Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerinted lenne értelme egy...

Szerinted lenne értelme egy ilyen mozgalmat létrehozni?

Figyelt kérdés
Egy olyan mozgalomra gondoltam, ami egyben egyfajta védő-hálóként is működik. Egybegyűjtené azon kevés embereket, akik még "normálisak maradtak" ebben a mai világban. Olyanokat akiknek még számítanak a klasszikus értékek és kapcsolatok: őszinte barátságokat szeretnének (nem haverokat, és ivócimborákat), akik hűséges biztonságos párkapcsolatot szeretnének, akik szeretnék értelmesen eltölteni az idejüket, közösségben (mondjuk a TV és lövöldözős játékok helyett). Akiknek fontos az őszinteség, jóság, kedvesség, törődés, segítőkészség, szeretet. Magas az érzelmi intelligenciájuk. Opcionálisan szívesen beszélgetnek olyan dolgokról, mint Isten, egészséges életmód, stb. Szóval, jó embereket gyűjtenénk össze. Vélemény?

2013. febr. 28. 10:35
 1/7 hollófernyiges ***** válasza:
0%
A helyi gyülekezetben vagy melegklubban próbálkozzál :)
2013. febr. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A helyi gyülekezetekkel több probléma is van. Egyrészt van akinek a hitélet nem fontos, azokkal mi lesz? Kettő, gyakori érv hogy az ilyen helyeken pont nem ezek az értékek jelennek meg. És tényleg. (politizáló vezetők, szexuális botrányok, stb.)

A melegklubokkal nem tudom mi a helyzet, mesélj. :)

2013. febr. 28. 10:46
 3/7 anonim ***** válasza:

Volt ilyen, SS-nek nevezték. xD


Egyébként nem rossz ötlet, de pl. ki csatlakozhatna. Pl. ahogy az első írta: ha valaki ateista már nem lehet értelmes, jó ember? (csak mert nem hisz Istenben)

Vagy egy meleg csak mert nem a klasszikus kapcsolatban él, már nem hihet Istenben vagy nem lehet őszinte?

stb.


Mindenesetre, ha van ilyen álmod, akkor vágj bele. Esetleg hozz létre blogot, írj a gondolataidról, úgy szerzel olvasókat és később akár többször összejöhettek dumálni, megvitatni ezeket és már meg is van a klubb.


Ez az internet egyetlen előnye, megtalálhatod azokat az embereket, akikkel szívesen lennél jóban csak több száz kilométerre élnek. Használd ki. :)

2013. febr. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Na és ki dönti el, hogy ki a jó ember és ki nem?

Te?

2013. febr. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
utolsó: Fentebb igyekeztem rá példákat hozni. Szerintem vannak olyan egyetemes pozitív értékek, amiket bárki fel tudna sorolni, ha igazán őszintén végiggondolja a dolgot. Ha valakire ezek igazak, vagy szeretne ilyen lenni, akkor annak ott a helye. Aki meg nem hordozza ezeket az értékeket, akkor az gondolom nem is akarna csatlakozni egy ilyen közösséghez ami ezekre épít. Szerintem. Szóval a kérdés egyszerűen megoldódik magától.
2013. febr. 28. 11:05
 6/7 anonim ***** válasza:

Én tagja vagyok egy ilyen mozgalomnak, amely (viccet félretéve) valóban a helyi gyülekezet. Számos kulturális program is van, amelyek mind más korosztályt vagy csoportot céloznak meg. Vannak bulik, kirándulások és más szabadidős programok is, azzal a céllal, hogy a fiataloknak megfelelő, a klasszikus értékeket szem előtt tartó alternatívát biztosítsanak a berúgós, fűvel-fával összefekvős "bulik" és a tévébámulás helyett. A programok nem csak a gyülekezeti tagok számára nyitottak, hanem mindenkinek, olyannyira, hogy gyakran nagyobb számban jelennek meg nem egyháztagok, mint egyháztagok.

A felnőtteknek van mindenféle kulturális program, továbbá családi programok, gyerekprogramok, kézműves foglalkozások, stb., hogy mindenki megtalálja az érdeklődési körének megfelelőt.

Vannak továbbá jótékonysági programok is, természeti katasztrófa esetén is mindig egy csomó ember megy homokzsákot pakolni, hideg kaját vinni, stb. Néha elmegyünk idősekhez takarítani, és más szolgálatokat végzünk.

Egy szó, mint száz, hasonlóképpen működnek a dolgok, mint az általad elképzelt mozgalomban. Ismét kihangsúlyozom, hogy bár ezek a programok egyházi szervezésűek, mindenki számára nyitottak, és csak annyiban szólnak a hitről, hogy pl. az emberek erkölcsösen viselkednek, nem káromkodnak, fontosak nekik a klasszikus értékek, a téma nem a valóságshow-k meg a piálás, stb.

Szóval jó ötlet a mozgalmad, olyannyira jó, hogy voltaképpen már létezik is. :)

2013. febr. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
a hatos válaszolónak: engem érdekelne, hol van ez a gyülekezet, szívesen csatlakoznék :)
2013. febr. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!