Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit kell tennem, hogy ha az...

Mit kell tennem, hogy ha az egyik kollégám részegen jelenik meg a munkahelyen?

Figyelt kérdés
Van, hogy hetente 2-3x is részegen jön be éjszakás műszakba és ez eléggé frusztráló. Nem akarok én lenni a spicli aki szól a főnöknek mert akkor ellenem fordul mindenki, de attól tartok, hogy ha kiderül a dolog esetleg engem is felelősségre vonnak, hogy miért nem szóltam. Ötletek:

2013. márc. 9. 19:01
 1/2 anonim ***** válasza:

ez necces kérdés testvér. nem is tudok okosat mondani.

hagyd ne avatkozz bele végezed el a te dolgod. Ennyit tehetsz

2013. márc. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Leírom, hogy az én esetemben ez mi képen zajlana le!


Személyem szerint vagyok annyira humánus, hogy nem rúgatnék ki senkit csak mert kicsit kényelmetlen a jelenléte számomra!!!

Én úgy vagyok ezzel az egésszel, hogy addig amíg az én pozíciómat nem veszélyezteti a példátlan magatartásával, addig nem avatkozok bele a dologba!



DE tegyük fel, hogy a munkaköröm egy olyan feladathoz köthető, mely embertársaim épséget hivatott szolgálni, ezáltal a munkában résztvevő kollégákkal kollektív a felelősségvállalás és a (nem odaillő) állapotával az én állásom is veszélybe kerülhet.


Szóval:

Először is megvizsgálnám a körülményeket, hogy azzal ha kiderülne a jelenség azzal kinek ártanék a legjobban. Illetve az érintett személy, milyen kapcsolatban áll a többi kollégákkal, vezető beosztásúakkal.

Illetve, hogy nem áll e fent annak az esélye, hogy egy egyszer már lefutott kört próbálok újra lefutni. Ami akár úgy is elsülhet, hogy az én pozícióm fog egyedül megszűnni!


Ezen információk ismeretében már több szálra bomlik szét a megoldás.

Minden esetre, amennyire lehetséges, az üzembiztonság érdekét tartanám szemelőt. (és az állásom megtartását)


Elsők között forszíroznám a munkahelyi véletlenszerű szondáztatás bevezetését. Majd eme lépés megtétele után, felhívnám a figyelmet azon kollégáimnak, akik érintettek lehetnek a dologban, hogy azért ferplay legyen a dolog!


Ha az illető ezek után is úgy érzi, hogy neki fontosabb az alkoholizmus mint a munkahelye megtartása, szíve joga!


De ez csak egy példa, nem hiszem, hogy ilyen gördülékenyen zajlana le ez a tortúra.

2013. márc. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!