Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Win7-en van értelme több...

Win7-en van értelme több particiot létrehozni?

Figyelt kérdés

gyorsabb lesz a gép vagy valami?

fél terrás a vinyom!

köszi a válaszokat!


2012. márc. 30. 15:35
 1/4 anonim ***** válasza:

kb 15 perce hasonló kérdésre írtam :)


http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__2..

2012. márc. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tapasztalat szerint az 1 particio gyorsabb
2012. márc. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy ~100Gigásat illik neki csinálni, meg a programoknak.

A maradék meg jó lesz adattárolásra. Gyorsabb nem lesz a gép, de ha elszáll az oprendszer, egy nagyobb vírus miatt, és újra kell telepíteni mindent, akkor elég csak az oprendszer partícióját törölni, mellette meg a képeid, adataid a másik partíción megmaradnak.


Valójában mindig van értelme a több partíciónak.

2012. márc. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Így van. A két partíció jobb, mint az egy. Egy 500GB-os HDD-t meg pláne illik "ketté venni". Az oprendszernek hagysz 30-60 GB-ot, felrakod az oprendszert a frissítéseket, drivereket és a felhasználói programokat és annyi. A játékokat én egy másik nagyobb partícióra teszem azért, mert így a rendszerpartíció marad olyan kicsi (30-60 GB), hogy egy Ghost programmal elmentem tömörítve az egész partíciót a másik partícióra és lesz belőle egy 10-15 GB-os fájl. Vírus esetén ebből a fájlból 15 perc alatt helyre lehet állítani az egész windowst és a programokat és csak a játékok azon részét kell visszatenni amik újratelepítés után nem indulnak el.

Ez jóval kevesebb meló, mint egy partícióra tenni mindent (oprendszer és játékok) és vírus esetén meg bukod az egészet...

Van aki a rendszervisszaállításra esküszik, én így csinálom már XP-s korom óta és nagyon jól bevált, ezért jobb a két partíció...

2012. márc. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!