Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Olvastam az Anne Frank című...

Olvastam az Anne Frank című könyvet pár hónapja és pénteken kiselőadást kéne róla tartanom töri órán. Miket mondjak, totál kihagy az agyam és most alig emlékszem a könyve :/?

Figyelt kérdés
2013. márc. 6. 17:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Olvasd el újra. Péntekig az egész Harry Potter sorozatot el lehet olvasni.

És véletlenül nem inkább Anne Frank naplója?

2013. márc. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De igen az :) de nincs időm elolvasni és kell valami jó szöveg :D
2013. márc. 6. 17:24
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Van egy olyan sanda gyanúm, hogy rohadtul nem olvastad el. Ha egyszer is elolvasod, egyrészt tudod a címét, másrészt emlékszel rá.
2013. márc. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan mit kell elmondanod róla? Gondolom nem a cselekményt kell részletezni (vagy mégis?). Többször is olvastam, lehet tudok segíteni.
2013. márc. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
16%

Pont azt a handabandát választottad? Még mielőtt bárki megszólalna, akit mélyen megérintett a kis drága története, az olvasson utána, hogy mekkora kamu.


Ez a cikk részletesen leírja, mire gondolok: [link]

2013. márc. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%
A kurucinfó aztán nagyon megbízható hírforrás.
2013. márc. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%

Lényegtelen, hogy kuruc vagy sem. Sok mindent utálok a kurucban, csak épp itt van Dobszay cikke, ezt linkeltem be. A cikk végén ott van a szerzőként feltüntetett neve, de fogadni mernék, hogy nem görgetted le odáig.

Ha nem ismernéd Dobszayt, akkor elmondom, ő könyvek elő- és utószavainak megírásával, valamint grafikai kiegészítésével foglalkozik. Pl. a Gede Testvérek több könyvének borítóját ő tervezte.

2013. márc. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
66%
Már ne is haragudj, de ha kamu is: ki a francot érdekel? Szerintem érdekes történet, lesz@rom, hogy megtörtént vagy sem... Nem igaz, hogy mindenbe bele kell már kötni, csak mert zsidó, cigány, kommunista, homokos meg mittomén...
2013. márc. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%

A válaszodat nem tudom elfogadni. A történelem az igazságról és tényekről kellene szóljon, és nem az ilyen gyújtóspapírnak való művekről. Igen, ez naivitás, mivel a tananyagot tartalmazó ún. tankönyvek félrevezetéssel vannak teletűzdelve, és köszönőviszonyban sincsenek a valósággal sok-sok témában.

Ha neked az a véleményed, hogy ki a francot érdekel az, hogy egy fiatal miféle hazugságot próbál továbbadni a diáktársainak az óra keretében (jóhiszeműen!), az a te bajod. A Kedves Kérdezőnek pedig ezentúl bölcsebben megválasztott prezentációs témát ajánlok, de nyilván nem tudott erről semmit. Én sem tudtam olyan idős koromban még semmit a könyv eredetéről.


És még annyit, hogy igenis fontos, hogy a valóságot olvassa az ember, vagy legalább törekedjen annak megismerésére, mert elég nagy balgaságra vall, ha nem így tesz.

2013. márc. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
59%
Elolvastam az általad belinkelt oldalt és több dologban sem stimmel. De mind1, mit vitatkozzak veled... a kurucinfó is lehet ugyanannyira hamis, mint Anne Frank naplója. A különbség kettőnk között az, hogy nem állok le csak úgy random a saját nézetem másokra tukmálni anélkül, hogy ez kérdés lett volna. Senki nem kérdezte, hogy mi a Te véleményed erről a könyvről, senki nem kérdezte, hogy mennyire valóságalapú az egész. Attól még izgalmas. Ezzel a felfogással ne olvassunk Asimov- regényeket, se Harry Pottert, se Gyűrűk urát, mert fiktív az egész. Egyébként meg, ha olvastad volna a könyvet, akkor tudnád, hogy egyáltalában nem egy tipikus "zsidó-sajnáltató" irat, hanem egy 13-14 éves kislány mindennapjai, hogy ő hogyan élte meg azt a világot. Olyan dolgok vannak megírva benne, amit egy normális 13-14 éves kislány is megírt volna. Ha pedig olvastad, azzal saját magadat cáfolod. Ennyit az igazadról.
2013. márc. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!