Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tényleg sz*r lesz melózni?...

Tényleg sz*r lesz melózni? Addig örüljön az ember, amgí tanulhat?

Figyelt kérdés

Utolsó év a suliban, májusban érettségi. Sokan mennek tovább tanulni, és van aki már melózni akar...

A tanárok közül 1-2 azt mondja most örüljünk, amíg az embert eltartják, és tanul, mert nem lesz ám jó dolgozni...

Más szerint is rossz dolog dolgozni? És inkább az órákon unatkozni a legjobb?

Ennél jobb dolga soha nem lesz már az embernek. A tanár ezek szerint nem szeret tanítani? Ha ilyeneket jelent ki?



2013. márc. 11. 14:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez baromság. Ha olyannal fogsz foglalkozni, amit szeretsz, akkor nem lesz rossz dolgozni.

Én is most fogok érettségizni, de nem parázok. Már kitaláltam, hogy mivel szeretnék foglalkozni, az pedig olyan, ami tényleg érdekel.

Nekem annyit kellet iskolát váltogatnom, hogy a gimnáziumban nem is lettek igazi barátaim, úgyhogy én már várom, hogy megismerhessek sok új embert, és legyenek új tapasztalataim.

És igen, ha a tanár ilyet mondott, az azt jelenti, hogy nem szeret tanítani, ami elég szomorú.

2013. márc. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mind a kettőnek vannak jó és rossz oldalai.


Munka:

- Végig kell dolgozni az egész évet, össz-vissz van 20-25 nap szabadságot, amit még csak nem is mindig úgy osztasz be, ahogyan szeretnéd

- Ha meg akarod tartani az állásodat sokszor le kell nyelned olyan dolgokat, amik nem tetszenek, jó pofát kell vágnod olyan emberekhez, akiket ki nem állhatsz

- Felelősséggel tartozol az elvégzett munkáért, aminek anyagi vonzatai is lehetnek

- Csak abból a pénzből gazdálkodhatsz, amit megkeresel, nem rohangálhatsz a szüleidhez, ha új telefont vagy új ruhát szeretnél

- A legtöbb helyen nem napi 8 órát kell dolgozni, hanem automatikusan elvárják a túlórázást, amit persze nem nagyon utasíthatsz vissza


Előnyei:

- Ha saját kereseted van, akkor abból úgy gazdálkodsz, ahogyan neked kedved van (vagy ahogyan megteheted)

- A szabadidődet úgy osztod be ahogyan akarod, jó esetben nem kell készülnöd a következő napi órákra


Iskola előnyei:

- Kevesebb a felelősséged, ha esetleg egy-egy órára nem készülsz legföljebb kapsz egy egyest ( munkában ilyen miatt akár ki is rúghatnak)

- A szülei vállalják gyakorlatilag mindenben a felelősséget érted

- A szüleid tartanak el (általában)

- Nyári, őszi, téli, tavaszi szünet


Hátrányai:

- El kell viselni néhány idióta tanárt

- El kell viselni néhány idióta iskolatársat

- 7-8 iskolai óra után készülni kell a következő napra is

- Ha normális állást akarsz a későbbiekben jó fizetéssel, akkor sokat kell tanulni

2013. márc. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én jobban szeretnék inkább még suliba járni ott nem volt felelősség.Most sajnos munkám sincs, suliba sem járok unalmas az életem.
2013. márc. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is idén érettségizem.:) Dolgozni jó lesz, én már így suli mellett is keresek, igaz annyit, hogy zsebpénznek éppen jó. De a lényeg, hogy szeretem amit csinálok.

Ugyanakkor munka mellet, ha érdekel még valami és megteheted (idő/anyagiak) szintén tanulhatsz még.


Szerintem mindegy mit csinál az ember, éppen tanul vagy dolgozik, az a fontos, hogy szeresse és lelkiismeretesen végezze a dolgát

2013. márc. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!