Miért ilyenek velem?

Figyelt kérdés

16/L

Régen egy kicsit husisabb, hosszú hajú, fogszabis és szemüveges lány voltam. Ezért nagyon sokan piszkáltak. Most a középsuliban is piszkáltak és hogy ne legyen így sokat változtattam magamon. Nagyon lefogytam , levágattam a fenekemig érő hajamat csak hogy efogadjanak és ne bántsanak . Utólag már a hajamat nagyon bánom:(( Nagyon hüle voltam. De nem változott semmi még jobban piszkálnak. De mivel lefogytam sok fiú rámírt fb. Az osztálytárs fiúk szerint bűn ronda, ostoba vagyok, ezért minden fiút visszautasítottam. Féltem hogy csak átakartam csapni. Órán nem merek megszólalni és felelni sem merek. Állandóan leszégyenítenek, mindenért kiröhögnek. Nem merem felvenni a divatos ruháimat, mert beszólnak érte a lányok. Magsasarkú az.....azért is lecsesznek. Egyzsre volt műkörmöm de olyan kicsi normális és belémkötöttek, elkezdtek szidni, mikor nekik is van. Sokszor nem merek suliba menni. Az általánosban egynap volt, hogy többször is megvertek a folyosón kiabáltak vagy ott rondáztak le.

Kezdem már nagyon unni. Szerintem öngyilkos leszek, úgy is jobb mindenkinek ha nem is élek, senkinek sem hiányoznék:(

Még vannak hasonló élményeim csak akkor már nagyon hosszú lenne. Miért ilyenek velem?


2013. márc. 6. 15:23
 1/4 anonim ***** válasza:

én is ilyen voltam, nálunk mondjuk egész toleráns mindenki... először is gratulálok hozzá, hogy volt erőd változtatni magadon. az emberek nagyon kegyetlenek és szemetek tudnak lenni, ezt sok mindenki megtapasztalja..:/ pl. pont a minap ment végig egy lány a folyosón, akit amúgy bírok. kicsit hülye járása van, úgy megy mint egy pingvin, de szerintem aranyos :D erre egyik osztálytársam fennhangon: gáncsolja már ki valaki.. most ilyet minek kell?

visszatérve: igenis ne féld megmutatni magad, és sz*rj magasról mások véleményére. nekem is hosszú idő után sikerült elfogadnom, hogy magányos típus vagyok :) és hogy a magányos nem egyenlő az életképtelennel. kérlek ne mondj ilyet, hogy kárt tennél magadban... nem éri meg. szerintem beszélj szüleiddel és kérd meg hogy írassanak át máshova.. ott tiszta lappal kezdenél, ahol nem ismernek, nincsen rólad kialakult képük és előítéletük.

2013. márc. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
előző vagyok: ja és én is megkaptam hogy csúnya vagyok. akkor rosszul esett, de utólag..ki nem szarja le? :)
2013. márc. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

figyelj, az öngyilkosság nem megoldás :)


itt az a gond, hogy te mindig azt nézed, mi felelne meg nekik, ők ezt tudják, és ezért csesztetnek.


pl. nem azt irod, hogy azért vágattam le a hajam, mert meguntam, hogy olyan hosszú, vagy mert változtatni akartam miatta, hanem "levágattam a fenekemig érő hajamat csak hogy efogadjanak". mit gondoltál, hogy ha levágatod a hajad, akkor el fognak fogadni?


nem a hajad tehet a dologról. hanem te (és ők is). és légyszives ne akarj nekik megfelelni annyira.


"Az osztálytárs fiúk szerint bűn ronda, ostoba vagyok, ezért minden fiút visszautasítottam." előtérbe helyezed őket, saját magadtól is fontosabbá teszed őket. lehet, hogy az osztálytársaidnak bün ronda vagy, és csesztetnek, de másnak attól még tetszhetsz, nem?

miért kellett ennél a döntésnél az osztálytársaid véleményére adni?


"Nem merem felvenni a divatos ruháimat, mert beszólnak érte a lányok." - ne miattuk vedd fel, hanem magad miatt. és ha neked tetszik. (Ők a bunkók)


mint, ahogy az előbb leirtam, észreveszik, hogy nekik akarsz megfelelni, ezt használják ki.


légyszives, a következő esetben állj ki magadért, és ne is figyelj rájuk. te biztosan különb és jobb személy vagy mint ők, mert nem süllyedsz a szintjükre. :) soha, semmilyen személynek nem lehet megfelelni. aki akar, bárkiben megtalálja a hibát, ha csesztetés a cél.


(és csak pozitivan) :)

2013. márc. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Először magadat kell elfogadnod. Ne legyél olyan bizonytalan magadban. Még ha az összes fiú kérné is (!), hogy vágassam le a hajamat, akkor sem tenném. Nemhogy így, "hátha akkor nem utálnak"alapon. Ez a tipikus ha van sapka az a baj, ha nincs, az is.

Ha sikerül magadat elfogadnod, akkor más sem fog folyton megkérdőjelezni. Nem kell, hogy mindenki szeressen, de ez tűrhetetlen, ami nap mint nap Veled történik. Én tuti, hogy visszaütnék a helyedben.

Ezek a Te iskolatársaid olyanok, mint az állatok. A baromfiólban is a leggyengébb tyúkot kiválasztják, és azt csipkedik a többiek. Nem vagy köteles ezt elviselni!

2013. márc. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!