pár évig az eddigi életedről, cserébe később biztos anyagi háttered lesz... Inkább megfeszítek most 3-4 évet, és keveset bulizok, szórakozok, minthogy otthon 20 évig hónapról hónapra éljek, cél nélkül, de közbe bulizzak is..

2013. febr. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 TappancsMancs ***** válasza:
Az eddigi tippek szerintem is jók + a nyelvre gyúrjál rá. Beszélj pár szót mindenkivel akivel tudsz, eladók stb. Tapasztald ki a várost és társalgási/barátkozási különbségeket. + nyelvtanulási trükkökre keress rá, van sok. Ha beülsz egyedül egy kávéra is valahol ott is pár szót válts a kiszolgálóval ... olvass újságot, nézz tévét is, hallgasd mások beszédét. Ha a nyelv tutijól megy akkor már csak a kapcsolatok maradnak és ha nyitott és pörgős vagy azzal sem lesz gond.
2013. márc. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!