Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Van olyan aki a munkahelyén...

Van olyan aki a munkahelyén elég csendes típus, ezért nem nagyon akad ott beszélgető partnere?

Figyelt kérdés

Szóval alapból csöndes vagyok, az a baj velem hogy sokszor próbálok alkalmazkodni más-más emberekhez, ezért nem mindig önmagamat adom! Sokszor rágörcsölök mit hogy mondjak, gyakran érzem emiatt magam "hülyének" mert nincs kivel megtalálnom a közös hangot, sokan elvannak körülöttem...

Sajnos nem a legjobb munkahelyt sikerült megtalálnom (igaz átmeneti) mert egy csoportban dolgozok (sori dolgozóként) és ott napi 8 órában ott kell lenni velük, és engem már sokszor zavar ez a kínos csend! :/

Igaz ők sem a legjobb beszélgető partnerek mert sokszor úgy érzem hogy amiatt engem nem szeretnek, és ha nem kérdeznek tőlem se semmit, én se tudok mit mondani, és már mondták hogy unalmas vagyok, szóval megbélyegeztek ezzel!


Tudom hogy önbizalmam is a béka segge alatt van, ezt próbálom kiküszöbölni hogy néha elmegyek sportolni (futni), könyveket olvasok hogy legyen szókincsem csak félek hogy sosem fogok megváltozni, és ami gáz hogy fiú létemre vagyok ilyen, más is van hasonló cipőben mint én? 20/F


2013. febr. 26. 12:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem értem mi a gond, mert ugye egy munkahelyre nem beszélgetni megy az ember.
2013. febr. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Próbáld meg önmagadat adni, aztán keress olyan dolgokat amikről eltudnátok beszélgetni pl. a munkáról. Add önmagad,ne azért beszélgess mert kell, hanem akarj beszélgetni!
2013. febr. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A probléma gyökere ott van, hogy mindenáron másoknak akarsz megfelelni. Miért? Miért nem önmagadnak? Addig nem is lesz önbizalmad, amíg ezen nem változtatsz.

Másrészt pedig nem lehet mindenen változtatni, vannak velünk született személyiségjegyek is, amiket el kell fogadnunk és együtt élni velük. Ha valaki befelé forduló (introvertált), akkor soha nem lesz a társaság középpontja, de eleve önáltatás lenne ilyen célt kitűznie önmagának. Tehát ismerned kell önmagad és elfogadni, nem másokhoz alkalmazkodni, meg utánozni a másikat. A saját utadat kövesd és akkor magadhoz hasonló barátokat szerezhetsz magadnak.

Egy személyes példa: középiskolai osztályomban alig beszéltem valakivel, azokkal is csak 1-2 szót általános dolgokról, a barátaim mind másik iskolába jártak. Az elején egyfolytában magamat hibáztattam, mert nem találtam meg a közös hangot senkivel (egy ilyen elvont, intellektuális csodabogárnak voltam megbélyegezve), aztán rájöttem, hogy nem az én hibám, és még örültem is, hogy nem hasonlítok ezekre. Meg aztán úgy voltam vele, hogy 1-2 év múlva úgyis egyetemre megyek és ezek eltakarodnak az életemből, új baráti köröm lesz, stb.

Tehát ajánlom neked is, lehet, hogy a munkahelyváltás is segíthet.

2013. nov. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az utolsó mondott ezzel valamit, hogy ott van a baj, hogy másoknak, és nem magadnak akarsz megfelelni.

Igyekszem erre figyelni én is, ebből ki lehet indulni. :)

2016. dec. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!